www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sulaukėme krepšinio arenos statybų pradžios

Tai buvo balandžio 1-osios pokštas

„Sūduvos-Mantingos“ krepšinio klubas skuba dalintis džiugia naujiena. Ji aktuali ne vien krepšininkams, sporto visuomenei, bet ir visiems marijampoliečiams. Pagaliau sulaukėme krepšinio, o kartu ir daugiafunkcės arenos Marijampolėje statybų pradžios. Darbai vyksta pirmumo tvarka ir, prelimenariais duomenimis, naujo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono atidarymas jau ateinantį rudenį numatytas būtent čia – naujutėlėje Marijampolės krepšinio arenoje.

Ši arena Marijampolėje greit priims LKL varžybas. Projektuotojų vizualizacija

Mūsų krepšininkams tai bus dviguba dovana. Kaip žinia, dėl to, kad dabartinė namų arena neatitinka LKL sąlygų, žaisti aukščiausioje šalies lygoje „Sūduva-Mantinga“ negalėjo. Šiuo metu laipteliu žemesnėje – Nacionalinėje krepšinio lygoje – rungtyniaujanti mūsų miesto reprezentacinė komanda kovoja ketvirtfinalyje dėl aukščiausių apdovanojimų. Neabejotinai susigrąžinusi čempionų vardą „Sūduva-Mantinga“ garbingai žengs į prestižines LKL klubų gretas.

Puse lūpų kalbama ir apie pirmąsias minėtos arenos atidarymo varžybas. Tai bus „Sūduvos-Mantingos“ ir Kauno „Žalgirio“ susitikimas. Abonementų visam sezonui kol kas ankstoka laukti, bet bilietų į pirmąsias varžybas greitai bus galima dairytis.

Būtinybė Marijampolei ir jos sporto bendruomenei turėti savo daugiafunkcę sporto areną dėmesio ir kalbų centre buvo atsidūrusi ne kartą. Tai bus erdvė, kuri suteiks galimybę į Marijampolę pasikviesti aukšto lygio sportininkus, garsius atlikėjus, kultūros ir kitus savo srities profesionalus.

Statybų pradžią Tarpučių rajono gyventojai jau pajuto. Autoriaus nuotrauka

Konkursas, skirtas išrinkti pačią geriausią architektūrinę idėją, pagal kurią būtų galima projektuoti Marijampolės daugiafunkcę areną, įvyko jau seniai. Daugiausia balsų ir nepriklausomi ekspertai, ir specialios komisijos nariai skyrė UAB „Tiksli forma“ pateiktai architektūrinei idėjai „Sūkurys“. Savivaldybės taryba posėdyje nusprendė arenos statybai skirtą žemės sklypą Vokiečių gatvėje perduoti valdyti Marijampolės savivaldybei.

Daugiafunkcė sporto arena pagerins savivaldybės sporto, kultūros, švietimo, laisvalaikio ir sveikatingumo paslaugų kokybę bei padidins šių paslaugų prieinamumą gyventojams. Arenoje bus sukurta daugiafunkcė infrastruktūra, kurioje bus įrengta „FIBA Europe“ reikalavimus atitinkanti krepšinio salė su ne mažiau kaip 3000 sėdimų vietų.

Universali salė bus pritaikyta sporto (taip pat ir neįgaliųjų), kultūros, laisvalaikio ir sveikatingumo renginiams, taip pat rankinio, salės futbolo, tinklinio varžyboms ir atitiks minėtų sporto šakų tarptautinių federacijų keliamus reikalavimus bei turės apšilimo zonas. Viešosios erdvės numatytos ir maitinimo paslaugoms teikti, ir spaudos konferencijoms rengti, ir parodoms eksponuoti.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, sėkmingai parengtas techninis projektas leido spręsti arenos statybos finansavimo klausimą – pagaliau suderintos valstybės, savivaldybės ir privataus sektoriaus finansavimo šaltinių galimybės.

Statybų pradžią Tarpučių mik­rorajono gyventojai jau pajuto – baigiamas tiesti vienas arenos privažiavimų ir būsimo eismo srauto padalijimų – Balsupių gatvė. Ji sujungs Tarpučių ir Vokiečių gatves.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika