Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo.

Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dėl karo Ukrainoje neteko darbo

Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ir malonu, kai visai iš kito pasaulio krašto atvykęs žmogus mato ir gerai vertina tavo gimtąjį miestą, pastebi įvairių įdomių dalykų, kurių čia gyvendamas dažniausiai net nematai.
Nino yra ne kartvelė, bet kurdė – jos seneliai, bėgdami nuo karo Irane atsidūrė Sakartvele. Čia ji gimė, mokėsi vidurinėje mokykloje, jau nuo mažų dienų domėjosi menu, kūrė įvairius darbus. Baigusi mokyklą, dar nebuvo nusprendusi, ką norėtų veikti toliau, ir pradžiai įsidarbino vienoje Tbilisio IT kompanijoje, kurioje dirbo nuotoliniu būdu. Būtų dirbusi ir toliau, bet prasidėjo karas Ukrainoje, kuris pakeitė merginos gyvenimą taip, kad ji atsidūrė Marijampolėje.

– Ta kompanija, kurioje dirbau, buvo įsteigta ukrainiečių. Prasidėjus karui, ji nutraukė veiklą, o aš netekau darbo. Buvau sutrikusi, nežinojau, ką daryti, ir tuomet viena mano draugė papasakojo apie Europos solidarumo korpuso programą, kuri leidžia išvykti į užsienio šalis ir savanoriauti.

Mane sudomino tokia galimybė, ėmiau domėtis plačiau, norėjau savanoriauti Turkijoje, nes planavau ten studijuoti dizainą. Bet atsitiko taip, kad gavau pasiūlymą atvažiuoti į man visai nežinomą Lietuvą. Tai mane sudomino ir nuo lapkričio esu jūsų mieste, – šypsodamasi pasakojo Nino.

Susidomėjo Marijampole ir nesuklydo

Ji prisiminė, kaip jaudinosi tėtis, sužinojęs, kad dukra ilgiems mėnesiams išvyksta į nežinomą šalį, bet Nino labai atidžiai ir atsakingai ruošėsi kelionei, rinko informaciją ir buvo rami, nes žinojo, kad Lietuva – graži ir saugi šalis. Ji pasirinko ne sostinę, o būtent Marijampolę, nes norėjo nedidelio miesto, kuriame norėtų praleisti tuos aštuonis savanoriavimo mėnesius.

Menininkės darbuose – įvairios mitinės būtybės.

– Internete susiradau Marijampolę, ėmiau apie ją skaityti ir man patiko susidarytas vaizdas. Viliojo ir tai, kad netoli nuo jūsų miesto – Lenkija, o aš norėjau ir pakeliauti, pasiekti tą šalį, kur Bydgoščiaus mieste gyvena gera mano draugė. Kai po ilgos kelionės, nes iš Tbilisio teko skristi į Kutaisį, iš ten – į Vilnių, mane atvežė į Marijampolę, apsidairiau ir supratau – viskas bus gerai. Čia net geriau nei tikėjausi, – pasakojo Nino.

Pradžioje merginą labai nustebino tai, kad aplinkui nėra kalnų, prie kurių buvo pripratusi. Po gerokai daugiau nei milijoną gyventojų turinčio Tbilisio šurmulio Marijampolės ramybė, pasak jos, buvo tiesiog neįtikėtina. Nino iki šiol negali priprasti, kaip čia tylu, o vakarėjant miesto gatvėse tiek mažai žmonių.

Bibliotekoje rado ne tai, ko tikėjosi

Pradėdama savanoriauti biblio­tekoje, Nino įsivaizdavo, kad čia sėdės prie stalo ir išdavinės skaitytojams knygas. Pasak merginos, Sakartvelo bibliotekos labai skiriasi nuo lietuviškų, nes ten biblioteka yra tik vieta, kur išduodamos knygos, o pas mus tai – ir susitikimų, renginių, parodų vieta, kur tiek daug visko vyksta. „Planavau čia išdavinėti knygas, bet per tuos tris mėnesius, kiek esu Marijampolėje, neprisiliečiau nė prie vienos knygos“, – juokėsi ji.

Kurdė labai patenkinta kolektyvu, kuriame atsidūrė, ypač ją globojančia Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centro vedėja Raminta Liubelioniene, kuri, pasak merginos, yra puikus žmogus, visada pasiruošusi padėti bet kokiu klausimu. Būtent Raminta, sužinojusi apie meninius Nino gabumus, pamačiusi jos darbus, pasiūlė surengti parodą. Buvo sėkmingai išspręsti visi techniniai klausimai – kūriniai įrėminti, įstiklinti ir iškabinti Multicentre.

– Apie tai, kad galėsiu surengti parodą, į čia važiuodama net svajoti negalėjau. Man tai puiki galimybė atsiskleisti, pristatyti save ir tai, kas man rūpi. Šioje parodoje – darbai, sukurti skaitmeniniu formatu, naudojantis grafine planšete.

Juos kurti nėra labai sudėtinga. Mano kūryba gal išskirtinesnė tuo, kad naudoju daug įvairių spalvų, o darbuose vaizduoju mitinius, ne šio pasaulio personažus – elfus, fėjas ir kitus. Dažnai tie personažai kupini neigiamų emocijų, ir juos vaizduoti man yra savotiška terapija, kai tokiu būdu pati atsikratau neigiamų emocijų,– sakė WECCI kūrybiniu slapyvardžiu pasirašinėjanti jaunoji menininkė.

Ragavo ir lietuviškų patiekalų

Paklausta, kokias gyvenimo sąlygas ji turi Marijampolėje, kurdė teigė, kad butas, kuriame ji įsikūrusi su kita savanore iš Albanijos, yra puikus, aprūpintas viskuo, ko reikia. Ji gauna 240 eurų per mėnesį dienpinigių ir sako, kad tiek užtenka, nes nėra išlaidi, be to, darbuojasi nuotoliniu būdu ir dar šiek tiek užsidirba. Maistą dažniausiai gaminasi savo bute. Kurdė nevalgo kiaulienos, o produktus perka greta esančiuose prekybos centruose. Draugams ji jau suruošė kartveliškų valgių vakarėlį, bet kai kurių produktų jiems paruošti mūsų parduotuvėse nerado.

– Taip, ragavau ir jūsų nacionalinių patiekalų, kurie man pasirodė neįprasti, bet visai neblogi. Šaltibarščiai labai patiko, ragavau ir cepelinų, nežinodama, kad jie su kiauliena, bet nieko neatsitiko, – plačiai šypsojosi Nino.

Menininkės darbuose – įvairios mitinės būtybės.

Porą dienų per savaitę ji darbuojasi P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, kur būna tikrai užimta. Kitas dvi dienas – šios bibliotekos Draugystės padalinyje, kur jau surengė ir edukacinių užsiėmimų lankytojams, čia vėliau bus perkelta ir jos darbų paroda. Nino jau spėjo apsilankyti Vilniuje, planuoja Kaune pamatyti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbus jo vardo muziejuje. Praėjusias Kalėdas ir Naujuosius metus ji sutiko pas draugę Lenkijoje.

Bus labai sunku palikti Marijampolę

Beveik kiekvieną dieną kompiuteriu ji bendrauja su artimaisiais Sakartvele ir pasakoja, kaip jai sekasi. Žinia, kad mergina čia surengė savo darbų parodą, juos labai nudžiugino. Nino pabendrauja ir su kita Marijampolėje dabar gyvenančia kartvele Mariam, kuri savanoriauja Sūduvos gimnazijoje. Su ja anksčiau ir gyveno viename bute, bet Mariam persikėlė į kitą vietą, kur jai arčiau iki gimnazijos.

– Jūsų nuostabiame mieste būsiu iki paskutinės gegužės dienos, ir jau dabar pagalvojus apie tai, kad reikės išvažiuoti, akyse kaupiasi ašaros. Bus labai sunku išvažiuoti, nes man čia taip patinka ir taip gera, sutikau tiek daug nuostabių žmonių.

Gerai žinau, kad ateityje, kaip besusiklostytų mano gyvenimas, visiems sutiktiesiems sakysiu – važiuokite į Lietuvą, važiuokite į Marijampolę, tai nuostabi šalis ir nuostabūs žmonės, su kuriais kartvelus jau seniai sieja šilčiausi jausmai. Tikrai žinau, kad ateityje čia dar atvažiuosiu, nes Marijampolėje liks dalelė mano širdies, – sakė mergina.

Algis VAŠKEVIČIUS

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Miniatiūrose – Marijampolė, kokios jau nebėra

  2023-03-23Miniatiūrose – Marijampolė, kokios jau nebėra
  „Pasivaikščiojimai po senąją Marijampolę“ – taip pavadinta P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje praėjusią savaitę atidaryta menininko Eduardo Končiaus miniatiūrų paroda. Šie naujausi žinomo kūrėjo darbai gimė pandemijos metu, kai dėl įvairių apribojimų buvo galima atsidėti kūrybai ir skirti jai daug laiko. E. Končius savo darbuose įamžino daug senųjų miesto pastatų. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos E. Končiaus darbai gerai žinomi ne tik marijampoliečiams. Jie puošia nemažai įvairių erdvių, kruopščiai sukurtų miniatiūrų ne vienas yra įsigijęs ir turi savo namuose. Menininko miniatiūrose labai dažnai gali išvysti senuosius Sūduvos sostinės pastatus, kurių dalis dar išlikę, kiti jau gerokai pasikeitę, o trečiųjų apskritai nelikę nė ...
 • Automatizuota sandėlio valdymo sistema – kas tai?

  2023-03-23Automatizuota sandėlio valdymo sistema - kas tai?
  Sprendžiant iš šio numatomo dirbtinio intelekto taikymo padidėjimo, automatizavimas pasiliks. Sandėlio valdymo pasaulyje tai reiškia, kad reikia atsižvelgti į automatizuotos sandėlio sistemos ir sandėlio automatizavimo naudą. Sandėlių operatoriams ir logistikos įmonėms paskirstymo, gamybos ir tiekimo grandinės procesai greitai keičiasi. Prieš pasinerdami į kai kurias būtinas sandėlio automatizavimo technologijas, pradėkime aptardami, kas yra automatizuota sandėlio sistema ir kodėl jos jums reikia. Kas yra automatizuota sandėlio sistema? Automatizuota programa – tai programinė įranga, padedanti sandėliavimo operacijoms integruoti dirbtinį intelektą ir robotiką į kasdienius procesus. Automatizuotas sandėliavimas naudoja keletą pagrindinių technologijų, kad galėtų judėti. Pavyzdžiui, automatizuota saugojimo ir paėmimo sistema (ASRS) kartu su sandėlio valdymo ...
 • Transporto valdymo sistema (CRM) ką tai reiškia ir kaip ji veikia?

  2023-03-23Transporto valdymo sistema (CRM) ką tai reiškia ir kaip ji veikia?
  Kas yra transporto valdymo sistema? Transporto valdymo sistema yra įrankis, padedantis suprasti pristatymo proceso duomenis ir pagerinti našumą. Sistema gali gauti realiu laiku duomenis apie kiekvieną transporto priemonę ir analizuoti jų veikimą, automatizuoti rankų darbą, supaprastinti užsakymų apdorojimą ir kt. Paprasčiau tariant, tai yra priemonė, skirta paspartinti ir supaprastinti pristatymą, kartu sutaupant organizacijos išlaidas ir darbo jėgas. Pagrindiniai transporto valdymo sistemų privalumai CRM programinė įranga prisideda prie logistikos kaštų mažinimo, transporto procesų optimizavimo, efektyvaus su transportavimu susijusių įvykių stebėjimo. CRM programinė įranga yra visapusiškas sprendimas visoms su transportu susijusioms užduotims, tokioms kaip transportavimo proceso koordinavimas ir organizavimas skirtingomis transporto priemonėmis. Todėl jis ...
 • Kaip užtikrinti mėsos gaminių kokybę?

  2023-03-23Kaip užtikrinti mėsos gaminių kokybę?
  Maisto, įskaitant mėsos gaminius, vartojimas turi užtikrinti aukšto žmogaus sveikatos lygio pasiekimą. Todėl mėsos gaminiams tenka didelė atsakomybė, kuri slypi griežtame higienos taisyklių laikymasis viso gamybos ciklo metu ir geros gamybos praktikos principų. Norint įgyvendinti šiuos principus, būtina technologinę veiklą grįsti kokybės vadybos sistemomis. Tik tuomet susidaro realios sąlygos sumažinti ar net visiškai pašalinti mėsos gaminių per didelio užteršimo sveikatai kenksmingomis medžiagomis ir nepageidaujamų mikroorganizmų bei vartotojų sveikatai nepalankių procesų vystymosi riziką. Ar rūkyti mėsos gaminiai yra sveiki vartoti? Mėsos rūkymas yra viena pagrindinių mėsos perdirbimo technologinių procedūrų. Tai turi įtakos tiek gatavo produkto skoniui, kvapui, spalvai ir išeigai, tiek patvarumui. Dabartinės ...
 • Energiją taupančių prožektorių svarba naktinei veiklai

  2023-03-23Energiją taupančių prožektorių svarba naktinei veiklai
  LED iš esmės reiškia šviesos diodą, kuris skiriasi nuo bet kurios standartinės lemputės, nes jam reikia labai mažai energijos. Kodėl LED žibintuvėliai turi didžiulę paklausą tarp keliautojų ir kitų naktine veikla užsiimančių asmenų? Toliau šiame straipsnyje pasidalysime kai kuriais LED prožektorių privalumais. Pagrindiniai energiją taupančių prožektorių privalumai Energijos vartojimo efektyvumas Vienas iš svarbiausių LED prožektorių privalumų – energijos vartojimo efektyvumas. LED lempoms pagaminti reikia gerokai mažiau energijos, kad būtų išgaunamas toks pat šviesos kiekis kaip ir tradicinėms apšvietimo priemonėms. LED žibintuvėliai, kuriuos galima rasti https://www.vssistemos.lt/laisvalaikis/prozektoriai, geriausiai pasitarnauja ekstremalių situacijų ar nelaimių atvejais, todėl tai yra geriausias pasirinkimas stovyklaujant ir keliaujant pėsčiomis. ...
 • Kaip išryškinti figūros apvalumus?

  2023-03-23Kaip išryškinti figūros apvalumus?
  Kaip padidinti biustą, jei norite labiau pabrėžti jo formą? Pirmas žingsnis visada turėtų būti tinkamo apatinio trikotažo pasirinkimas. Būtent tam ir buvo sugalvota push-up liemenėlė: ji sukurta tam, kad mažą krūtinę turinčių moterų siluetas atrodytų taip, kaip jos nori. Push up dydį galite pasirinkti pačios, tačiau atminkite, kad pernelyg didelis efekto suteikimas galiausiai nepasiekia tikslo. Daug geriau mažesnei krūtinei naudoti push up efektą tada, kai jūsų stiliui jo labiausiai reikia. Kas yra push-up liemenėlė? Pirmas dalykas, kurį reikia išsiaiškinti: kas yra push-up liemenėlė? Terminai push-up, paminkštinti kaušeliai ir paminkštintos liemenėlės dabar vartojami pakaitomis. Sunku visame tame susigaudyti, ypač jei norite padidinti krūtinę. Yra ...
 • Gabrielė Vitosytė: „Geriau pabandyti, nei galvoti, o kas būtų buvę“

  2023-03-22Gabrielė Vitosytė: „Geriau pabandyti, nei galvoti, o kas būtų buvę“
  Šiais 2023 metais Marijampolės miestui tapus Lietuvos jaunimo sostine, dalinsimės jaunų žmonių istorijomis, kuriose jie pasakos apie savo pomėgius, pasiekimus ir motyvaciją veikti. Pirmoji pašnekovė – Gabrielė Vitosytė, vienuoliktos klasės mokinė ir kultūrizmo (bikinio fitneso) sportininkė, anksčiau save išbandžiusi modelio srityje ir krepšinio sporte. Kviečiame susipažinti su Gabrielės mintimis ir jos veikla: kokią įtaką jos savijautai padarė pasirinkta sporto rūšis, su kokiais sunkumais susidūrė pradėjusi savo kelionę į fitnesą. – Gabriele, esi bikinio fitneso sportininkė. Kada supratai, kad tai tavo kelias ir kad nori toliau jame tobulėti, siekti rezultatų? – Buvo tikrai labai paprasta, iš tikrųjų net nesitikėjau, kad nueisiu tokiu keliu, nes ...
 • APVA užsakyta ekspertizė patvirtino, kad atnaujinant gyvenamąjį pastatą privaloma pasirūpinti šviežio oro cirkuliacija

  2023-03-22APVA užsakyta ekspertizė patvirtino, kad atnaujinant gyvenamąjį pastatą privaloma pasirūpinti šviežio oro cirkuliacija
  Atliktas 15 Lietuvos modernizuotų daugiabučių energetinis auditas, kurį užsakė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) atskleidė, kad modernizuotuose pastatuose itin svarbu užtikrinti tinkamą pastato vėdinimą. „Kasmet atliekame tokius auditus siekdami išsiaiškinti, ar visos taikomos priemonės yra efektyvios bei kokybiškos – mums svarbu ne tik rūpintis namų atnaujinimu bet ir įsitikinti, ar viskas juose po atliktų darbų yra gerai. Šįmet pagal nustatytus kriterijus pasirinkome 15 daugiabučių iš skirtingų šalies miestų, tai buvo pastatai iš Alytaus, Biržų, Panevėžio, Prienų, Ukmergės ir Šilalės. Jų statybos metai buvo nuo 1960 iki 1992 m., butų skaičius svyravo tarp 24–100. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Po renovacijos šie ...
 • Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas

  2023-03-20Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas
  Nuo kovo 13 dienos kino teatre „Spindulys“ veikia paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“, parengta asociacijos „Suvalkijos saulytės“. Ši paroda skirta kasmet kovo 21-ąją minimai Dauno sindromo dienai. Paroda veiks iki kovo 31-osios. Dauno sindromą turintis kūdikis gali gimti bet kurioje šeimoje, nepriklausomai nuo geografinio regiono, rasės ar ekonominės padėties, bet mokslininkai yra nustatę, kad tikimybė susilaukti kūdikio su Dauno sindromu didėja proporcingai didėjant moters amžiui. Paroda kviečia priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Pasaulinė statistika byloja, kad iš maždaug 700–800 gimusių kūdikių vienas turi Dauno sindromą. Skaičiai rodo, kad visame pasaulyje, kiekvienoje valstybėje žmonių su Dauno sindromu skaičius ...
 • Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?

  2023-03-18Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?
  Informacinių technologijų (IT) ir skaitmeninių inovacijų sričių specialistų poreikis šiandienos darbo rinkoje vis dar išgyvena augimą. Todėl pastaraisiais metais šalies universitetuose bei kolegijose didėja tiksliųjų mokslų populiarumas. Tačiau specialistai pažymi – norint tinkamai pasiruošti daugelio geidžiamai karjerai IT srityje, žinių ir praktikos įgyti verta dar mokyklos suole. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, su informacinėmis ir ryšio technologijomis susijusių studijų pasirinkimas 2021 m. siekė 6,8 proc., pernai – 8,2 proc. Panašų augimą stebi ir šalies kolegijos. Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus dr. Valdo Jaskūno teigimu, pastaruosius trejetą metų moksleivių, besirenkančių tiksliuosius (t.y. fizinius, gyvybės, informatikos, inžinerijos, matematikos) mokslus universitete daugėja. 2020 m. jų buvo ...
 • Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme

  2023-03-16Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme
  Marijampolės kultūros centro Mažojoje salėje gražiu renginiu paminėtos Lietuvių kalbos dienos ir surengta paskaita „Lietuvininkų gyvenimo būdas ir tarmė“. Ji buvo skirta ir šiemet minimiems Klaipėdos krašto metams, nes sausį sukako 100 metų nuo to laiko, kai Klaipėdos kraštas prisijungė prie Lietuvos. Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą buvo surengtos 2016 metais. Joms pasirinktas ypatingas laikotarpis tarp dviejų Lietuvai svarbių datų – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios. Per tą laiką kasmet visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojama daugybė renginių, kurie prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telkia užsienio lietuvių bendruomenes, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didina ...
 • 2023-ieji – Šventojo Juozapato metai

  2023-03-152023-ieji – Šventojo Juozapato metai
  Lietuvos Respublikos Seimas 2023 metus paskelbė Šventojo Juozapato metais – praėjo 400 metų nuo kankiniškos Juozapato mirties. Kuo svarbus Rytų (graikų) apeigų katalikų Šventasis Juozapatas Lietuvai, kodėl mes jį gretiname su vieninteliu Lietuvos šventuoju karalaičiu Kazimieru? Juozapatas (Ivanas Gavrilovičius Kuncevičius) (1580–1623 11 12) – vienintelis ukrainietis, Rytų (graikų) apeigų katalikas (arba unitas), popiežiaus Urbono VIII 1643 m. paskelbtas palaimintuoju, o popiežiaus Pijaus IX – 1867 m. – šventuoju; vienas iš Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino (1617 m.) įkūrėjų, šventumui brendęs Ukrainoje, Lietuvoje (čia gyveno 1596–1617 m.) ir Baltarusijoje. 1963 m. jo palaikai perlaidoti Vatikane, Šv. Petro bazilikoje, dešinėje navoje, Šv. Bazilijaus Didžiojo altoriuje. Šventasis Juozapatas ir ...
 • Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau

  2023-03-15Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau
  Įvertinus aplinkos ministerijos užsakytą analizę aiškėja, kad modernizuoti daugiabutį iki A energinio naudingumo klasės nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Bendros projekto išlaidos padidėja, bet nežymiai, o dėl renovacijos šilumos butuose prarandama net 8 kartus mažiau. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo „Tyrimas buvo atliktas siekiant išsklaidyti mitą, kad pasiekti aukštesnę energinio efektyvumo klasę – itin brangu, norėjome nešališkų ekspertų vertinimo ir įrodymų, jog A klasę pasiekti įmanoma ir jog tai finansiškai apsimoka. Jeigu imtume C klasės energinio efektyvumo pastatą kaip bazinį, gyventojams siekti B klasės yra 3 proc. brangiau, o A klasės – 23 proc. brangiau. Kalbant skaičiais, ...
 • Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą

  2023-03-13Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą
  Visai neseniai socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė žinutė apie Žuvinto biosferos rezervato miškus. Šią žinutę paskelbė Jungtinių Tautų (JT) Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas ir tai pirmas atvejis, kai Lietuvai ir Žuvinto biosferos rezervate esančiai vertingais augalais garsėjančiai Buktos giriai netoli Marijampolės skirtas toks dėmesys. A. Pivoriūnas sako, kad žinia apie Buktos mišką ir moksleivių veiklą paplito po pasaulį. FSC GD/Mariaus Čepulio nuotrauka Šiek tiek daugiau nei minutę trunkančiame vaizdo įraše „Twitter“ informuojama apie tai, kad šioje girioje rasti 45 I pasauliniame kare žuvusių vokiečių karių kapai, ir rodoma, kaip juos tvarko Liud-vinavo Kazio Borutos gimnazijos moksleiviai, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ ...
 • Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms

  2023-03-13Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms
  Kiekvienos moters stalčiuose galima rasti skirtingų modelių bei storio pėdkelnių, kurios visada pasitarnauja, kuriant kasdieninius arba šventinius įvaizdžius. Ką turėtume žinoti apie šį funkcionalų kiekvienai moteriai privalomą aksesuarą? Nuo ko priklauso pėdkelnių tvirtumas? Pėdkelnių tvirtumas priklauso nuo to, kiek denų turi konkretus modelis. Pasak specialistų, moterys, kurios labai dažnai puošiasi sijonais ar suknelėmis, turėtų prioritetą teikti pėdkelnėms, kurių denų skaičius prasideda nuo 20. Kalbant apie minėto storio pėdkelnes, būtina paminėti, kad būtent 20 denų pėdkelnės yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, nes tinkamai jas prižiūrint šios idealaus skaidrumo pėdkelnės tarnauja ilgai. Kokias pėdkelnes pasirinkti, norint itin plonų pėdkelnių? Moterims, kurios ieško pėdkelnių, kurias būtų komfortabilu ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.