www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Ką privalu turėti namų vaistinėlėje?

Kiekvienas savo namuose privalo turėti vaistinėlę. Klaidinga manyti, kad pirmosios pagalbos vaistinėlė namuose nėra reikalinga, nes esate tikri savo namų saugumu. Vis dėlto, niekada negalite žinoti kokia nelaimė gali nutikti jūsų namų erdvėje. Visada turėdami svarbiausių vaistų ir pirmajai pagalbai suteikti reikalingų įrankių galėsite jaustis ramiau. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresinę situaciją. Vieni geba išlaikyti šaltą protą ir suteikti pagalbą nukentėjusiam, o kiti pasimeta ir negali blaiviai mąstyti. Dėl to, privalu pasirūpinti medikamentais, kad galėtumėte pagelbėti įvairiose situacijose. Namų vaistinėlė privalo būti pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Būtina atsižvelgti į jų amžių, turimas ligas, alergijas ir kita. Šis straipsnis padės lengviau suprasti ką pravartu turėti namų vaistinėlėje.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Kiekvienas savo namuose privalo turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę. Pavojai gali tykoti visur: darbe, namie ar kelyje. Dėl to, vaistinėlę svarbu ne tik vežiotis automobilyje, bet ir turėti savo namuose. Joje rasite visus įrankius, kurie padės suteikti pirmąją pagalbą susižeidusiam žmogui. Bintas, pleistras, turniketas, antiseptinis skystis ir kitos priemonės padės dezinfekuoti žaizdą, sustabdyti kraujavimą kol atvyks medikai. Pirmosios pagalbos vaistinėlė gali būti naudojama ir nedideliems susižeidimams, pavyzdžiui jeigu vaikas nusibrozdina kelį ar nusidegina. Labai dažnai po ranka neturime svarbių priemonių, kurios padėtų suteikti pirmąją pagalbą, todėl turėdami vaistinėlė savo namuose išvengsite šios bėdos. Nepamirškite pasirūpinti pirmosios pagalbos priemonėmis ir automobilyje. Vaistinėles automobiliams galite įsigyti apsilankę https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/.

Vaistai nuo alergijos

Tokio tipo vaistais privalo pasirūpinti žmonės, kuriems yra nustatyta alergija tam tikriems maisto produktams ar medžiagoms. Vaistus rekomenduojama visada nešiotis su savimi. Vis dėlto, didelė dalis alergijų pasireiškia vaikams augant, todėl svarbu pasiruošti visiems nenumatytiems atvejams. Rekomenduojama turėti adrenalino švirkštą, kuris gali išgelbėti gyvybę pasireiškus alerginiam šokui. Jeigu įtariate, kad esate alergiški pravartu pasidaryti alergijos nustatymo tyrimus, kurie leis įvertinti alergijos stiprumą ir padės pasirūpinti tinkamais vaistais.

Medicinos prietaisai

Namų vaistinėlėje rekomenduojama turėti ne tik vaistų, bet ir medicinos prietaisų, kurie gali padėti įvertinti savo savijautą sunegalavus. Termometras ypatingai svarbus šaltuoju metų laiku, kai dažnai jaučiame peršalimo simptomus. Deja, bet vos tik prastai pasijutus daugelis griebiasi temperatūrą mušančių vaistų, kurie dažnu atveju nėra reikalingi. Jeigu turite neaukštą temperatūrą jos nereikėtų mušti specialiais vaistais, nes taip trukdote savo organizmui kovoti su ligos sukėlėjais. Vis dėlto, svarbu atsiminti, kad temperatūra yra pavojinga mažiems vaikams, todėl svarbu atidžiai stebėti mažylių savijautą ir esant poreikiui kreiptis į gydytoją. Dar vienas svarbus prietaisas yra kraujospūdžio matuoklis. Jis būtinas visiems, kurie turi kraujospūdžio sutrikimų, skundžiasi širdies negalavimais. Kraujospūdžio matuoklis gali padėti suprasti jūsų negalavimo priežastį. Labai dažnai jaučiame silpnumą, pykinimą, galvos svaigimą, kai staigiai nukrenta spaudimas. Jeigu tai kartojasi dažnai būtinai kreipkitės į gydytoją, kad išsiaiškintumėte sutrikimo priežastį.

Vaistai sutrikus skrandžio veiklai

Pilvo raižymas, pūtimas, viduriavimas –  nemalonūs simptomai, kurie aplanko daugelį. Skrandžio veiklos sutrikimai gali sugadinti visą dieną, todėl verta namuose turėti vaistų, kurie gali palengvinti simptomus. Verta įsigyti ir elektrolitų gėrimo, kuris padės atstatyti skysčių balansą jeigu smarkiai viduriavote ar vėmėte. Taigi, namų vaistinėlę pravartu turėti kiekvienam. Po ranka turėdami vaistų, svarbių medicinos prietaisų ir pirmosios pagalbos vaistinėlę būsite tikri, kad galite padėti savo šeimai užklupus nelaimei. Jeigu norite įsigyti pirmosios pagalbos vaistinėlę spauskite čia!

Užs.395.


Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika