www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasario 4 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Kodėl įstrigo automobilių stovėjimo aikštelių prie daugiabučių namų įrengimas

Prie Kauno g. 74 namo planuotos aikštelės rekonstrukcijos gyventojai turės dar ilgokai palaukti.

Automobilių aikštelių rekonstrukcijos ar statybos darbai Marijampolėje pastaraisiais metais vyko sėkmingai ir intensyviai. Sūduvos sostinė ne kartą pavadinta ir šalies automobilių sostine, nes transporto priemonių skaičius čia tikrai didelis. Didžioji dalis daugiabučių namų mieste yra pastatyti dar sovietmečiu, kai šeima dažniausiai turėdavo vieną automobilį. Jie tilpdavo nedidelėse aikštelėse prie tų namų, tačiau dabar padėtis visai kita – dažnai šeima turi po kelias transporto priemones ir jas parkuoti nėra kur. Be to, atsirado ir dar viena nauja problema…

Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“

Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes…

Karvė tampa dekoratyviniu gyvūnu, pienas – neįperkamu produktu

Dekoratyvinis gyvūnas arklys veža priduoti dekoratyvinių karvių pieną.

Į pašnekovės Albinos sodybą iš miesto atvažiavo seneliai su anūkėmis – parodyti joms, kaip atrodo karvės. Paauglė panoro paglostyti karvutę. Raguotoji liko nustebinta tokiu išskirtiniu dėmesiu. Čia pat mergaitė apsisprendė: „Močiute, aš pirksiu karvę!“. Ne triušį, šuniuką ar katiną, net ne alpaką, bet karvę! Karvė kaime tampa retenybe. O iš frazės „pieno gamintojai“ galima suprasti, kad pienas kokiu nors būdu gamykloje gaminamas, čia pat ir į pakuotes supilstomas. Pamažu blėsta žodžių junginio „primelžta pieno“ semantika, nes jis tiesiog pagamintas. Netikite? Paklauskite vaikų, nemačiusių karvės, iš kur atsiranda pienas…

Kas bendro tarp S. Prūsaičio dainos „Kai tau 39“ ir vėžio?

Pasak R. Karčiauskienės, geras nuovargis, aktyvus gyvenimo būdas – priešnuodis vėžiui.

Šiandien minime Pasaulinę kovos su vėžiu dieną. Kova su vėžiu išlieka vienas pagrindinių sveikatos politikos prioritetų. Turimais duomenimis, Europoje vėžį yra įveikę daugiau kaip 12 mln. žmonių. Moksliniai tyrimai, naujovės ir prevencija yra labai svarbūs kovojant su vėžiu. Marijampolėje veikianti onkologinių ligonių asociacija „Rūpestėlis“ dar jauna, skaičiuojanti penktus veiklos metus. Bet, pasak asociacijos vadovės Romos Karčiauskienės, jau nuveikta nemažai darbų, pasitikėjimą „Rūpestėliu“ išreiškė net 24 Lietuvos onkologinių ligonių asociacijos…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika