www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kovo 18 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Greitosios pagalbos stotys prijungtos prie centrinės tarnybos, bet darbo sąlygos kol kas nesikeičia

Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų laukia permainos.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad vieningos Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos kūrimas įsibėgėja – prie centrinės tarnybos, kuri veiks Kaune esamos greitosios medicinos stoties pagrindu, prijungiama penkiolika greitosios medicinos pagalbos stočių. Aiškėja ir bendri naujai kuriamos organizacijos kontūrai: patvirtinta tarnybos struktūra, tarnybos pareigybės.

Interjero ir užuolaidų dialogas – būtinas!

Jei „teisinga“ sistema, net tokios apimties užuolaidas slankioti ne problema.

Greta Budreikienė – tuometinio Dailės instituto absolventė. Iš tekstilės klasiko prof. Juozo Balčikonio mokiusis rankų darbo gobelenų paslapčių, iki šiol Greta nuo tekstilės nenutolo. Ji kuria „rūbus“ langams ir sako, kad vien mokėjimo pasiūti užuolaidas nepakanka. Reikia specifinių žinių ir – būtinai – jausmo! Jos klientai – ir jūsų kaimynai, ir įmonės, net Prezidentūra! Greta nesikrato nė vieno darbo. „Nėra didelių darbų ir mažų darbų“, – įsitikinusi pašnekovė.

Didžioji svajonė – bekraštė

Janina Blažukienė iš patirties sako, kad ketindamas įsigyti tautinį rūbą žmogus turėtų betarpiškai bendrauti su audėja, viską aptarti, suderinti be tarpininkų…

„Užgimstant tautodailininkui Trys karaliai jam dovanoja išmintį, kūrybiškumą ir darbštumą. Išmintis reikalinga savo šaknims suvokti, kūrybiškumas leidžia tas šaknis atspindėti dirbiniuose, o darbštumas užtikrina, kad visos idėjos būtų meistriškai įgyvendintos.“ Tai Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos žodžiai, skirti 18-osios konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ visiems dalyviams, ir išskirtinai – trims meistrams, pelniusiems šį apdovanojimą. Jau esame minėję, kad šį kartą jis papuošė ir vilkaviškietės audėjos Janinos Blažukienės galvą – ir tai pradžiugino visus, ją pažįstančius, jos darbus mačiusius, jos audimais besinaudojančius. „Seniai laikas“, – sakė.

Iš Marijampolės – į didžiąją sceną

Povilas Stonkus kartu su koncertmeistere Gintare Rudaityte atliko konkursams ruošiamą programą.

Marijampolės meno mokykla užaugino ne vieną talentingų muzikantų, šokėjų, dailininkų kartą. Kai kuriems mokiniams ši patirtis liko kaip vertingas prisiminimas, kitiems tapo gyvenimo keliu. Kovo 13-osios pavakarę Meno mokykloje susirinko gausus būrys mokytojų, mokinių ir svečių. Į didžiąją salę visus sukvietė trimito muzikos garsai. Koncertas mokyklos bendruomenei svarbus tuo, jog į mokyklą trumpam sugrįžo buvęs mokinys, trimitininkas Povilas Stonkus. Šiuo metu jis studijuoja magistrantūroje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), doc. Lauryno Lapės klasėje, dirba Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Meno mokykloje surengta koncerte P. Stonkui akompanavo koncertmeisterė Gintarė Rudaitytė.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika