www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pernai gauta per 2 tūkst. užklausų telefonu dėl renovacijos klausimų. Kas labiausiai rūpi gyventojams?

Visoje šalyje Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) organizuojami seminarai gyventojams ir juos atstovaujančioms bei vienijančioms organizacijoms – puiki proga sužinoti atsakymus į klausimus apie renovacijos procesą. Nuo vasario mėn. tokie seminarai įvyko jau trisdešimtyje savivaldybių, o juose apsilankė beveik 700 dalyvių, turėjusių galimybę gauti naujausią informaciją teisiniais, ekonominiais ir inžineriniais klausimais daugiabučių atnaujinimo srityje.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

„Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa – ilgalaikis procesas, todėl akivaizdu, jog keičiantis teisės aktams, finansavimo mechanizmui, administravimui ir kitoms sritims, susijusioms su renovacija, gyventojams kyla klausimų, į kuriuos atsakymų reikia čia ir dabar. Primename, jog tokiu atveju jie iškart gali kreiptis telefonu 8 614 99699, taip kompetentingi specialistai atsakys į visus kilusius klausimus ir nukreips reikiama linkme“, – sako APVA Projektų įgyvendinimo ir priežiūros skyriaus specialistas Vladas Trakimavičius.

Skaičiuojama, jog 2022 metais buvo sulaukta daugiau kaip 2 tūkst. užklausų telefonu, šiemet renovacijos klausimais konsultavosi daugiau nei 650 gyventojų.

Kas labiausiai rūpi gyventojams?

APVA kviečia susipažinti su dažniausiai gyventojų užduodamais klausimais.

1. Kiek kainuoja daugiabučių atnaujinimas?
Kiekvienas daugiabutis yra skirtingas ir jo atnaujinimo kaina nustatoma investicijų plane, kurį rengia investicinio plano rengėjai. Renkantis norimas priemones yra formuojama konkreti kaina.

2. Ar gali pakeistas administratorius keisti jau priimtą tvarką?

Kiekvienas administratorius darbus vykdyti turi griežtai vadovaudamasis teisės aktais. Taip pat administratorius negali savarankiškai keisti seniau jau priimtų sprendimų. Sprendimus priima arba tvirtina butų ir kitų patalpų savininkai.

3. Koks terminas numatytas defektų nustatymui?

Pagal LR Statybų įstatyme numatytus garantinių laikotarpių terminus. Garantiniu laikotarpiu nustatytus defektus rangovas privalo ištaisyti nedelsiant.

4. Ką reikėtų pasikviesti konsultacijai prieš pradedant renovaciją?

Butų ir kitų patalpų savininkų interesams atstovauja namo administratorius, jis teikia pirmines konsultacijas. Taip pat yra Investicinio plano rengėjas, kuris viešojo susitikimo metu pristato investicijų planą, atsako į kylančius klausimus. Konsultacijas taip pat teikia Agentūra.

5. Jei stogas sutvarkytas iki renovacijos, ar jam priklauso parama?

Deja, bet nepriklauso.

Daugiau informacijos iš pirmų lūpų

APVA ragina visus, svarstančius apie renovaciją, dalyvauti įvairiuose savivaldybių miestuose vykstančiuose seminaruose ir iš pirmų lūpų išgirsti visą informaciją apie būsto modernizavimą.
Sužinoti, ar jūsų gyvenvietėje artimiausiu metu yra numatomas seminaras, galite internetiniame puslapyje https://modernizuok.apva.lt/. Turite klausimų? Skambinkite į informacinę liniją tel. 8 614 99699.

Kotryna GRUŠAUSKAITĖ

Užs. 432.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika