www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokia atsinaujinančių energijos išteklių nauda namams? APVA inicijavo skaičiuoklę, kuri padės tai įvertinti

0

Daugiabučių renovacijos projektus Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), inicijavo patogios naudotojui skaičiuoklės, kuri įvertina kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), sukūrimą.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

„Šia skaičiuokle siekėme gyventojams suteikti galimybę palyginti, kokių sutaupymų ir naudų galima pasiekti, kai daugiabučio renovacijos metu yra įdiegiamos įprastos priemonės ir kai papildomai įdiegiami AEI. Kai kurie gyventojai vis dar abejoja tokių sprendimų nauda arba galvoja, kad jie yra brangūs, todėl skaičiuoklė padės įsivertinti ir priimti sprendimą“, – pasakoja APVA Pastatų energinio taupumo departamento Pastatų energinio taupumo projektų įgyvendinimo ir priežiūros skyriaus patarėjas Edvardas Petrauskas.

style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="4959406969">

Skaičiuoklė – naujas įrankis rinkoje

Skaičiuoklė – naujas ir patogus įrankis, ja gali pasinaudoti bet kas – tai gali padaryti tiek daugiabučių administratoriai, tiek patys gyventojai. Skaičiuoklėje prašoma pateikti duomenis, kuriuos galima žinoti iš šildymo ir elektros sąskaitų, arba pasitikslinti su administratoriumi.

„Gautą ataskaitą galite atsispausdinti ar išsisaugoti elektroniniu formatu ir pateikti diskusijai gyventojų susirinkimo metu. Tokio įrankio rinkoje iki šiol nebuvo arba reikėdavo žinoti sudėtingus, tik specialistams prieinamus ir suprantamus duomenis“, – teigia vienas iš skaičiuoklės kūrėjų Dainius Gudavičius.

Pritaikyta tiek daugiabučių, tiek individualių namų gyventojams

APVA inicijuota skaičiuoklė gali būti naudinga ne tik daugiabučių gyventojams, kurie planuoja būsto atnaujinimą, bet ir privačių namų savininkams bei verslo atstovams, kurie svarsto apie AEI sprendimus.

„Tiesa, verslo paskirties pastatai turi daugiau įvairių dedamųjų dalių, todėl skaičiuoklės duomenis reikėtų vertinti atsargiai. Tačiau individualių namų ir daugiabučių namų gyventojai skaičiuokle gali pasinaudoti be vargo, nes yra įvertinami naujausi duomenys, vedlio principu reikia suvesti tam tikrus parametrus ir greitai galima pamatyti rezultatus“, – pasakoja D. Gudavičius.

style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="4959406969">

Tikimasi, kad AEI aktyviau taikys ir daugiabučių gyventojai

Vitas Mačiulis, Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas pasakoja, kad iki šiol AEI aktyviai rinkosi ir taikė individualių namų gyventojai ir verslas, tačiau pastaruoju metu, tam palankios sąlygos buvo sudarytos ir daugiabučių gyventojams.

„Varniuose yra 24 butų daugiabutis, kurio gyventojai ant stogo įsirengė saulės elektrinę, jos elektrą panaudoja geoterminės šilumos siurbliui, todėl būstą šio namo gyventojai šildosi beveik už dyką. Saulės elektrinė yra ilgaamžė, investicija nedidelė, bet tarnauja ketvirtį amžiaus ir ilgiau, priežiūra nesudėtinga, o nauda – akivaizdi“, – sako asociacijos prezidentas.

Sieks tobulinti

Skaičiuoklės rengėjai sieks ją tobulinti, tad laukia grįžtamojo ryšio iš gyventojų. Skaičiuoklę galima rasti tinklalapyje https://modernizuok.apva.lt/, kairėje pusėje esančiame meniu „AEI panaudojimo daugiabučiuose skaičiuoklė“.

Straipsnio autorė Kotryna Grušauskaitė

Užs. 509.

Ši svea.ogė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika
t"> respontainer"> tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-term-15 betclasanim-fade menu-item-26467">Laikraščio anonsas tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category current-post-ancestor menu-item-has-children menu-term-2 betclasanim-fade menu-item-26457">Aktualijos t"> class="subos="r">
  • Renovacija, statybos, dizainas
  • t/ul> tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-term-8 betclasanim-fade menu-item-26459">Įvykiai tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-item-has-children menu-term-11 betclasanim-fade menu-item-26465">Kultūra t"> class="subos="r"> t/ul> tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-item-has-children menu-term-258 betclasanim-fade menu-item-26468">Projektai t"> class="subos="r"> t/ul> tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-term-22 betclasanim-fade menu-item-26477">Sportas tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-item-has-children menu-term-31 betclasanim-fade menu-item-26479">Žmonės t"> class="subos="r"> t/ul> tli class="menu-item menu-item-type-taxonomy menu-item-object-category menu-term-726 betclasanim-fade menu-item-27969">Įvairenybės t/ul>