www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Geriausias vertimų srityje jaunasis filologas mokosi Sūduvos gimnazijoje

Kasmet gimnazistai varžosi Jaunųjų filologų konkurse. Šiemet vyko 55-asis. Jaunieji filologai iš visos šalies (sako, buvo apie šimtas) kovo 30–31 dienomis susitiko Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje. Moksleiviai varžėsi poezijos, prozos, tautosakos, kalbos, literatūros kritikos rašinių, eseistikos ir publicistikos, vertimų sekcijose.

Gimnazistas Tomas Blažiulionis didžiuojasi šiemet iškovotu pirmo laipsnio medaliu.

Pasižymėję kelios regiono gimnazijos

Šiais metais puikiai sekėsi keliems mūsų krašto atstovams. Kalvarijos savivaldybei ir gimnazijai konkurso tautosakos sekcijoje atstovavo II b klasės mokinė Emilija Amšiejūtė, kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja Vida Brogytė. Emilijos pirmas bandymas sudalyvauti šiame prestižiškiausiame konkurse buvo įvertintas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu.

III laipsnio diplomais apdovanotos ir dvi Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos mokinės, paruoštos mokytojos Reginos Dilienės: už gerą literatūros mokslo ir kritikos darbą – III klasės mokinė Saulė Rūtelionytė ir už gerą publicistiką ir eseistiką – III klasės mokinė Ieva Gudaitytė.

Iš Marijampolės Sūduvos gimnazijos konkurse dalyvavo III G klasės mokiniai Rūta Marazaitė ir Tomas Blažiulionis. Tomas už vertimą iš anglų kalbos gavo I laipsnio diplomą, o Rūta už vertimus iš vokiečių kalbos – III laipsnio diplomą. Mokiniams pasiruošti padėjo mokytojos Nijolė Grinytė, Inga Jurčikonytė-Kaminskienė ir Virginija Gurevičienė.

Akivaizdu, kad gimnazijos turi savo stipriąsias temas: Kalvarijos gimnazija pasižymi etnografijos, Rygiškių Jono – literatūros teorijos, publicistikos, o Sūduvos gimnazija – vertimų srityse.

Ne vienus metus laimi prizines vietas vertimų srityje

„Suvalkiečio“ pakalbinta Sūduvos gimnazijos anglų kalbos mokytoja I. Jurčikonytė-Kaminskienė papasakojo, kad gimnazijos mokiniai dalyvauja ne viename konkurse.

Paklausta, kaip pasiseka mokinius paskatinti aktyviai dalyvauti konkursuose, mokytoja sakė, kad nuolat tarp gimnazistų ieško tų perliukų, kurie domisi kalbomis, turi literatūrinę gyslelę. O sėkmingam vertimui reikia puikių abiejų kalbų – ir lietuvių, ir kurios nors užsienio kalbos – žinių.

„Jei jaučiu, kad mokinys yra literatas, krypstantis daugiau į literatūrinę pusę, pasiūlau sudalyvauti konkurse, padedu pasirengti“, – sakė mokytoja. Ji papasakojo, kad ir dabar gimnazijos atstovai dalyvauja konkurse, susijusiame su informacinėmis technologijomis, ten jiems reikia sukurti reklamą, o tam būtinos ir anglų kalbos žinios, nes užduoties aprašomoji dalis turi būti atlikta angliškai.

Mokytoja sakė, kad jai iki šiol sekasi, mat kai paskatina kurį mokinį dalyvauti konkurse, šie ir neatsisako. Visgi ji užtikrino, kad absoliučiai sunku rasti tokį, kuris būtų gabus ne tik anglų kalbos srityje, bet ir gimtosios kalbos. Tai iš tiesų retas ir sėkmingas derinys, nes anglų kalbą šiandien gerai moka daugiau mokinių, nei turi puikias lietuvių kalbos žinias, stiprų gimtosios kalbos pajautimą ir pakankamai teorinių žinių.

Kad Sūduvos gimnazijos mokytojus lydi sėkmė, patvirtina ir faktas, jog pastaruosius penkerius šešerius metus iš eilės sėkmingai dalyvaujama Jaunųjų filologų konkurse. „Matyt, mūsų su lietuvių kalbos mokytoja Virginija Gurevičiene bendras darbas yra tikrai vykęs, sėkmingai viena kitą papildome, nes savivaldybės ture, vertimų sekcijoje mūsų paruošti mokiniai keletą metų iš eilės vis užima pirmąsias vietas.

O šalyje jau antras kartas, kai laimėjo pirmą vietą: užpernai I laipsnio diplomą gavo Evelina Bartišiūtė. T. Blažiulionis pernai gavo ministerijos II laipsnio diplomą, taigi prizines vietas šalyje užėmėme trečią kartą“, – sakė I. Jurčikonytė-Kaminskienė, pabrėždama, kad nuolat vaikus skatina visur dalyvauti, ne tik tūnoti užsidarius savo gimnazijoje.

Neseniai jos mokiniai puikiai pasirodė Valstybės institucijų kalbų centro organizuotame esė vertimo konkurse. Jame sėkmingai išbandė savo jėgas Rūta Marazaitė (IIIG kl.), Tomas Blažiulionis (IIIG kl.), Austėja Naujokaitė (IVA kl.), Dovydas Jablonskis (IVC kl.) ir Indrė Petruškevičiūtė (IIIS kl.). O kitos šios gimnazijos anglų kalbos mokytojos Gintarės Baltrūnienės mokiniai Benas Knizikevičius ir Lukas Grubis puikiai parašė rašinius apie NATO svarbą anglų kalba konkursui „Mes esame NATO“ ir buvo apdovanoti Seime.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika