www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?

Norint palaikyti sveiką bendrą savijautą, svarbu reguliariai lankytis ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir odontologą. Žinoma, norint džiaugtis estetiška ir sveika šypsena, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose. Visgi, kiekvienas į odontologo kabinetą atvyksta dėl skirtingų priežasčių. Šiame straipsnyje pateiksime vienas populiariausių odontologijos paslaugų visame pasaulyje.

Burnos higiena

Visos odontologijos paslaugos – svarbios, siekiant gražios, estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos. Net ir valant kiekvieną dieną dantis ir tarpdančius, dantys gali pasidengti apnašomis, o sunkiai prieinamose vietose – kauptis maisto likučiai. Specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti burnos higieną, 2 kartus per metus. Burnos higienistas procedūros metu pašalina tiek minkštas, tiek kietas apnašas ir mikroorganizmus. Tokiu būdu užkertamas kelias bakterijų vystymuisi.

Dantų plombavimas

Netinkama kasdienė priežiūra ar mityba gali pažeisti audinių paviršių, todėl dantyse atsiranda skylučių. Su jomis susiduria tiek suaugusieji, tiek vaikai. Tad viena iš populiariausių procedūrų – plombavimas. Šis gydymo būdas užkerta kelią didesnėms odontologinėms problemoms. Plombavimo metu atkuriamas natūralus danties audinys, todėl pašalinamas diskomfortas valgant ar geriant. Dantys tampa ne tokie jautrūs temperatūros pokyčiams.

Protezavimas

Kartais tam tikri gyvenimo įvykiai ar genetika lemia danties ar kelių netekimą. Netekus dantų dažniausiai kyla diskomfortas kramtant, kalbant ir mažėja pasitikėjimas savimi. Tad norint išvengti nemalonių pojūčių, atliekamas protezavimas. Priklausomai nuo situacijos, šiai dienai galima pasirinkti 2 protezavimo būdus:

  1. fiksuotus protezus;
  2. išimamus protezus.
Susiję įrašai

Priklausomai nuo asmeninių poreikių, įpročių ir iškritusių dantų kiekio, skirsis protezų pasirinkimas. Pirmojo vizito metu odontologas, atsižvelgęs į individualų atvejį, pasiūlo tinkamiausius protezus ir aptaria gydymo eigą.

Balinimas

Kone kiekvienas nori spindinčios šypsenos, tad balinimo procedūra – viena iš labiausiai paplitusių būdų, leidžiančių džiaugtis estetiškais dantimis. Dantys gali keisti spalvą dėl įvairiausių priežasčių. Spalvos pokyčiams dažniausiai įtakos turi amžius, uždegimai, nesėkmingai atliktas gydymas ir kavos, arbatos, saldžiųjų gėrimų bei tabako vartojimas. Žinoma, balinimą galima atlikti ir namuose, tačiau efektyvesnis rezultatas matomas odontologijos klinikoje.

Endodontinis gydymas

Įprasta priežastis, kodėl atliekamas dantų kanalų gydymas – pulpitas. Šis uždegimas atsiranda dėl karieso, kai bakterijos pasiekia danties kanaluose esančią pulpą. Taip dažnai nutinka dėl prastų individualios higienos įpročių ar senų plombų pralaidumo. Aišku, endodontinis gydymas gali būti reikalingas ir po traumų, kurių metu lūžo ar skilo dantys. Pagrindiniai simptomai, įspėjantys apie uždegimą gali būti:

  • padidėjęs jautrumas šalčiui;
  • ūmūs danties skausmas;
  • skausmingas kramtymas.

Pajutus bent vieną iš aukščiau minėtų simptomų, patariama nedelsiant kreiptis į savo srities profesionalus. Kanalų gydymas yra viena iš nemaloniausių odontologinių procedūrų, tačiau būtina, norint pašalinti skausmą ir išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Taigi, tai buvo vienos iš populiariausių odontologijos paslaugų, kurios atliekamos visame pasaulyje. Norint turėti estetišką, sveikai atrodančią šypseną, svarbu pasirinkti patikimą kliniką. Patyrę odontologai, naudodamiesi modernia gydymo įranga, užtikrins sklandžią gydymo eigą ir efektyvius rezultatus.

Užs.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika