www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Finansinį raštingumą ugdo konkursas

Apie tai, kaip svarbu taupyti, neišlaidauti, tokiu būdu ir saugoti aplinką, nekenkiant gamtai dėl to, jog vartojama vis daugiau ir atliekų taip pat kaupiasi vis daugiau, kaip svarbu investuoti, domėtis investicijų galimybėmis – viso šito Marijampolės savivaldybės vaikus ir jaunimą jau ne pirmą kartą imasi mokyti didžioji „Mantinga“.

Armandas Jonušas, Sūduvos gimnazijos II klasės gimnazistas, pristatydamas savo pranešimą užsiminė, kad labai norėtų pradėti investuoti, bet lėšų neturi, o mama prisidėti nesiūlo. Autorės nuotraukos

Šiam tikslui buvo skirtas renginys „Veik kūrybiškai. Taupyk atsakingai“, įvykęs šį mėnesį. Jis turėjo du etapus, kadangi buvo siekta įtraukti kuo įvairesnio amžiaus vaikus.

Mažiesiems Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos multicentre buvo surengtas taupyklių konkursas, komisija atrinko įspūdingiausias taupykles, o prizinių vietų laimėtojams buvo skirti piniginiai apdovanojimai kiekvienoje amžiaus grupėje. Pirmų vietų laimėtojai gavo 50 eurų piniginius prizus, kiti šiek tiek mažesnes premijas. Iš viso taupyklių konkurse sudalyvavo 14 Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigų, buvo pagamintos 185 taupyklės, vaikams konkursui pasiruošti padėjo 40 pedagogų.

Komiksų ir pranešimų konkursuose, kurie buvo surengti Sūduvos gimnazijoje, dalyvavo 19 moksleivių iš 4 mokyklų, o juos paruošė 4 pedagogai.

Komiksų konkursas buvo skirtas 5–8 klasių mokiniams, jie buvo suskirstyti į dvi grupes. 5–6 klasių grupėje I vietą komisija skyrė Austėjai Raškauskaitei, II vietą – Temidei Anai Jundulaitei, III vietą – Anastasijai Pimenovai, o 7–8 klasių grupėje I vieta teko Ignui Dorelaičiui, III vieta – Jomantei Andriūnaitei. Šiose grupėse nemažai dalyvių buvo iš Želsvos, Jono Totoraičio progimnazijų.

Vaikai pasakojo, kad mėgsta piešti, bet niekada nepiešė komiksų, todėl panoro išbandyti ir sudalyvauti. Komisija jų klausinėjo apie taupymą, daugelis prisipažino, jog taupo geresniam telefonui, kiti sakė, jog taupo, bet dar nesugalvojo, kam skirs santaupas. Ne vienas kalbėjo apie tai, kad svarbu taupyti ne tik pinigus, bet ir gamtos išteklius, taip pat vaikai siūlė savo taupymo idėjas.

Pranešimų konkurse varžėsi vyriausiųjų klasių (9–12 kl.) mokiniai. Jie parengė išsamius, informatyvius referatus su skaidrėmis apie kriptovaliutas, investavimą, jo būdus, investicijų fondus, investicinę grąžą ir panašius dalykus.

Jaunuoliai ne tik patys parengė pranešimus apie tai, kur geriausia investuoti, nuo ko reikėtų pradėti, bet ir išklausė kitų patarimų.

9–10 klasių grupėje I vieta skirta Melisai Valaitytei, II vieta – Justinui Žiobai, III vieta – Alanui Paulauskui. Tarp 11–12 klasių gimnazistų geriausiai įvertintas Tomo Padolskio pranešimas, III vieta skirta dviem – Emiliui Laukaičiui ir Adui Prakapui.

Komiksų konkurso pirmos vietos laimėtojui buvo įteiktas 100 eurų piniginis prizas, o už geriausius parengtus pranešimus laimėjusieji pirmas vietas gavo 150 eurų piniginius prizus. Kitų vietų laimėtojams taip pat įteiktos paskatinimo premijos. Organizatoriai piniginius prizus skyrė kaip paskatinimą vaikams pradėti taupyti ir investuoti, pritaikyti savo žinias realybėje. Klausantis mokinių teorinių pranešimų teko išgirsti, kad ne vienas iš jų norėtų išbandyti investavimą praktiškai, bet ne kiekvienas turi lėšų ar sugeba jų užsidirbti.

Iniciatyvos „Veik kūrybiškai. Taupyk atsakingai“ organizatorius „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas savo verslumo ugdymo idėjas derino su Marijampolės savivaldybės administracijos švietimo specialistais.
Be žaismingų konkursų, „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas prisideda prie verslumo ugdymo ir kitu būdu. Mokytojams vasarį jau buvo pristatytos trys ugdymo prog-ramos, sukurtos „Lietuvos Junior Achievement“: pirmoji – „Aš pats“, skirta priešmokyklinio ugdymo ir pirmoms klasėms, antroji – „Mano bendruomenė“, skirta antroms ir trečioms klasėms, ir „Daugiau nei pinigai“, skirta ketvirtoms klasėms.

Tai Marijampolės savivaldybės administracijos kartu su „Mantingos“ labdaros ir paramos fondu bendros iniciatyvos rezultatas, skirtas skatinti Marijampolės regiono moksleivių finansinį raštingumą ir verslumą. Taigi nuo ateinančių mokslo metų rugsėjo Marijampolės savivaldybė bus pirmoji šalyje, kurioje visos mokyklos turės vienodą verslumo ugdymo programą ir ji bus taikoma visų klasių moksleiviams. Dabar dar vyksta pasirengimas ir mokytojų mokymai.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika