www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Smalninkų kaime prasidėjo motokroso trasos rekonstrukcija

Tai buvo balandžio 1-osios pokštas

Sūduvos motokroso klubo vadovas Kęstutis Šiupšinskas pasidalijo džiugiomis naujienomis – Kalvarijos sav. Smalninkų kaime prasidėjo motokroso trasos rekonstrukcija. Dar šiais metais kalvarijiečiai pakvies pasižiūrėti ne tik nacionalinių čempionatų pasirodymų, bet ir aukšto lygio tarptautinių varžybų.

Smalninkų trasose Sūduvos klubo motociklininkai treniruojasi jau antrą dešimtmetį. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Antrą dešimtmetį gyvuojančio Sūduvos motokroso klubo lenktynininkai garbingai atstovauja Kalvarijos kraštui varžybose Lietuvoje ir už jos ribų. Dažnai sportininkus pakviečia ir į savo trasą. Savo meistriškumą pernai čia demonstravo netgi Dakaro ralio laimėtojas Arūnas Gelažninkas. Ne mažiau sporto entuziastų sutraukia ir automobilių sportas.

Siekiant populiarinti motociklų ir automobilių lenktynes, o kartu ir pritraukti kuo daugiau garsių sportininkų, maždaug už dviejų kilometrų nuo Kalvarijos, Smalninkų kaime, pradėta rengti aukščiausio lygio standartus atitinkančias trasas, kurias suprojektavo Kaune įsikūrusi projektuotojų bendrovė „Baltican Ltd“.

– Neįprastų konstrukcijų statinių statyba jau prasidėjo, – džiaugiasi K. Šiupšinskas. – 12,5 ha žemės plote numatyta rekonstruoti motokroso ir autokroso trasas, pastatyti naują administracinį pastatą, žiūrovų tribūną, restoraną, sportininkų higienos pastatą, plovyklą, sportininkų miestelį su kempingu, prekybos paviljonus ir automobilių stovėjimo aikšteles.

Architektų suprojektuotas administracinis pastatas ir apžvalgos tiltas.

Motokroso trasos planavimas ir kliūtys suprojektuotos kartu su pasauliniu trasų architektu ir rangovu Fredu Verherstraetenu ir atitinka MXGP ir FIM keliamus reikalavimus. Trasa bus 1670 m ilgio, 8 m pločio, starto tiesiosios ilgis – 80 m, apsaugos zona aplink trasą – 5 m. Trasoje numatyta 16 kliūčių (šuolių). Autokroso trasa numatyta 853 m ilgio, starto tiesiosios plotis – 15 m, mažiausias plotis – 10 m. Danga – natūralus gruntas. Trasa atitinka tarptautinės federacijos FIA reikalavimus. Ji taip pat galės būti naudojama pramoginiais ir treniruočių tikslais.

Trasos, pasak vadovo, viena kitos nedengia, todėl eksploatuoti abi bus galima vienu metu. Šlaite numatyta 9025 kv. m žiūrovų zona ir tribūna, kurioje tilps iki 15 tūkst. žiūrovų.

Centrinėje komplekso dalyje suprojektuotas 1053,07 kv. m trijų aukštų šiuolaikiškos architektūros administracinis pastatas. Jame bus kabinetai, dopingo kontrolės patalpos, medicinos punktas, traumų kambarys, konferencijų salės, žiniasklaidai, svarbiems asmenims ir kt. skirtos patalpos.

Naujų trasų rengimo darbai jau pradėti. Kęstučio ŠIUPŠINSKO nuotrauka

Šiaurinėje sklypo dalyje šalia Sportininkų miestelio numatytas sportininkų higienos pastatas su 16 dušų vyrams ir 12 dušų moterims, WC, skalbykla, poilsio zona, terasa.

Pramoginiam apžvalginiam pasivaikščiojimui projektuotojai suprojektavo 145 m ilgio ir 18,2 m aukščio tiltą, kurio atitvaros, turėklai ir grindys bus stiklinės. Tiltas planuojamas kaip apžvalgos bokštas lankytojams laisvu nuo sporto renginių metu. Į jį pakilti bus galima laiptais ir liftu, o srautą valdys aptarnaujantis personalas.

– Jau šį rudenį tikimės pakviesti motokroso mėgėjus į pirmas varžybas, kuriose su garsiais Europos sportininkais savo meistriškumą demonstruos ir Sūduvos klubo motociklininkai, – kviečia K. Šiupšinskas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika