www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Inžinierės fotografijose – panoraminė Marijampolė

Visada pasitempusi, ryški ir spalvinga, geros nuotaikos ir šypsenos nestokojanti moteris su fotoaparatu, kurią galima išvysti daugelyje miesto renginių – tai Birutė Kurtinaitienė. Jau daug metų ji fiksuoja įvairius miesto renginius, šventes, susitikimus, o pačiais gražiausiais Suvalkijos sostinės kadrais su kitais dalijasi parodose, leidiniuose ir socialiniuose tinkluose.

Naujausia jos paroda „Marijampolė panoramoje II“ Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje atidaryta trečiadienį. Dalis B. Kurtinaitienės darbų taip pat šiuo metu eksponuojama Pirminės sveikatos priežiūros centre Petro Kriaučiūno gatvėje.

B. Kurtinaitienė fotografuoja ir parodas rengia jau daug metų. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Inžinierės diplomą turinti B. Mizaraitė-Kurtinaitienė sako, kad fotografija susidomėjo dar besimokydama vidurinėje mokykloje ir šeimoje yra jau trečios kartos fotografė. Leipalingio miestelyje gyvenęs jos senelis Juozas Mizeras ir fotografavo, ir taisė fotoaparatus, o jos tėvas Vincas irgi domėjosi fotografija, turėjo fotoaparatų ir kitos įrangos.

Birutė specialių fotografijos mokslų nebaigė, bet daug mokėsi savarankiškai, studijavo specialiąją literatūrą, po kurio laiko surengė ir pirmą savo nuotraukų parodą. Fotografija nuolat buvo šalia, o vertėsi moteris įvairiais darbais – daug metų moksleiviams tuometėje profesinėje technikos mokykloje dėstė mechaniką, braižybą, vienoje įmonėje dirbo personalo vadove, turėjo ir kitų užsiėmimų.

2015 metais B. Kurtinaitienė išleido savo fotografijų albumą „Marijampolė panoramoje“, kuriame panoraminėse 180 laipsnių nuotraukose įamžino šį miestą, gražiausius jo kampelius. Suvalkijos sostinę ji fotografavo ir toliau, tad naujas nuotraukas ir pateikė parodoje, kuri pratęsia šią temą. Galbūt šios nuotraukos atsidurs naujame albume.

– Aš visur ieškau grožio, nefotografuoju nemalonių vaizdų, nedarau socialinių fotografijų. Pasirinkau panoramines nuotraukas, nes vieni fotografuoja iš oro, dronų, kiti iš apačios, treti dar kitaip, o man būtent panoraminės nuotraukos įdomiausios. Mūsų mieste tiek grožio, tiek spalvų įvairiais metų laikais, tad pavyksta pagauti gerų kadrų.

Štai vieną vakarą, kai miesto paminklai buvo spalvingai apšviesti, išėjau pasidairyti su fotoaparatu ir padariau puikių kadrų. Įdomiausia, kad tą vakarą televizija transliavo kažkokias svarbias krepšinio rungtynes ir niekas daugiau iš miesto fotografų tų vaizdų neužfiksavo“, – pasakojo moteris.

B. Kurtinaitienė nuolat dalyvauja fotomenininkų ir dailininkų pleneruose, glaudžiai bendrauja su Kauno fotografais. Kai buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis ir ta proga vykdytas projektas siekiant nuotraukose įamžinti šimtametes Lietuvos mokyklas, apie trečdalį iš šimto mokyklų įamžino marijampolietė. Buvo ir nemažai kitų projektų ir parodų įvairiuose šalies miestuose.

Inžinierės nuotraukose – Suvalkijos sostinės grožis.

Profesionalūs fotografai turbūt turėtų jai pastabų dėl vieno ar kito dalyko nuotraukose, bet eiliniam žiūrovui tos subtilybės dažnai nematomos ir jis tik pasidžiaugs jaunatvišku, moderniu, spalvingu ir gražiu miestu, kurį užfiksavo B. Kurtinaitienė, teigianti, jog džiaugiasi galėdama parodyti tai, ką pati mato 180 laipsnių kampu. Kiekvienas iš mūsų galime atrasti kitų, vis naujų matymo kampų, juos fotografuoti, įamžinti, nes gimtąjį miestą kiekvienas matome savaip, o turbūt svarbiausia, kad Marijampolė – gyvas, dirbantis, kuriantis ir visų mūsų labai mylimas miestas.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika