www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „tripod“ testus: Estų sukurti „Tripod“ testai – revoliucija personalo atrankų procese

Estų psichologų sukurti „Tripod“ testai spėjo tapti žvaigžde ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje šių testų pavadinimas yra girdėtas daugeliui kada nors į darbo poziciją kandidatavusių žmonių ar darbuotojo ieškojusių personalo specialistų. Tad kuo „Tripod“ testai ypatingi ir kaip jie šiandien prisideda prie sklandesnio darbuotojų atrankų proceso?

Kas yra „Tripod“ testas?

„Tripod“ testais yra vadinami standartizuoti, objektyvūs metodai, kurių taikymas suteikia galimybę pamatuoti laike nekintančias kandidato į darbo vietą savybes. Šių testų naudą jaučia ne tik darbdaviai, bet ir potencialūs darbuotojai – atlikę „Tripod“ testus jie turi galimybę suprasti, ar darbo pozicija suderinama su jų asmeninėmis savybėmis.

Ką leidžia įvertinti „Tripod“ testai?

„Tripod“ psichologiniai testai leidžia įvertinti tiriamojo asmens protinius gebėjimus. Taip pat jie gali labai tiksliai pamatuoti, ar asmuo yra motyvuotas dirbti, ar jam nėra svetimas noras siekti tikslo, lyderiauti, rodyti iniciatyvą ir pan. Be to, „Tripod“ testai suteikia žinių apie tai, ar asmuo geba dirbti komandoje, kaip jam sekasi susidoroti su individualiomis užduotimis ir t. t.

Sakoma, kad stresas yra nuolatinis šių dienų žmonių palydovas, o kai kuriuose darbuose jis yra praktiškai neišvengiamas. Būtent „Tripod“ testai yra objektyvus ir praktikoje patvirtintas būdas įvertinti asmens gebėjimą įveikti stresines situacijas. Šie testai taip pat idealiai tinka tais atvejais, kai norima numatyti, ar potencialus kandidatas turi „minkštųjų“ charakterio savybių, reikalingų sėkmingai vadovauti komandai ir siekti joje užsibrėžtų tikslų.

„Be to, šis testas ne tik nustato bendrųjų gebėjimų lygį, bet ir aprašo jį įvairiais aspektais: kalbiniu, aritmetiniu, loginiu ir erdviniu. Specialūs klausimynai buvo standartizuoti remiantis sėkmingų vadovų, atlikusių testus, rezultatais ir leidžia testų vartotojų rezultatus palyginti su vadovų rezultatais“, – atskleidžia ilgametę patirtį rinkoje turinčios Emplonet direktorė Violeta Jakutė.

Daugumos darbdavių pamėgtais „Tripod“ testais pastaruoju metu labai aktyviai naudojasi ir asmenys, kurie patys svarsto keisti karjeros kelią, arba dėl jo neapsisprendę jauni, ką tik mokyklas ar studijas baigę jaunuoliai.

Kokia yra „Tripod“ testavimo eiga?

„Tripod“ testavimo pradžioje išgryninami į ekspertus besikreipusiojo poreikiai. Gyvai arba telefonu specialistai su pareiškusiais norą įsivertinti save, kaip potencialų darbuotoją, testuoja, atsižvelgdami į jų poreikius. Kadangi kiekvieno siekiai ir norai yra skirtingi, skiriasi ir „Tripod“ testai. Vieni atskleidžia asmeninių savybių raišką, kiti protinių gebėjimų potencialą.

Išsiaiškinus, ko žmogus tikisi iš „Tripod“ testavimo, galima pradėti ir patį testavimo procesą. Įprastai asmenines savybes įvertinantys „Tripod“ testai yra atliekami nuotoliu iš bet kokios žmogui priimtinos ir komfortabilios vietos, o štai norintys atlikti protinių gebėjimų testą dažniausiai atvyksta į Emplonet agentūrą. Žinoma, galimas ir kitoks protinių gebėjimų testų atlikimo būdas, kaip, pavyzdžiui, video susitikimas. Abiem minėtais atvejais užduočių atlikimą stebi sertifikuotas konsultantas.

Ar ilgai reikia laukti „Tripod“ testų atsakymų?

„Tripod“ testų rezultatų laukimas tikrai neprailgsta. Netrukus po testo užpildymo, pagal tiriamojo atsakymus sistema sugeneruoja ataskaitas, kuriose žmonės randa žymiai daugiau informacijos apie save, savo potencialą ir kt. dalykus, apie kuriuos anksčiau veikiausiai net nesusimąstė.

Užs. 394.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika