AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

„Pilnatvės burbule gyvename“

Valentino dienos proga kalbėjomės su Jolanta (40 m.) ir Rimu (52 m.) Pileckiais. Daugeliui marijampoliečių ši drauginga šeima tikrai pažįstama. Ir nors jie jau pusantrų metų gyvena Ispanijai priklausančioje Maljorkos saloje, bet su Lietuva ir čia gyvenančiais draugais ryšių net negalvoja nutraukti. Sakysit, kodėl artėjant Valentino dienai pasirinkau šią šeimą? Buvo priežastis.

Rimas prieš 16 metų tapo našliu ir liko su trimis vaikais. Po dvejų metų jis vedė Jolantą, kuriai tuomet buvo 25-eri. „Nieko sau merginos pasirinkimas“ – sakysit. O Jolanta šypsosi: „Linkiu visiems nebijoti jausmų, nebijoti patekti į sudėtingas situacijas, visur eiti su meile, atsidavimu – tada atsiranda beatodairiška meilė. Juk mes ir atėjom į šį pasaulį mylėti. Beatodairiškai“.

Jolanta ir Rimas jau 14 metų gyvena „pilnatvės burbule“.

„Esam truputį avantiūristai“

Ispanijoje Pileckiai atsirado spontaniškai – per keletą savaičių susikrovė daiktus ir atskrido į Maljorką – salą Viduržemio jūroje. Gyventi, ne atostogauti atskrido. Kadangi buvo pandemijos metas, didelio skirtumo Jolanta su Rimu beveik nepajuto, dirbo nuotoliu. Pradėjo mokytis ispanų kalbą (nors Maljorkoje kalbama katalaniškai), daug maudėsi jūroje, keliavo ir, žinoma, dirbo savo darbus. Kadangi du vyresnieji Rimo vaikai (iš pirmosios santuokos) buvo jau pilnamečiai ir gyveno atskirai, į Ispaniją atskrido tik jauniausioji Rimo dukra Austėja (ji nuotoliu mokėsi paskutinėje gimnazijos klasėje) ir du dar nedideli Jolantos su Rimu vaikai – Julija ir Konradas.

– Mudu su Jolanta esame truputį avantiūristai. Susikūrėme sau tokį gyvenimą, kad galėjome susikrauti daiktus ir išvykti į Maljorką, – sako Rimas. – Abu ieškojome, kaip gyventi laisviau, neprisirišus prie darbo, vietos, namų, prie materijos. Bet kartais pasvarstome – gal visai smagu būtų gyventi dviejose šalyse – žiemą Ispanijoje, vasarą Lietuvoje.

Apie pažintį

– Seminare susipažinome, – sako sutuoktiniai.

Rimas tuomet jau pusantrų metų buvo našlys ir vienas augino tris vaikus. Praėjus kuriam laikui po seminaro, Rimas, būdamas Vilniuje, pakvietė Jolantą kavos. Paskui pakvietė į Operos ir baleto teatrą, į „Miegančiąją gražuolę“.

– Rimas labai greitai pasipiršo, po mėnesio draugystės. Jis pasakė, kad, jei vyras gerbia moterį, jis ją veda. Nežaidžia – „pažiūrėsiu, pabandysiu“. Yra pagarba, jausmas, ir jis ją veda. Jis savo vaikams pasakė, kad tai jo pasirinkimas.

Gegužę bus 14 metų, kai jiedu – šeima.

Apie mamos reakciją

Kai Jolantos mama sužinojo apie dukros meilę trijų vaikų tėčiui, labai verkė. Sako, kam tau, jaunai, trys vaikai? Dar vienas šokas – kad dukra išvažiuos iš Vilniaus. Dievas žino, kur ta Marijampolė, manė, visai dukros nematys.

– Pasikūkčiodama verkė, gailėdama manęs, – prisimena Jolanta. – Sako, tau bus sunku. Bet paskui ji suprato, kad kitaip jau nebus. Tada pažadėjo: „Kuo galėsiu, tuo tau padėsiu“. Ir to užteko. Ji labai pamilo Rimą. Kartais atrodo, kad jį myli labiau nei mane, – juokiasi Jolanta. – Visada pagelbėdavo mums, o kalėdinių dovanėlių pirkdavo visiems penkiems anūkams. Ji ir dabar pasimato su vyriausiais Rimo vaikais, kurie gyvena Vilniuje, sūnų pakviečia pavalgyti – studentai gi visada alkani.

Apie iššūkių metus

Visi vaikai užaugo puikūs. Man pačiai tai buvo asmenybės augimo, susivokimo metai, sustiprėjau kaip žmogus. Juk atėjau į šią šeimą jauna, nebuvau išsigryninusi vertybių, neturėjau nuomonės. Rimas mane taip pat „augino“: vis klausdavo, o kaip aš galvoju, kokia mano nuomonė – manęs niekas anksčiau to nebuvo klausęs. Vis tik dabar, iš atstumo, labai džiaugiuosi tais metais. Jie buvo pilni visko – kartu dirbome, net į komandiruotes kartu važiuodavome. Kitos šeimos išgyvena 20 metų, bet tiek neišbūna kartu, kiek kartu – nuo ryto iri vakaro – būname mes.

– Atėjusi į Rimo namus jaučiau begalinį vaikų skausmą ir neužgijusias mamos netekties žaizdas, – prisimena Jolanta. – Dariau, ką maniau esant geriausia. Gal ne visada pavykdavo. Tada man pačiai buvo 25-eri. Rimas elgėsi labai išmintingai – jis visada buvo vaikų pusėje. Dabar suvokiu, kad jis puikiai suprato: o tai kas bus vaikų pusėje, jei ne jisai? Ar sunku buvo? Nežinau. Tiesiog gyvenau. Ir po kurio laiko nustojau save kaltinti, kad gal galėjau geriau. Tuomet dariau tai, kas man atrodė geriausia.

Kaip ir visiems, taip ir Jolantai su Rimu teko pereiti visas meilės stadijas – susižavėjimo, įsimylėjimo, kojinių ne vietoje, tylos periodų, kai svarstai, ar geras čia tas tavo pasirinkimas buvo. Visose meilės istorijose tai būna. Būna, kad atėjus abejonėms, žmonės skiriasi. Bet reikia žinoti, kad yra daug etapų, kol prieini prie meilės esmės.

Apie pavydą

– Pavydas atsiranda tada, kai trūksta meilės, – įsitikinę pašnekovai.

– Man moterys guodžiasi – kur benueičiau, vyras manęs pavydi, – pasakoja Jolanta. – Tai, sakau, gal tu vyrui per mažai dėmesio skiri? Skirk jam daugiau dėmesio ir nustos pavydėti. Mudu neturim nuosavybės jausmo vienas kitam. Mes jaučiam vienas kitą per atstumą. Kai ateina brandesnė meilė, džiaugiesi, kad tas žmogus yra, kad jis laimingas. Tu džiaugiesi, kai jis sako: „Mums pavyks, mes galime“. Rimas man yra prasitaręs, kad „jei manęs ir neliktų, aš dėl tavęs būčiau ramus – išgyventum, ir vaikus užaugintum, ir užsidirbtum“. Ateina tokia ramybė, kai turime kuo praturtinti vienas kitą!

O kalbantis su Rimu jis ne kartą akcentavo, kad Jolanta jam yra ne tik žmona, bet ir geriausia draugė.

Apie laimę

– Kartais girdžiu moterų „pageidavimų koncertą vyrams“: padaryk mane laimingą. Ne vyras padarys jus laimingą, tik jūs pati! Pati turite keliauti saviugdos keliu, suvokti, kas jums yra meilė, kaip ją suprantate. Mes dažnai laukiame ženklų ar veiksmų iš kitų. Bet turime ir pačios daug ką daryti. Manęs vienas vyras kartą paklausė, kas yra graži moteris. Mano pradėtą kalbą apie išorinį grožį greitai nutraukė: „Ne, jūs neteisi. Graži yra ta, kuri laiminga“. Taigi, net jei veidrodis sakytų, kad esi „nelabai“ – ir nosis nemaža, ir dantys nelygūs ar pan., neklausykite to veidrodžio, jis tikrai klysta, jei esate laiminga.

Apie dovanas

– Ta dovana – bendra: atėjome į vienas kito gyvenimą ir tai daug ką pakeitė. Tai – svarbiausia gyvenimo dovana, – sako Rimas.

– Man didžiausias dovana – kad Rimas sugebėjo mane transformuoti į brandžią, išmintingą moterį. Ne kiekvienas vyras padeda moteriai augti, kiti net sumenkina. Taip, Rimas dovanoja gėles. Nors dažnai ir aš pati jų nusiperku – pasidovanoju sau. Perka jis man ne bet ką. Labai apgalvoja, kas mane nudžiugintų. Štai buvo Airijoje ir parvežė mažą širdutę iš malachito – ji visada mano lagamine, su manimi kelionėje. Ne brangios dovanos svarbiausia, o apgalvotas dėmesys. Dovanas priimu visokiais formatais: leisti partneriui pasirinkti, neužmesti jam „grandinių“ – tai irgi dovana. Dovana ir tai, kad jis gamina maistą, kai aš tingiu. Kai atneša kavą ryte į lovą. Kai po vestuvių pradėjo tai daryti, galvojau, kokia nesąmonė – pritrupa sausainiukų, gali kava aplieti patalynę. Dabar jau išmokau mėgautis tuo.

Apie svajones

– Mūsų namai Lietuvoje visada buvo pilni žmonių. Svajojame, kad ir Maljorkoje mūsų namai būtų gyvi, atviri draugams ir vaikams, kurie dabar Lietuvoje. Norime dalintis savo duona, namais, patirtimis, parodyti žmonėms Maljorką. Dabar, beje, čia pražydo migdolai – žiema, o ant šakų vien balti žiedai. Pavasario dvelksmas.

Tebūna šis dvelksmas ne tik gamtoje. Tebūna jis ir visų jūsų, mieli skaitytojai, širdyse. Ir ne tik švento Valentino dieną.

Daiva KLIMAVIČIENĖ

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?

  2023-03-30Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?
  Kiekvienas kurdamas savo namus nori, jog interjeras kuo ilgiau neišeitų iš mados ir pokyčius planuoti reikėtų bent po dešimtmečio. Tačiau ar tikrai įmanoma sukurti greitai nepabosiantį ir ilgus metus aktualiu išliksiantį namų interjerą? Mes sakome, kad taip ir šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, ką daryti, kad susikurtas stilius džiugintų ilgai, o jo atnaujinimui neprireiktų kardinalių pokyčių. Magrės baldai nuotrauka Sumaniai pasirinkta spalvų paletė Pirmasis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra spalvų paletė. Pasirinkite namų stilių (modernų, klasikinį, skandinavišką, eklektišką ir pan.), tuomet pasižiūrėkite, kokios spalvos dominuoja. Nors griežtų taisyklių nėra, tačiau yra tam tikros gairės. Žinoma, jei nenorite drąsiai eksperimentuoti, geriau ...
 • Tik nesumindyk dilgėlės!

  2023-03-30Tik nesumindyk dilgėlės!
  Daiva Klimavičienė Pokalbis su Snieguole Tamulaitiene, besiruošiančia su šeima gyventi Narto kaime (Marijampolės sav.), buvo nuotaikingas, pozityvus ir įkvepiantis. Snieguolė labai rimtai pasiruošė laukdama mūsų – virė pirmųjų dilgėlių sriubą ir gamino žaliąjį kokteilį. Kadangi diena buvo šilta ir saulėta, tai buvo galima pavadinti priešpiečiais ant pirmosios žolės jaukiame namų kieme. Snieguolė Tamulaitienė: „Netingėkime pasilenkti ir pasiskinti pievoje augančių natūralių vitaminų.“ Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kojos duotos ne tam, kad ant fotelio gulėtų Snieguolė yra chemikė. Studijuodama domėjosi ne tik Mendelejevo lentele, bet ir tuo, kaip žmoguje vyksta įvairios „chemijos“ – priklausančios ir nuo maisto, ir nuo fizinio krūvio, ir nuo juoko ar įsimylėjimo. ...
 • Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?

  2023-03-30Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?
  Norint palaikyti sveiką bendrą savijautą, svarbu reguliariai lankytis ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir odontologą. Žinoma, norint džiaugtis estetiška ir sveika šypsena, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose. Visgi, kiekvienas į odontologo kabinetą atvyksta dėl skirtingų priežasčių. Šiame straipsnyje pateiksime vienas populiariausių odontologijos paslaugų visame pasaulyje. Burnos higiena Visos odontologijos paslaugos – svarbios, siekiant gražios, estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos. Net ir valant kiekvieną dieną dantis ir tarpdančius, dantys gali pasidengti apnašomis, o sunkiai prieinamose vietose – kauptis maisto likučiai. Specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti burnos higieną, 2 kartus per metus. Burnos higienistas procedūros metu pašalina tiek minkštas, tiek kietas ...
 • Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti

  2023-03-30Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti
  Visos poros viename ar kitame santykių etape susiduria su tam tikrais iššūkiais. Dažniausiai taip nutinka dėl išsiskiriančių nuomonių ar nepasitikėjimo vienas kitu. Tačiau tokias situacijas galima išspręsti nuoširdžiai pasikalbėjus su partneriu ar pasinaudojus tam tikrais sėkmingų santykių patarimais. Pagrindinius iš jų dabar ir apžvelgsime. 1. Išklausymas Sėkmingi santykiai yra pagrįsti gebėjimu išklausyti ir išgirsti vienas kito poreikius. Taip partneriui leidžiate suprasti, kad jums rūpi, ką jis sako. Dažnai konfliktų metu yra išsakomi įvairūs poreikiai, norai ir lūkesčiai. Tad išklausymas gali padėti geriau reaguoti ir kitose poros gyvenimo situacijose, ypač tuomet, kai norite parodyti meilę kitam. 2. Fizinis intymumas Įsisukus į darbų ir kasdienybės rutiną, ...
 • Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“

  2023-03-29Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“
  Loreta AKELIENĖ Kaip sakoma, kiekvienam savo, o kažin kas sudėtingiau: ar pasiūti rūbą, ar jį ant podiumo pademonstruoti? Apie tai pasikalbėjome su Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos aštuntoke Justina Milončiūte. O proga labai maloni: šios progimnazijos mokinių sukurta rūbų kolekcija buvo pripažinta geriausia tarptautiniame konkurse, taip pat pirma vieta skirta vienai mokinei už puikų pasirodymą ant podiumo. Aštuntokė Justina Milončiūtė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kolekcija sukurta iš atliekų Kovo pradžioje Ukmergėje vykusiame Tarptautiniame jaunųjų modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje-konkurse „Sniego karalienė-2023“ Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Drabužių dizaino studijos, kurios vadovė – mokytoja Audronė Albertynė, rūbų kolekcija laimėjo I vietą. Dar ...
 • Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą

  2023-03-29Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą
  Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad dabar pasiryžti daugiabučio modernizacijai bus paprasčiau, nes Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda vykdyti 2021–2027 m. investicijų programą, skirtą daugiabučių modernizavimui. Jos metu naujo laikotarpio lėšomis atnaujinamos finansinės priemonės. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne pirmus metus, tačiau gyventojams dažnai vis dar kyla klausimų dėl paskolos renovuoti daugiabutį. Suvokimas, jog reikės ją grąžinti yra priežastis, trukdanti rinktis namo atnaujinimą ir užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą. Tikimasi, kad procesus paspartinti padės VIPA finansinis įsitraukimas. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); „Finansavimo sąlygose numatyta, jog paskolų metinė ...
 • Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas – pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!

  2023-03-28Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas - pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!
  Nuosavas sodas – tai ne tik poilsis, bet ir darbas. Norint mėgautis šviežiomis daržovėmis ir gražia sodo augmenija, pirmiausia reikia joms skirti daug dėmesio ir turėti tinkamą auginimui skirtą techniką. Sodui prižiūrėti reikia daug įrankių. Jų saugojimas ir sandėliavimas – tai ne tik estetikos, bet ir saugumo, naudojimo paprastumo bei geros būklės įrangos priežiūros klausimas. Tam puikiai tiks tvarkinga sodo namelis įrankiams. Rinkoje platus sodo namelių pasirinkimas – nuo ​​didelių ir erdvių iki mažų ir kompaktiškų. Dažniausias pasirinkimas – sodo įrankių namelis iš medžio, kuriuos rasite timbela.lt . Paruošti nameliai yra tvarkingi, vizualiai patrauklūs ir lengvai pastatomi, bet kurioje savo sodo vietoje. ...
 • Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?

  2023-03-28Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?
  Apšvietimas yra labai svarbus namų aspektas. Jo charakteristikos apima ir puošybą, ir komfortą, gerovę ir tvarumą. Galvojant apie apšvietimo projektą, svarbu atsižvelgti į visus šiuos klausimus ir pasirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų interjerui. Apšvietimas sugeba paveikti mūsų produktyvumą, susikaupimą ir net poilsio akimirkas, o taip pat suteikia daugiau funkcionalumo kambariams. Tam būtina žinoti apšvietimo tipus, spalvų temperatūrą, lempas, šviestuvus ir visa kita, kas gali turėti įtakos erdvės apšvietimui. Geras apšvietimo dizainas namą paverčia namais. Jis vertina interjero dizainą ir architektūrą, todėl turėtų būti sukurtas taip, kad atspindėtų, kaip naudojame savo namus. Namas gali turėti gražiausią interjero dizainą ir įspūdingą architektūrą, ...
 • Saulės elektrinės komponentai: moduliai, saulės baterijos ir inverteriai

  2023-03-28
  Atsinaujinančios energijos ištekliai plačiai naudojami ne tik verslų, tačiau taip pat ir privačių asmenų, kurie siekia gyventi ne tik kur kas tvariau, tačiau taip pat ir pigiau. Taip, tai tikrai įmanoma ir dažniausiai Lietuvoje tam pasitelkiama saulės energija, kurios išgavimo galimybės yra gana plačios ir prieinamos visiems, kurie jomis domisi. Jeigu norite susipažinti su saulės elektrinių komponentais – plačiau siūlome domėtis https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/saules-moduliai/. Taip pat svarbu, kad renkantis sistemas būtų tariamasi su specialistais, kurie įvertinę reikalingą galią, Jūsų namo stogo poziciją, elektros įvado tipą bei kitas smulkmenas nurodytų jums labiausiai tinkamas elektrinės dalis. Žinoma, supažindintų su priedais, kurie suteikia sistemai daugiau galimybių, ...
 • Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui

  2023-03-28Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui
  Auksiniai papuošalai populiarūs ir reikalingi aksesuarai, visiems žmonėms jau daug metų, nes jie gali papuošti bet kokį stilių ir bet kokia proga. Tačiau, kaip išrinkti tinkamą žiedą, papuošalą su kristalais, ar auskarus, kad jie tiktų visur ir visada ir prie bet kokio apsirengimo stiliaus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios yra pasirinkimų galimybės renkantis auksinius žiedus, kurie atitiktų bet kokius skonius ir Jūsų apsirengimo stilių. Klasikinis auksinis žiedas. Klasikinis auksinis žiedas yra stilingas, nepriklausantis nuo mados tendencijų ir puikiai tinka bet kokiam skoniui, bei apsirengimo stiliui. Paprastas, bet elegantiškas, jis gali būti papuoštas perliukais arba deimantais, kad suteiktų jam šiek tiek papildomo blizgesio. ...
 • Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „tripod“ testus: Estų sukurti „Tripod“ testai – revoliucija personalo atrankų procese

  2023-03-28
  Estų psichologų sukurti „Tripod“ testai spėjo tapti žvaigžde ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje šių testų pavadinimas yra girdėtas daugeliui kada nors į darbo poziciją kandidatavusių žmonių ar darbuotojo ieškojusių personalo specialistų. Tad kuo „Tripod“ testai ypatingi ir kaip jie šiandien prisideda prie sklandesnio darbuotojų atrankų proceso? Kas yra „Tripod“ testas? „Tripod“ testais yra vadinami standartizuoti, objektyvūs metodai, kurių taikymas suteikia galimybę pamatuoti laike nekintančias kandidato į darbo vietą savybes. Šių testų naudą jaučia ne tik darbdaviai, bet ir potencialūs darbuotojai – atlikę „Tripod“ testus jie turi galimybę suprasti, ar darbo pozicija suderinama su jų asmeninėmis savybėmis. Ką ...
 • Ką privalu turėti namų vaistinėlėje?

  2023-03-28
  Kiekvienas savo namuose privalo turėti vaistinėlę. Klaidinga manyti, kad pirmosios pagalbos vaistinėlė namuose nėra reikalinga, nes esate tikri savo namų saugumu. Vis dėlto, niekada negalite žinoti kokia nelaimė gali nutikti jūsų namų erdvėje. Visada turėdami svarbiausių vaistų ir pirmajai pagalbai suteikti reikalingų įrankių galėsite jaustis ramiau. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresinę situaciją. Vieni geba išlaikyti šaltą protą ir suteikti pagalbą nukentėjusiam, o kiti pasimeta ir negali blaiviai mąstyti. Dėl to, privalu pasirūpinti medikamentais, kad galėtumėte pagelbėti įvairiose situacijose. Namų vaistinėlė privalo būti pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Būtina atsižvelgti į jų amžių, turimas ligas, alergijas ir ...
 • Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?

  2023-03-28Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?
  Kaip jau sako ir rodo pavadinimas, šviežiai spaustos sultys yra neįtikėtino kiekio maistinių medžiagų rezervas mūsų maistui. Pagamintas iš itin daug vitaminų ir mineralų turinčių ingredientų, šis gėrimas padeda organizmui visada išlikti sveikam ir sureguliuotam kasdieniuose procesuose, be to, kadangi yra visiškai vegetariškas, jame nėra laktozės ir cholesterolio, mitybos mokslas nurodo, jog idealiai tinka veiksmingiausios dietos metu. Vienas iš pagrindinių šio recepto komponentų yra puikus vaisių ir daržovių derinys, kad kasdieniame gyvenime būtų daugiau nuotaikos ir energijos. Tokie ingredientai kaip apelsinas, morkos, agurkas, melionas ir citrina kartu sukuria ne tik gerą sveikatą, bet ir neišmatuojamą skonį ragaujantiems. Ir geriausia, kad šis stebuklas ...
 • Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai

  2023-03-28Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai
  Diržas yra ne tik praktiška garderobo dalis, bet ir stilingas aksesuaras, kuris gali suteikti jūsų aprangai papildomos elegancijos ir stiliaus. Moteriški diržai yra populiarus aksesuaras, kuris tinka prie bet kokios aprangos – nuo kasdieninių džinsų iki vakarinių suknelių. Tačiau, jei Jums kyla problemų kur įsigyti gražų, įdomų ir stilingą diržą, kuris galėtų būti puiki Jūsų aprangos dalis, tai siūlau pasinaudoti internetinės svetainės kuri prekiauja šiai aksesuarais paslaugomis: bagsandmore.lt, nes tik čia rasite kokybiškų diržų pasirinkimą už priimtiną kainą. Moteriški diržai yra universalus pasirinkimas, kuris tinka prie bet kokios aprangos. Jie gali būti paprasti ir minimalistiški arba ryškūs ir dekoratyvūs. Tai priklauso ...
 • Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį

  2023-03-28Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį
  Plieninio angaro statyba, iš pirmo žvilgsnio, yra sudėtingas statybos procesas, tačiau įsigilinus į tam tikrus aspektus, tai neturėtų kelti nei baimės, nei nerimo. Yra daugybė savo srities specialistų, kurie gali jums padėti priimti geriausius sprendimus, todėl stambūs statiniai jūsų verslui neturėtų būti priimti skubotai – visada galima domėtis, konsultuotis bei tartis su savo sritį gerai išmanančiais žmonėmis. Dažnai žmonės klausia, kokias savybes turi atitikti kokybiškas plieninis angaras? Šiame straipsnyje aprašysime kelias pagrindines taisykles, kurių reikia nepamiršti projektuojant ir statant plieninę konstrukciją – angarą. Jei bent iš dalies vadovausitės mūsų patarimais, kaip investuotojas galėsite džiaugtis naudingu ir pigiai statomu bei eksploatuojamu plieniniu ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.