www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Apie gyvūnų maistą

Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias?

Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui?

  1. Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas reikalauja daugiau skirtingų maistinių medžiagų, kad galėtų tinkamai vystytis. Gyvūnui senstant, jo mitybos poreikiai vėlgi pasikeičia. Todėl gyvenimo etapas – labai svarbus aspektas, kai kalba pasisuka apie gyvūnų maistą.
  2. Koks jūsų augintinio gyvenimo būdas? Labai svarbu atsižvelgti į gyvūno aktyvumo lygį. Tam, kuris yra ramesnio būdo ir didžiąją dienos dalį praleidžia namuose ant sofos, reikės kitokio maisto, nei tam, kuris aktyviai bėgioja ir daug juda lauke.
  3. Kokie yra augintinio mitybos poreikiai? Alergija, diabetas, polinkis į šlapimo takų ligas – problemos, į kurias labai svarbu atsižvelgti, renkant maistą gyvūnui. Jeigu jūsų augintinis turi kokių nors ligų, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju ir taip galėsite atrinkti geriausią ėdalą.
  4. Kokia jūsų pasirinkto gyvūnų maisto gamintojo reputacija? Labai svarbu rinktis tik patikimą maisto prekinį ženklą. Taip pat reikėtų pasidomėti, kokia jo siūlomo maisto ingredientų kokybė ir kokiu būdu tie sudėtiniai komponentai yra išgaunami bei panaudojami maiste.
  5. Atkreipkite dėmesį ne į maisto pakuotės kainą, bet į tai, kiek to maisto gyvūnui reikės per dieną. Gali pasirodyti, kad viena pakuotė kainuoja labai brangiai, bet, jeigu tai kokybiškas maistas ir jo pakanka suvalgyti mažiau – ilgainiui tai bus pigesnis pasirinkimas. Galite pasitarti su veterinarijos gydytoju ir sužinoti, kurie gamintojai ir kokiomis kainomis siūlo pirkti savo produkciją.
  6. Koks turi būti idealus gyvūno svoris? Parinkdami netinkamą maistą, galite labai greitai permaitinti savo gyvūną, o tada dėl antsvorio teks susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Rinkitės tokį maistą, kuris gebėtų išlaikyti idealų augintinio svorį. Ir patys duokite tik tokį maisto kiekį, koks rekomenduojamas augintiniui pagal jo esamą svorį.

Užs. 175.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika