www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas

Nuo kovo 13 dienos kino teatre „Spindulys“ veikia paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“, parengta asociacijos „Suvalkijos saulytės“. Ši paroda skirta kasmet kovo 21-ąją minimai Dauno sindromo dienai. Paroda veiks iki kovo 31-osios.

Dauno sindromą turintis kūdikis gali gimti bet kurioje šeimoje, nepriklausomai nuo geografinio regiono, rasės ar ekonominės padėties, bet mokslininkai yra nustatę, kad tikimybė susilaukti kūdikio su Dauno sindromu didėja proporcingai didėjant moters amžiui.

Paroda kviečia priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Pasaulinė statistika byloja, kad iš maždaug 700–800 gimusių kūdikių vienas turi Dauno sindromą. Skaičiai rodo, kad visame pasaulyje, kiekvienoje valstybėje žmonių su Dauno sindromu skaičius bendrame gyventojų skaičiuje yra lygiai toks pat.

Mūsų dienomis bet kokią negalią turintis žmogus yra in­te­g­ruo­ja­mas į visuomenę, o valstybė atsakinga už integracijos programų kūrimą ir jų įgyvendinimą. Žmonės su Dauno sindromu yra ne išimtis – visame pasaulyje aktyvi praktika, kai žmonės su šia genetine anomalija integruojami ne tik į gyvenimą visuomenėje, bet ir į švietimo sistemą, darbo rinką, socialinę bei kultūrinę veiklą.

Pasak parodos rengėjų, šie vaikai ateidami į pasaulį neatsineša jokių instrukcijų, kaip su jais elgtis, kaip mamai ir tėčiui sudėlioti savo mintis ir jausmus, kaip padėti jiems ir sau. Svarbiausia – pajausti, priimti, matyti ne genetinį sutrikimą, o žmogų, susigyventi ir gyventi kartu. Stengtis padėti, bet nebandyti pakeisti, o priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra.

Dauno sindromo diena minima kovo 21-ąją ir ji mums sutampa su pavasario lygiadieniu, su šviesos pergale prieš tamsą – taigi simboliška, kad žmones, turinčius šį sindromą, vadiname saulytėmis. Parodos nuotraukų autorė – Danguolė Baniulytė-Gylienė.

Kovo 21-ąją 17.30 val. kino teat­ras „Spindulys“ kartu su asociacija „Suvalkijos saulytės“ kviečia visus į nemokamą nuotaikingo filmo „Mano brolis vaikosi dinozaurus“ seansą. Filmas pasakoja apie Džeką, kuris visada norėjo broliuko, su kuriuo galėtų žaisti. Kai gimsta Džio, tėvai jam pasako, kad jo brolis yra ypatingas vaikas. Nuo pat pirmų mažojo Džio gyvenimo dienų Džekas tiki, kad jo brolis yra ypatingas, išskirtinis, tiesiog geriausias – tarsi superherojus, pasirodęs iš kitos planetos! Tačiau, laikui bėgant, Džekas sužino tiesą: jo brolis turi Dauno sindromą.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika