www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Iš moters pinigus išvilioję sukčiai liepė juos rišti prie kelio ženklų

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje penki kaltinamieji iš nukentėjusiosios sukčiavimo būdu pasisavino beveik 20 tūkst. eurų.

Apie tai pranešime spaudai informavo Kauno apygardos prokuratūra.

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Kauno apygardos Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorė. Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities VPK pareigūnai. Bylai atskleisti prireikė ketverių metų.

Bylos duomenimis, penki kaltinamieji – S. B., A. N., Z. A., A. R. ir K. R. – iš nukentėjusios išviliojo 19810 eurus. Nenustatytas asmuo, tuo metu atlikęs bausmę įkalinimo įstaigoje, telefonu susisiekė su nukentėjusiąja ir prisistatęs policijos pareigūnu moterį įtikino, kad jos banko sąskaita naudojasi sukčiai. Visa tai vyko 2019 metų balandį.

Susiję įrašai

Nukentėjusiajai telefoninio pokalbio metu buvo liepta nuvežti 2310 eurų ir pririšti prie kelio ženklo „Vilkaviškis“. Po trijų dienų kaltinamieji įtikino moterį, jog siekiant suimti sukčius, neva besinaudojančius jos sąskaita, reikia išgryninti daugiau pinigų. Nukentėjusioji iš sąskaitos paėmė 3500 eurų ir banke užsakė išgryninti dar 14 tūkst. eurų. Pinigus Vilkaviškio rajono savivaldybės gyventojai šį kartą buvo nurodyta pririšti prie kelio ženklo „Didieji Šelviai“.

Kaltinamieji pasiskirstę vaid­menimis susiorganizuodavo šių pinigų perdavimą ir pasidalijimą. Taip pat vienas kaltinamasis, tuo metu atlikdamas laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje, neteisėtu būdu įgytus pinigus realizavo užsisakydamas sportinių drabužių už 1000 eurų.

Vilkaviškio rūmai pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio prokuroro siūlomai bausmei. Visi penki kaltinamieji pripažinti kaltais dėl sukčiavimo. S. B. paskirta dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o subendrinus ją su ankstesne bausme jam paskirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė. A. R. nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme, K. R. – vienerių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausme, o subendrinus su galiojusia jis kalės vienus metus ir aštuonis mėnesius. Z. A ir A. N. paskirtos švelnesnės bausmės. Z. A. vienus metus bus apribota laisvė, o A. N. skirta vienų metų ir šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Jie abu įpareigoti būti namuose nuo 23 iki 6 val., dirbti, o nedirbant registruotis Užimtumo tarnyboje visu laisvės apribojimo bausmės atlikimo laikotarpiu.

Byloje iš dalies patenkintas nukentėjusiosios civilinis ieškinys daugiau nei 16500 eurų turtinei žalai atlyginti. Likusi pinigų suma buvo rasta kratų metu ir įsiteisėjus nuosprendžiui bus grąžinta nukentėjusiajai.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika