AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

23-oji Vilniaus knygų mugė tapo erdve laisvei ir vienybei puoselėti

Vasario 23–26 d. Vilniaus parodų ir kongresų centro „Litexpo“ sales užpildė tūkstančiai literatūros, diskusijų ir susitikimų išsiilgusių lankytojų, čežėjo verčiamų knygų puslapiai, virė literatūrinės diskusijos, buvo rašomos laisvės eilutės – vyko 23-oji Vilniaus knygų mugė. Šiais metais literatūra suvienijo daugiau nei 50 tūkst. lankytojų, autorių, politikų, visuomenės veikėjų iš Lietuvos ir kitų užsienio šalių, o į muzikos salę kvietė garsiausi Lietuvos atlikėjai. Knygų mugės tema simbolinė – ji tapo vienybės ir kovos ženklu, paminėti ypatingi įvykiai.

23-oji Vilniaus knygų mugė nušvito mėlyna ir geltona spalvomis. Justino AUŠKELIO nuotrauka

Laisvė užrašyta 700 eilučių

Šie metai Lietuvai svarbūs tuo, jog Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų. Vilniaus knygų mugės organizatoriai teigia, jog Vilniaus sukakties be karo, laisvės konteksto suvokti negalime, todėl šių metų mugės tema – „700 eilučių laisvei“. Praėjusiais metais Knygų mugės pradžia sutapo su karo Ukrainoje pradžia. Būtent vasario 24 d., Knygų mugės metu, ši data dar kartą buvo paminėta.

Mugės temoje, leidyklų ir dalyvių stenduose atsispindėjo stiprus palaikymas už laisvę kovojančiai Ukrainai. Vilniaus minėjimui buvo skirta apie 20 renginių, kuriuose diskutuota apie miestą, jo architektūrą, apie literatūrą, kurios pagrindu tapo Vilniaus miestas. Taip pat, kaip ir kiekvienais metais, įteikta Vilniaus klubo premija, kuri skatina kurti ir kalbėti apie Vilnių ir jo istoriją.

Lietuvos ir Ukrainos pasimatymas

Vilniaus knygų mugė, kaip ir kiekvienais metais, tęsėsi keturias dienas, kiekviena jų netgi turėjo ir savo pavadinimą. „Suvalkietis“ mugėje lankėsi didžiausio lankytojų antplūdžio sulaukusią dieną, šeštadienį, kuris, greičiausiai, ne be reikalo ir pavadintas „Pasimatymų diena“. O pasimatyti tikrai buvo su kuo. Pasak knygų mugės organizatorių, iš viso buvo galima aplankyti 531 renginį, susitikti su 180 autorių, 45 svečiais iš užsienio. AGATA Muzikos salėje įsikūrė atlikėjai, Lietuvos kultūros centrų atstovai ir kt. muzikos atstovai, čia buvo surengta daugiau nei 50 renginių.

Atskleista, jog mugė suvienijo 52 tūkst. knygos mylėtojų. Kadangi didelis dėmesys buvo skirtas Ukrainai, šios šalies kultūrai ir literatūrai, Knygų mugę aplankė 60 ukrainiečių svečių. Lankytojai turėjo galimybę susitikti su autoriais Ukrainos knygų instituto stende ir diskusijose, o Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai – atversti knygų ukrainiečių kalba puslapius.

Remiantis Lietuvos kultūros instituto Programų ir projektų skyriaus vadovės Rūtos Nanartavičiūtės teigimu, kai kurie autoriai į Vilnių iš Ukrainos keliavo beveik parą, tačiau sutikdami karo metines Knygų mugėje turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi ir literatūra su Lietuva ir su čia nuo karo pabėgusiais ukrainiečiais. Jaunųjų skaitytojų salėje LDK Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga kvietė į kūrybines dirbtuves pinti apyrankes, pasigaminti tradicinį plaukų lankelį ar ukrainietišką lėlytę, įsigyti ukrainiečių moterų gamintų rankdarbių. Surinktos lėšos skiriamos Ukrainos kariams ir jų šeimoms. Kai kurių leidyklų stenduose buvo galima įsigyti ir Ukrainos autorių knygų.

Žodžio galia karo akivaizdoje

Dėl renginių gausos ir spūsčių salėse aplankyti viską tiesiog neįmanoma, tačiau pavyko sudalyvauti diskusijoje „Knygų suvienytų žmonių galia: apie Ukrainos ir Lietuvos rašytojų solidarumą“. Renginyje dalyvavo vertėjai Marius Burokas ir Vytas Dekšnys, rašytojas Donatas Petrošius ir autoriai iš Ukrainos – Andrijus Liubka ir Kateryna Michalicyna. Diskusiją moderavo ukrainietė, „Knygų arsenalo“ atstovė Julija Kozlovec. Autoriai dalijosi asmenine patirtimi karo metu ir ypač dėkojo Lietuvai už pagalbą ir solidarumą šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Ukrainos knygų institutas kvietė susipažinti su ukrainiečių literatūra.

Autoriai papasakojo, kad Ukrainos rašytojai keliauja į literatūrines keliones rinkti liudijimų apie patirtus nuostolius dėl agresoriaus įsiveržimo į šalį, todėl galima teigti, kad knyga yra svarbus istorinių įvykių įamžinimo įrankis. Vytas Dekšnys, kalbėdamas apie mūsų šalių bendradarbiavimą, pabrėžė, kad jau nuo 2014 m. įvykių Ukrainoje literatūros prioritetai pasikeitė: atsirado pareiga versti tekstus iš ukrainiečių kalbos, sekti informaciją ir ją skelbti viešojoje erdvėje.

Pažinkime vieni kitų literatūrą ir kultūrą

Knygų vertimų tiek į ukrainiečių, tiek į lietuvių kalbą trūksta. Mažai leidžiama ir tokių knygų, kurios kalbėtų apie šalių istoriją. Lietuvių literatūra į ukrainiečių kalbą aktyviau pradėta versti ir leisti nuo 2016 m., Lietuvos kultūros institutui vykdant projektą „Lietuva – Ukraina: kultūros partnerystė“. Ukrainos knygų instituto stende puikavosi knygos ukrainiečių kalba, taip pat išverstos į lietuvių kalbą. Pavyko rasti knygų ir apie Lietuvos istoriją, viena jų – į ukrainiečių kalbą išversta „Lietuvos istorija kiekvienam“ („Історія Литви кожному“), 2018 m. išleista Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Karo akivaizdoje knygų iš ukrainiečių kalbos arba apie pačią Ukrainą leidžiama vis daugiau.

Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga skatino prisidėti prie pagalbos Ukrainos kariams.

Minėtos diskusijos metu Lietuvos atstovai teigė, kad anksčiau leidyklos labai nenoriai imdavosi versti ir leisti ukrainiečių literatūrą bei pritarė, kad per mažai pažįstame Ukrainos kultūrą. Kalbėdami apie vertimo tendencijas autoriai pripažįsta, kad yra išverstų poezijos rinktinių, antologijų, palyginti populiari tapo vaikų literatūra, tačiau verčiant prozą dar yra kur tobulėti, trūksta kryptingos vertimo strategijos. Karas tapo tarsi pamatu kultūriniam bendradarbiavimui, todėl tai daryti reikia čia ir dabar. Dėl vertėjų trūkumo galima svarstyti ir apie filologijos studijas, kurios prisidėtų prie postūmio kultūros srityje. Kalbant apie ateitį tikima, kad visa tai taps nauja, plačia terpe naujų autorių ir literatūros pažinimui, šalių bendradarbiavimui.

Vilniaus knygų mugės organizatorius rezultatai džiugina

Šių metų Vilniaus knygų mugė ypatinga dėl skaitytojus ir tautas vienijančios temos, kurios pamatu tapo svarbūs istoriniai įvykiai, bylojantys apie laisvės ir nepriklausomybės svarbą. Praėjusiais metais į „Litexpo“ knygos mylėtojai grįžo po pandemijos, tačiau prasidėjo kitas sudėtingas etapas – karas Ukrainoje, palietęs ne tik kovojančią šalį, bet ir visą pasaulį. Natūralu, kad organizatoriams kyla nerimo dėl lankytojų skaičiaus, susidomėjimo renginiais, kadangi šie įvykiai tam daro didelę įtaką.

Lietuvos ir Ukrainos rašytojai diskutavo apie šalių ir autorių solidarumą.

Organizatoriai atskleidė, kad priešpandeminio laikotarpio skaičių pasiekti dar nepavyko, tačiau rezultatai nė kiek nenuvylė. Džiugina ir kiek pasikeitęs skaitytojas, kuris tapo sąmoningesnis, brandesnis, auditorija atjaunėjusi, mugės išsiilgę lankytojai aktyviai dalyvavo renginiuose. Ir iš tikrųjų keletą valandų pabuvojus šiame didžiuliame renginyje galima pastebėti, kad kultūriniai renginiai turi didelę galią suvienyti ir sukviesti daugybę žmonių net ir sunkiu laikotarpiu, o literatūra tapti kovos ir pasipriešinimo simboliu.

Įprastai kitų metų Vilniaus knygų mugės tema paskelbiama renginio metu, tačiau, kaip ir praėjusiais metais, šį kartą smalsuoliams vėl teks informacijos palaukti, o ir organizatorių keliamas tikslas yra gražus ir suteikiantis vilties. Jie, kaip ir mes visi, viliasi, kad kitų metų tema atspindėtų jau ne karą, o viską, kas vyksta po jo.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?

  2023-03-30Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?
  Kiekvienas kurdamas savo namus nori, jog interjeras kuo ilgiau neišeitų iš mados ir pokyčius planuoti reikėtų bent po dešimtmečio. Tačiau ar tikrai įmanoma sukurti greitai nepabosiantį ir ilgus metus aktualiu išliksiantį namų interjerą? Mes sakome, kad taip ir šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, ką daryti, kad susikurtas stilius džiugintų ilgai, o jo atnaujinimui neprireiktų kardinalių pokyčių. Magrės baldai nuotrauka Sumaniai pasirinkta spalvų paletė Pirmasis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra spalvų paletė. Pasirinkite namų stilių (modernų, klasikinį, skandinavišką, eklektišką ir pan.), tuomet pasižiūrėkite, kokios spalvos dominuoja. Nors griežtų taisyklių nėra, tačiau yra tam tikros gairės. Žinoma, jei nenorite drąsiai eksperimentuoti, geriau ...
 • Tik nesumindyk dilgėlės!

  2023-03-30Tik nesumindyk dilgėlės!
  Daiva Klimavičienė Pokalbis su Snieguole Tamulaitiene, besiruošiančia su šeima gyventi Narto kaime (Marijampolės sav.), buvo nuotaikingas, pozityvus ir įkvepiantis. Snieguolė labai rimtai pasiruošė laukdama mūsų – virė pirmųjų dilgėlių sriubą ir gamino žaliąjį kokteilį. Kadangi diena buvo šilta ir saulėta, tai buvo galima pavadinti priešpiečiais ant pirmosios žolės jaukiame namų kieme. Snieguolė Tamulaitienė: „Netingėkime pasilenkti ir pasiskinti pievoje augančių natūralių vitaminų.“ Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kojos duotos ne tam, kad ant fotelio gulėtų Snieguolė yra chemikė. Studijuodama domėjosi ne tik Mendelejevo lentele, bet ir tuo, kaip žmoguje vyksta įvairios „chemijos“ – priklausančios ir nuo maisto, ir nuo fizinio krūvio, ir nuo juoko ar įsimylėjimo. ...
 • Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?

  2023-03-30Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?
  Norint palaikyti sveiką bendrą savijautą, svarbu reguliariai lankytis ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir odontologą. Žinoma, norint džiaugtis estetiška ir sveika šypsena, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose. Visgi, kiekvienas į odontologo kabinetą atvyksta dėl skirtingų priežasčių. Šiame straipsnyje pateiksime vienas populiariausių odontologijos paslaugų visame pasaulyje. Burnos higiena Visos odontologijos paslaugos – svarbios, siekiant gražios, estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos. Net ir valant kiekvieną dieną dantis ir tarpdančius, dantys gali pasidengti apnašomis, o sunkiai prieinamose vietose – kauptis maisto likučiai. Specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti burnos higieną, 2 kartus per metus. Burnos higienistas procedūros metu pašalina tiek minkštas, tiek kietas ...
 • Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti

  2023-03-30Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti
  Visos poros viename ar kitame santykių etape susiduria su tam tikrais iššūkiais. Dažniausiai taip nutinka dėl išsiskiriančių nuomonių ar nepasitikėjimo vienas kitu. Tačiau tokias situacijas galima išspręsti nuoširdžiai pasikalbėjus su partneriu ar pasinaudojus tam tikrais sėkmingų santykių patarimais. Pagrindinius iš jų dabar ir apžvelgsime. 1. Išklausymas Sėkmingi santykiai yra pagrįsti gebėjimu išklausyti ir išgirsti vienas kito poreikius. Taip partneriui leidžiate suprasti, kad jums rūpi, ką jis sako. Dažnai konfliktų metu yra išsakomi įvairūs poreikiai, norai ir lūkesčiai. Tad išklausymas gali padėti geriau reaguoti ir kitose poros gyvenimo situacijose, ypač tuomet, kai norite parodyti meilę kitam. 2. Fizinis intymumas Įsisukus į darbų ir kasdienybės rutiną, ...
 • Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“

  2023-03-29Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“
  Loreta AKELIENĖ Kaip sakoma, kiekvienam savo, o kažin kas sudėtingiau: ar pasiūti rūbą, ar jį ant podiumo pademonstruoti? Apie tai pasikalbėjome su Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos aštuntoke Justina Milončiūte. O proga labai maloni: šios progimnazijos mokinių sukurta rūbų kolekcija buvo pripažinta geriausia tarptautiniame konkurse, taip pat pirma vieta skirta vienai mokinei už puikų pasirodymą ant podiumo. Aštuntokė Justina Milončiūtė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kolekcija sukurta iš atliekų Kovo pradžioje Ukmergėje vykusiame Tarptautiniame jaunųjų modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje-konkurse „Sniego karalienė-2023“ Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Drabužių dizaino studijos, kurios vadovė – mokytoja Audronė Albertynė, rūbų kolekcija laimėjo I vietą. Dar ...
 • Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą

  2023-03-29Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą
  Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad dabar pasiryžti daugiabučio modernizacijai bus paprasčiau, nes Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda vykdyti 2021–2027 m. investicijų programą, skirtą daugiabučių modernizavimui. Jos metu naujo laikotarpio lėšomis atnaujinamos finansinės priemonės. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne pirmus metus, tačiau gyventojams dažnai vis dar kyla klausimų dėl paskolos renovuoti daugiabutį. Suvokimas, jog reikės ją grąžinti yra priežastis, trukdanti rinktis namo atnaujinimą ir užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą. Tikimasi, kad procesus paspartinti padės VIPA finansinis įsitraukimas. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); „Finansavimo sąlygose numatyta, jog paskolų metinė ...
 • Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas – pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!

  2023-03-28Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas - pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!
  Nuosavas sodas – tai ne tik poilsis, bet ir darbas. Norint mėgautis šviežiomis daržovėmis ir gražia sodo augmenija, pirmiausia reikia joms skirti daug dėmesio ir turėti tinkamą auginimui skirtą techniką. Sodui prižiūrėti reikia daug įrankių. Jų saugojimas ir sandėliavimas – tai ne tik estetikos, bet ir saugumo, naudojimo paprastumo bei geros būklės įrangos priežiūros klausimas. Tam puikiai tiks tvarkinga sodo namelis įrankiams. Rinkoje platus sodo namelių pasirinkimas – nuo ​​didelių ir erdvių iki mažų ir kompaktiškų. Dažniausias pasirinkimas – sodo įrankių namelis iš medžio, kuriuos rasite timbela.lt . Paruošti nameliai yra tvarkingi, vizualiai patrauklūs ir lengvai pastatomi, bet kurioje savo sodo vietoje. ...
 • Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?

  2023-03-28Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?
  Apšvietimas yra labai svarbus namų aspektas. Jo charakteristikos apima ir puošybą, ir komfortą, gerovę ir tvarumą. Galvojant apie apšvietimo projektą, svarbu atsižvelgti į visus šiuos klausimus ir pasirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų interjerui. Apšvietimas sugeba paveikti mūsų produktyvumą, susikaupimą ir net poilsio akimirkas, o taip pat suteikia daugiau funkcionalumo kambariams. Tam būtina žinoti apšvietimo tipus, spalvų temperatūrą, lempas, šviestuvus ir visa kita, kas gali turėti įtakos erdvės apšvietimui. Geras apšvietimo dizainas namą paverčia namais. Jis vertina interjero dizainą ir architektūrą, todėl turėtų būti sukurtas taip, kad atspindėtų, kaip naudojame savo namus. Namas gali turėti gražiausią interjero dizainą ir įspūdingą architektūrą, ...
 • Saulės elektrinės komponentai: moduliai, saulės baterijos ir inverteriai

  2023-03-28
  Atsinaujinančios energijos ištekliai plačiai naudojami ne tik verslų, tačiau taip pat ir privačių asmenų, kurie siekia gyventi ne tik kur kas tvariau, tačiau taip pat ir pigiau. Taip, tai tikrai įmanoma ir dažniausiai Lietuvoje tam pasitelkiama saulės energija, kurios išgavimo galimybės yra gana plačios ir prieinamos visiems, kurie jomis domisi. Jeigu norite susipažinti su saulės elektrinių komponentais – plačiau siūlome domėtis https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/saules-moduliai/. Taip pat svarbu, kad renkantis sistemas būtų tariamasi su specialistais, kurie įvertinę reikalingą galią, Jūsų namo stogo poziciją, elektros įvado tipą bei kitas smulkmenas nurodytų jums labiausiai tinkamas elektrinės dalis. Žinoma, supažindintų su priedais, kurie suteikia sistemai daugiau galimybių, ...
 • Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui

  2023-03-28Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui
  Auksiniai papuošalai populiarūs ir reikalingi aksesuarai, visiems žmonėms jau daug metų, nes jie gali papuošti bet kokį stilių ir bet kokia proga. Tačiau, kaip išrinkti tinkamą žiedą, papuošalą su kristalais, ar auskarus, kad jie tiktų visur ir visada ir prie bet kokio apsirengimo stiliaus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios yra pasirinkimų galimybės renkantis auksinius žiedus, kurie atitiktų bet kokius skonius ir Jūsų apsirengimo stilių. Klasikinis auksinis žiedas. Klasikinis auksinis žiedas yra stilingas, nepriklausantis nuo mados tendencijų ir puikiai tinka bet kokiam skoniui, bei apsirengimo stiliui. Paprastas, bet elegantiškas, jis gali būti papuoštas perliukais arba deimantais, kad suteiktų jam šiek tiek papildomo blizgesio. ...
 • Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „tripod“ testus: Estų sukurti „Tripod“ testai – revoliucija personalo atrankų procese

  2023-03-28
  Estų psichologų sukurti „Tripod“ testai spėjo tapti žvaigžde ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje šių testų pavadinimas yra girdėtas daugeliui kada nors į darbo poziciją kandidatavusių žmonių ar darbuotojo ieškojusių personalo specialistų. Tad kuo „Tripod“ testai ypatingi ir kaip jie šiandien prisideda prie sklandesnio darbuotojų atrankų proceso? Kas yra „Tripod“ testas? „Tripod“ testais yra vadinami standartizuoti, objektyvūs metodai, kurių taikymas suteikia galimybę pamatuoti laike nekintančias kandidato į darbo vietą savybes. Šių testų naudą jaučia ne tik darbdaviai, bet ir potencialūs darbuotojai – atlikę „Tripod“ testus jie turi galimybę suprasti, ar darbo pozicija suderinama su jų asmeninėmis savybėmis. Ką ...
 • Ką privalu turėti namų vaistinėlėje?

  2023-03-28
  Kiekvienas savo namuose privalo turėti vaistinėlę. Klaidinga manyti, kad pirmosios pagalbos vaistinėlė namuose nėra reikalinga, nes esate tikri savo namų saugumu. Vis dėlto, niekada negalite žinoti kokia nelaimė gali nutikti jūsų namų erdvėje. Visada turėdami svarbiausių vaistų ir pirmajai pagalbai suteikti reikalingų įrankių galėsite jaustis ramiau. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresinę situaciją. Vieni geba išlaikyti šaltą protą ir suteikti pagalbą nukentėjusiam, o kiti pasimeta ir negali blaiviai mąstyti. Dėl to, privalu pasirūpinti medikamentais, kad galėtumėte pagelbėti įvairiose situacijose. Namų vaistinėlė privalo būti pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Būtina atsižvelgti į jų amžių, turimas ligas, alergijas ir ...
 • Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?

  2023-03-28Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?
  Kaip jau sako ir rodo pavadinimas, šviežiai spaustos sultys yra neįtikėtino kiekio maistinių medžiagų rezervas mūsų maistui. Pagamintas iš itin daug vitaminų ir mineralų turinčių ingredientų, šis gėrimas padeda organizmui visada išlikti sveikam ir sureguliuotam kasdieniuose procesuose, be to, kadangi yra visiškai vegetariškas, jame nėra laktozės ir cholesterolio, mitybos mokslas nurodo, jog idealiai tinka veiksmingiausios dietos metu. Vienas iš pagrindinių šio recepto komponentų yra puikus vaisių ir daržovių derinys, kad kasdieniame gyvenime būtų daugiau nuotaikos ir energijos. Tokie ingredientai kaip apelsinas, morkos, agurkas, melionas ir citrina kartu sukuria ne tik gerą sveikatą, bet ir neišmatuojamą skonį ragaujantiems. Ir geriausia, kad šis stebuklas ...
 • Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai

  2023-03-28Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai
  Diržas yra ne tik praktiška garderobo dalis, bet ir stilingas aksesuaras, kuris gali suteikti jūsų aprangai papildomos elegancijos ir stiliaus. Moteriški diržai yra populiarus aksesuaras, kuris tinka prie bet kokios aprangos – nuo kasdieninių džinsų iki vakarinių suknelių. Tačiau, jei Jums kyla problemų kur įsigyti gražų, įdomų ir stilingą diržą, kuris galėtų būti puiki Jūsų aprangos dalis, tai siūlau pasinaudoti internetinės svetainės kuri prekiauja šiai aksesuarais paslaugomis: bagsandmore.lt, nes tik čia rasite kokybiškų diržų pasirinkimą už priimtiną kainą. Moteriški diržai yra universalus pasirinkimas, kuris tinka prie bet kokios aprangos. Jie gali būti paprasti ir minimalistiški arba ryškūs ir dekoratyvūs. Tai priklauso ...
 • Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį

  2023-03-28Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį
  Plieninio angaro statyba, iš pirmo žvilgsnio, yra sudėtingas statybos procesas, tačiau įsigilinus į tam tikrus aspektus, tai neturėtų kelti nei baimės, nei nerimo. Yra daugybė savo srities specialistų, kurie gali jums padėti priimti geriausius sprendimus, todėl stambūs statiniai jūsų verslui neturėtų būti priimti skubotai – visada galima domėtis, konsultuotis bei tartis su savo sritį gerai išmanančiais žmonėmis. Dažnai žmonės klausia, kokias savybes turi atitikti kokybiškas plieninis angaras? Šiame straipsnyje aprašysime kelias pagrindines taisykles, kurių reikia nepamiršti projektuojant ir statant plieninę konstrukciją – angarą. Jei bent iš dalies vadovausitės mūsų patarimais, kaip investuotojas galėsite džiaugtis naudingu ir pigiai statomu bei eksploatuojamu plieniniu ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.