www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“

Kaip sakoma, kiekvienam savo, o kažin kas sudėtingiau: ar pasiūti rūbą, ar jį ant podiumo pademonstruoti? Apie tai pasikalbėjome su Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos aštuntoke Justina Milončiūte. O proga labai maloni: šios progimnazijos mokinių sukurta rūbų kolekcija buvo pripažinta geriausia tarptautiniame konkurse, taip pat pirma vieta skirta vienai mokinei už puikų pasirodymą ant podiumo.

Aštuntokė Justina Milončiūtė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Kolekcija sukurta iš atliekų

Kovo pradžioje Ukmergėje vykusiame Tarptautiniame jaunųjų modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje-konkurse „Sniego karalienė-2023“ Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Drabužių dizaino studijos, kurios vadovė – mokytoja Audronė Albertynė, rūbų kolekcija laimėjo I vietą. Dar vieną aukštą apdovanojimą nominacijoje „Supermodelis“ gavo 8C klasės mokinė Morta Smelstoriūtė, ji pripažinta geriausiu konkurso modeliu.

Jau nemažai metų Drabužių dizaino studija garsina progimnazijos vardą konkursuose. Šį kartą, kaip „Suvalkiečiui“ pasakojo mokytoja A. Albertynė, pirmą kartą imtasi kurti iš antrinių žaliavų, įvairių atliekų. „Kolekcijos „Metų laikai“ tikslas – parodyti, jog gražūs rūbai gali būti pagaminti nepakenkiant gamtai, o ją saugojant, gaminant iš jau kažkada panaudotų medžiagų“, – sakė mokytoja.

Minėtą kolekciją sukūrė ir Ukmergėje pademonstravo būrelis mokinių: Ervina Čebatoriūtė, Justė Barušauskaitė, Vestina Raciūtė, Justina Milončiūtė, Beata Baliukevičiūtė, Smiltė Sokaitė, Smiltė Čepavičiūtė, Goda Rainytė, Morta Smelstoriūtė, Ugnė Banytė, Ūla Goberytė ir Aura Leiberytė. Dizaino būrelio vadovė norėjo labai padėkoti ir kelioms mamoms – Erikai Sokienei, Daivai Čepavičienei, Miglei Baliukevičienei ir Vitai Milončienei, kurios ją pavadavo: palydėjo į konkursą Ukmergėje ir padėjo mergaitėms pasiruošti, apsirengti, pasidažyti.

Pati mokytoja turėjo suplanuotą kelionę į Maltą, taigi viską suruošė, bet pati negalėjo vykti į renginį. Patikėjusi organizavimą jaunajai dizainerei aštuntokei Justinai Milončiūtei, o už choreografiją paskyrusi atsakinga Mortą Smelstoriūtę, mokytoja liko sužavėta abiejų mergaičių atsakingumu. Ji pati kuklinasi sakydama, kad laimėjimas – ne jos nuopelnas, nes jei visos mergaitės nebūtų tokios aktyvios ir motyvuotos, nieko neišeitų. „Tai nuostabu, kad 12 mergaičių iš paprastos mokyklos, net ne kokios modelių agentūros, ėmė ir laimėjo pirmą vietą tokiame rimtame konkurse“, – sakė mokytoja.

„Sniego karalienės“ konkurse progimnazija buvo dalyvavusi prieš maždaug 6 metus, per karantiną jis ir nevyko. Modelių agentūrų atstovai šiame konkurse vertino ne tik kolekcijas, bet ir manekenių darbą.
Puikiai įvertintą marijampoliečių kolekciją iškart pakvietė pristatyti kitų renginių organizatoriai Palangoje ir Joniškyje.

Laimėjimas buvo staigmena

Apie tai, kaip sekėsi konkurse, papasakojo grupės vadove mokytojos paskirta aštuntokė J. Milončiūtė. Ji dizaino būrelį lanko nuo 6 klasės. Mergina kolekcijai „Metų laikai“ sukūrė žiemos suknelę ir pati ją pademonstravo ant podiumo. Dirbti šiek tiek padėjo mama, o gamino rūbą iš statybinių atliekų – šilumą atspindinčios folijos. Kitos mergaitės gamino rūbus iš šiukšlių maišelių, pakavimo plėvelės ir kt.
Justina pasakojo, kad būrelio vadovė pradžioje skeptiškai žiūrėjo į dalyvavimą šiame konkurse, nes tai labai rimtas konkursas, o pasiruošti laiko buvo nedaug. „Aš sakiau, kad turime sudalyvauti, viską spėsime, tik reikia pasistengti. Ėmėme ir padarėme. Pagal taisykles kolekcijoje turėjo būti mažiausiai 6 modeliai, o mes padarėme net daugiau“, – sakė Justina.

Kolekcijos dalis „Pavasaris“. Geriausios manekenės titulą laimėjusi Morta – dešinėje.

Visos susitarė, kuri ką sukurs, tada susinešė rūbus ir aptarė, kaip juos sujungti į bendrą kolekciją. Kadangi temą pasirinko metų laikų – modelius puošė pagal sezoną: gėlėmis, lapais, drugeliais ir snaigėmis. Buvo tikras komandinis darbas, nors visoms vadovauti, kaip Justina sako, nėra lengva. Konkursui visos susivienijo, choreografiją sukūrė kartu su Morta, daug repetavo, mokėsi demonstravimo.
Kolekcija „Metų laikai“ buvo pristatyta „Avangardo“ kategorijoje, dar buvo ir kitų kategorijų: „Mada“, „Menas“, „Pret-a-porter“ (liet. praktinė mada).

Pasak Justinos, puikiai drabužio modelį pristatė Morta Smelstoriūtė, už tai gavo I premiją. Aštuntokė Morta lanko šokius, išmano apie choreografiją, ko gero, todėl taip puikiai ir pasirodė. Justina papasakojo, kad merginos vaikščioti podiumu mokosi stebėdamos žinomų manekenių, demonstruojančių garsiųjų pasaulio mados namų kolekcijas, vaizdo įrašus.

Iš viso „Sniego karalienės“ konkurse pristatytos 35 kolekcijos, ir ne tik lietuvių. Būta svečių iš Latvijos, Lenkijos, Norvegijos. Iš Marijampolės buvo vienintelė kolekcija.

Konkursas vyko dvi dienas, marijampolietės dalyvavo antros dienos programoje. Pačios mergaitės, pasak Justinos, savo pasirodymu liko patenkintos, joms atrodė, kad pasisekė gerai. Laukdamos komisijos sprendimo jautė įtampą. Paskelbus 3-os ir 2-os vietų nugalėtojus, kai kurios mūsų mergaitės jau ir pasidavė, nes nesitikėjo nieko laimėti. Ir staigmena – marijampolietės paskelbiamos I vietos laimėtojomis už visą kolekciją „Metų laikai“! Pratrūko emocijos…

Į bendrą kolekciją sujungti didelio būrio merginų skirtingus modelius buvo iššūkis vadovei.

Justina sako, kad labai malonu parsivežti I vietos statulėlę, ir nors drabužių dizaino studijos šlovės lentyna dar nėra didelė, bet jau galima didžiuotis.

„Visos labai stengėsi, vertinu visas, ir nereikia manęs išskirti, nes visos negailėjo laiko, dirbo, padarė viską, ką galėjo geriausiai. Visgi demonstruoti, pereiti podiumu irgi nėra lengva. Vienoms lengviau siūti, kitoms – demonstruoti. Manęs pačios podiumas negąsdina, bet kitoms nemenkas iššūkis – įveikti scenos baimę“, – pasakojo Justina.

Aštuntokė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi, bet sau ką nors pasisiūti dar negali, nes nepakanka laiko – visą laisvalaikį skiria kolekcijų kūrimui ir pan. Mokslai gal šiek tiek ir nukenčia, bet kitaip ir negali būti.
Neseniai ji dalyvavo Sūduvos gimnazijoje vykusioje Marijampolės savivaldybės mokinių technologijų olimpiadoje „Kūrybos virusas“. Tekstilės kategorijoje užėmė garbingą II vietą 7–8 klasių grupėje, kur buvo apie 15 dalyvių. Šių metų užduotis buvo Velykų tema: Justina pasiuvo zuikutį tarp gėlių. Olimpiadoje Jono Totoraičio progimnazijai atstovavo iš viso penki mokiniai. Pasak Justinos, reikėjo viską daryti greitai, nes viskam atlikti buvo skirtos 4 valandos.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika