www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nustatyti nusikaltėliai, pardavinėję nepilnamečiams nuodingą elektroninių cigarečių skystį

0

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su psichotropinių medžiagų platinimu nepilnamečiams.

Paaugliams buvo tiekiami narkotinių medžiagų prisodrinti skysčiai elektroninėms cigaretėms. Marijampolės AVPK nuotraukos

Ketvirtadienį Kauno apygardos prokuratūroje vykusioje spaudos konferencijoje šis tyrimas pristatytas plačiau.

Remiantis Lietuvos Respublikos prokuratūros ir Marijampolės AVPK informacija, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai Marijampolės AVPK pareigūnai iš Marijampolės ligoninės Priėmimo ir Intensyvios terapijos skyrių ėmė gauti informaciją, kad atvežami nepilnamečiai, apsinuodiję elektroninių cigarečių skysčiu, galimai turinčiu psichotropinių medžiagų. „Buvo atvejų, kai nepilnamečiai į ligoninę atvežti be sąmonės.

Nukentėjusiųjų amžius – nuo 12 iki 18 metų. Nukentėjusiųjų – daugiau negu du“, – teigė Marijampolės AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus viršininkas Edgaras Charisovas.
Pradėjus tyrimą paaiškėjo, kad elektroninių cigarečių skysčio platintojai cigarečių skystį galimai maišė su psichotropinėmis medžiagomis, medžiagų koncentraciją parinkdami savo nuožiūra. Skystį su sumaišytomis psichotropinėmis medžiagomis ir pilnamečiai, ir nepilnamečiai asmenys platino Marijampolės apskrities viešose vietose, jaunimo susibūrimo taškuose bei mokymo įstaigose. Pasak E. Charisovo, kratos atliktos ir mokyklose. Jų metu skysčių su psichotropinėmis medžiagomis taip pat rasta.

Šiemet turime 13 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams. Pernai per visus metus tiek turėjome. Tokių bylų skaičius tikrai didėja. Aštuoni ikiteisminiai tyrimai šiemet pradėti Kauno apskrities VPK, du – Alytaus, trys – Marijampolės. Mano žinutė – labai paprasta: kritinių atvejų turime labai daug. Kviečiu visus susitelkti ir pateikti informaciją, kad tokie platintojai būtų išaiškinti“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="7915249509">

Per pastarąsias keletą savaičių Kauno mieste ir Marijampolės apskrityje buvo sulaikyti devyni asmenys, kurie užsiėmė elektroninių cigarečių skysčio su jame sumaišytomis psichotropinėmis medžiagomis gamyba, platinimu bei disponavimu. Atlikta 15 kratų, per kurias rastas ir paimtas labai didelis kiekis elektroninių cigarečių skysčio, sumaišyto su psichotropinėmis medžiagomis. Tokio kiekio užtenka 5000 dozių pagaminti. Atlikus šio skysčio chemines ekspertizes, jame rastos sumaišytos kelios rūšys itin retų psichotropinių medžiagų.

Įtariamieji, siekdami būti nesusekti, laikėsi griežtų saugumo reikalavimų: užsakymus vykdė tik mobiliosiomis programomis, naudojo slaptažodžius, taip pat dalis atsiskaitymų vyko ne grynaisiais, o kriptovaliuta. Narkotinių medžiagų platintojai su pirkėjais neturėjo jokio fizinio kontakto, narkotinės medžiagos buvo perduodamos jas paliekant iš anksto neaptartose vietose, o tik vėliau pirkėjui nusiunčiant tų vietovių koordinates. Naudoti slaptažodžiai „50“, „100“ ir „1000“. Pirmieji du simboliai tarp platintojų vartoti kalbant apie skysčius, kurie nepraskiesti psichotropinėmis medžiagomis. „1000“ – kai platinamas praskiestas psichotropinėmis medžiagomis skystis. Pastebima, kad paaugliai tampa priklausomi nuo šio skysčio. Mokama buvo 20 eurų už vieną skysčio dozę.

Įtariamieji – Kauno miesto bei Marijampolės apskričių gyventojai, kurių amžius – nuo 19 iki 23 metų. Dauguma jų – nedirbantys, dalis – registruoti Užimtumo tarnyboje, tarp įtariamųjų yra ir moksleivių. Praeityje dalis įtariamųjų teisti už tyčinius nusikaltimus. Visiems jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. Ikiteisminį tyrimą atlieka Marijampolės AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika