www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kviečia įdomios parodos

Marijampolės meno mokykloje (didžiuose rūmuose, meno galerijoje) atidaryta ir iki mokslo metų pabaigos (birželio 15 d.) veiks išplėstinio ugdymo (suaugusiųjų) mokinių darbų paroda. Su jais dirba mokytojas ekspertas Artūras Kaminskas, mokytojai metodininkai Remigijus Kupčikas, Jūratė Preikšienė ir Vaclovas Vekerotas.

Suaugusiųjų darbų parodos atidarymas.
Valentino BUTANAVIČIAUS nuotraukos

…Pradėti mokytis piešti ir tapyti bet kuriame amžiuje nėra per vėlu. Meno mokyklos išplėstinio ugdymo programos itin populiarios ir sutraukia daug suaugusiųjų, norinčių perprasti kūrybos paslaptis. Šioje parodoje eksponuojami darbai yra sukurti pamokų metu, kur mokiniai tiesiog mokosi: kaip perprasti ir surasti spalvas ir atspalvius, potėpio paslaptis, įgauna piešimo įgūdžių. Todėl dažnai daromos kopijos, mažesni ar didesni kompoziciniai etiudai. Mokymosi procese mokiniai patys pasirenka temas, vaizduojamus objektus.

Tuos, kurie mokosi ne pirmus ar antrus metus, raginame ieškoti savo stiliaus ir kurti savo tapybines kompozicijas. Todėl šioje parodoje rodome visą kelią: ieškojimus, bandymus, kartojimus, technikas, štrichus… Taip pat tai puiki proga pasižiūrėti iš šalies, pamąstyti apie nueitą kelią, apie būsimus kūrybinius planus ir, žinoma, prisistatyti. Kūryba pakelia aukščiau, nepaprastai praturtina žmogų. Todėl ši paroda džiugina, suteikia puikių emocijų ir naujų inspiracijų būsimiems darbams. Šioje programoje mokosi 22 suaugusieji mokiniai, parodoje eksponuojami 42 darbai.

Mokytojas metodininkas Remigijus Kupčikas ne pirmus metus dirba su suaugusiais, panorusiais pažinti meno paslaptis.

Taip pat čia eksponuojama pagrindinio ugdymo ketvirtų klasių mokinių piešinių paroda „Santechninės improvizacijos“ (mokytojas ekspertas Artūras Kaminskas).

Mažųjų rūmų hole pasitinka keramikos velykinė kompozicija „Zuikių paradas“ (mokytoja Asta Strašauskienė), o galerijoje (koridoriuje) veikia paroda „Portretas“: pagrindinio ugdymo (2010, 2020, 2022 metų) ketvirtų klasių mokinių darbų paroda (mokytoja Neringa Krivičienė).

Kviečiame apsilankyti mūsų parodose!

Kristina STROLIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja dailės ugdymui

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika