www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip užtikrinti mėsos gaminių kokybę?

Maisto, įskaitant mėsos gaminius, vartojimas turi užtikrinti aukšto žmogaus sveikatos lygio pasiekimą. Todėl mėsos gaminiams tenka didelė atsakomybė, kuri slypi griežtame higienos taisyklių laikymasis viso gamybos ciklo metu ir geros gamybos praktikos principų. Norint įgyvendinti šiuos principus, būtina technologinę veiklą grįsti kokybės vadybos sistemomis. Tik tuomet susidaro realios sąlygos sumažinti ar net visiškai pašalinti mėsos gaminių per didelio užteršimo sveikatai kenksmingomis medžiagomis ir nepageidaujamų mikroorganizmų bei vartotojų sveikatai nepalankių procesų vystymosi riziką.

Ar rūkyti mėsos gaminiai yra sveiki vartoti?

Mėsos rūkymas yra viena pagrindinių mėsos perdirbimo technologinių procedūrų. Tai turi įtakos tiek gatavo produkto skoniui, kvapui, spalvai ir išeigai, tiek patvarumui. Dabartinės žinios apie dūmų susidarymą rūkymo procese ir rūkymo kamerų konstrukcijos pokyčius leidžia kontroliuoti dūmų sudėtį ir jų pasiskirstymą kameroje, o tai reiškia rūkytų gaminių kokybę. Platų asortimentą ir daugiau informacijos rasite pardavėjo puslapyje.

style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="4959406969">

Mėsa ir jos produktai yra vienas vertingiausių maisto produktų dėl didelio visaverčių baltymų kiekio. Jie aprūpina žmogaus organizmą visomis nepakeičiamomis aminorūgštimis, o juose esantys baltymai yra lengvai virškinami. Dėl minėtų priežasčių mėsos baltymai pasižymi didele maistine ir biologine verte. Tarp amino rūgščių, randamų mėsos produktuose, ypač svarbios mitybos požiūriu šakotosios grandinės aminorūgštys (leucinas, izoleucinas, valinas), kurios vadinamos BCAA (šakotosios grandinės aminorūgštimis). Didelę raumenų baltymų maistinę vertę lemia ir EAA (Essential Amino Acid) indeksas, kuris lemia 8 egzogeninių aminorūgščių kiekį, reikalingą žmogaus organizmo funkcionavimui.

Tradicinis ir pramoninis rūkymas

Technologijų plėtros pažanga ir augantis žmonių sąmoningumas ekologijos ir sveikatos srityje prisidėjo prie visos rūkymo technologijos pažangos. Tai matyti iš rūkymo kamerų struktūrinių pokyčių, taip pat įvedus pokyčius pačiame rūkymo procese. Todėl veiksniai, lemiantys numatytų juslinių charakteristikų pasiekimą, yra pagrindiniai parametrai, kuriuos galima kontroliuoti: temperatūra, tankis, dūmų ir oro mišinio srautas rūkymo kameroje bei vėlesnių operacijų atlikimo laikas viso proceso metu. Tokių rūkyklų produktai traktuojami kaip tradiciniai gaminiai, ypač jei produkto paruošimo receptūra buvo išsaugoma iš kartos į kartą, atsižvelgiant į visą rūkymo techniką.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika