www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Sustiprintas policijos patruliavimas. Ar tai padės išvengti žūčių keliuose?

Praėjusių savaičių skaudūs įvykiai, kuomet avarijose žuvo vairuotojai, kartu vykusios šeimos, vaikai, paskatino eismą kontroliuojančias tarnybas analizuoti, kodėl vėl keliuose daugėja žūčių, kokių priemonių imtis, kad jaustumėmės saugūs, kad nereikėtų laidoti artimųjų, vaikų.

Viena iš pagrindinių Lietuvoje įvykstančių avarijų priežasčių – nepasirenkamas saugus greitis.

epasirinktas saugus greitis ir prarasta transporto priemonės kontrolė visada turi nepataisomų skaudžių pasekmių. Todėl visą praėjusią savaitę Lietuvoje vyko sustiprintas policijos patruliavimas. Pareigūnai daug dėmesio skyrė transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolei, inicijuotai Europos kelių policijos tinklo ROADPOL. Balandžio 21-ąją šalyje visą parą truko sustiprinta specialioji priemonė „Greičio maratonas“. Taip pat išaiškinta pavojingo ir chuliganiško vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose atvejų. Tikrinta, ar eisme nedalyvauja nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys.

Marijampolės apskrities VPK Kelių policijos pareigūnai taip pat visą savaitę vykdė sustiprintą patruliavimą.

Dėmesys greičiui, blaivumui

Kumelionių gatve, kai vyksta „Via Baltica“ remonto darbai, važiuoja vis daugiau krovininio transporto.

Pasak Marijampolės apskrities VPK Kelių policijos skyriaus viršininko Rolando Gylio, per praeitą savaitę jų skyriaus pareigūnai savo aptarnaujamoje teritorijoje reidų metu patikrino 3005 transporto priemonių vairuotojus, iš jų 8 buvo neblaivūs. Net penki neblaivūs vairuotojai vairavo krovininius sunkvežimius. Kaip dažniausiai, jie sulaikyti Kalvarijos savivaldybėje, prie pasienio su Lenkija. Tai užsienio šalių piliečiai.
Pareigūnai neapsiribojo vien tik blaivumo tikrinimu, buvo stebima, ar nevairuojama chuliganiškai, ar saugiai automobiliuose vežami vaikai, ar vairuotojai, važiuodami nesinaudoja mobiliojo ryšio telefonais, ar Kelių eismo taisyklių laikosi paspirtukais, dviračiais važinėjantys asmenys.

Iš viso per savaitę fiksuoti 199 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, tarp jų 39 greičio viršijimo atvejai. Penktadienį, kuomet šalyje buvo vykdoma priemonė „Greičio maratonas“, Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 23 viršijusius greitį vairuotojus.

Šiuo metu didelį nerimą, anot R. Gylio, kelia paspirtukais važinėjantys asmenys. Vis dažniau fiksuojami pranešimai apie susižalojusius paspirtukų vairuotojus ar sužalojusius kitus. Per savaitgalį Marijampolėje ir Vilkaviškyje buvo surengtos specialios priemonės, kurių metu stebėta, ar paspirtukais važinėjantys asmenys laikosi Kelių eismo taisyklių. Nustatyta net 13 KET pažeidimų, didžioji dalis iš jų – Marijampolėje.

Nė vieno neblaivaus vairuotojo

Penktadienio popietę prie Marijampolėje patruliavusių Kelių policijos specialistų Rimanto Paškausko ir Audriaus Leonavičiaus prisijungėme ir mes, „Suvalkiečio“ žurnalistai. Kelių policijos pareigūnai tądien dirbo nuo ankstaus ryto. Pradėjo darbą pasienyje su Lenkija tikrindami krovininių automobilių vairuotojus, ar šie nėra išgėrę. Kaip žinome, krovininių automobilių vairuotojams alkoholio tolerancija nulinė, bet jie šį KET reikalavimą dažnai pažeidinėja.

Kelių policijos pareigūnai Rimantas Paškauskas ir Audrius Leonavičius. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Pasak A. Leonavičiaus, iki 11 val. įkliuvo keturi vilkikų vairuotojai. Visi jie gabeno krovinius. Visi užsieniečiai: baltarusis, latviai, lenkas. Visi buvo apsvaigę lengvai, bet kadangi galioja 0,0 promilių taisyklė, važiuoti jiems neleista. Keliasdešimt tonų sunkvežimis su neblaiviu vairuotoju – pavojingas reiškinys visiems eismo dalyviams. „Lietuviai, vairuojantys krovininius vilkikus, įkliūva daug rečiau, jie atsakingiau žiūri į 0,0 promilių taisyklę, o užsienio šalių piliečiai, nepaisant, kad žino apie policijos pareigūnų vykdomas priemones Lietuvoje, jaučiasi daug laisviau.

Ir visi pasakoja tą pačią istoriją. Esą iš vakaro išgėrė buteliuką alaus. Puikiai žinome, kad iš vakaro išgėrus buteliuką alaus, nebus nė vienos promilės dalelės. Tik latvis prisipažino, kad skaudėjo dantį, tad driokstelėjo alkoholio. Dabar ir pats supranta, kad tas skausmo malšinimas brangiai atsieis“, – pasakojo R. Paškauskas.

Draugiškas pareigūno pokalbis apie eismą su moksleive.

Pareigūnai penktadienio popietę patruliavo kelyje link Kalvarijos, Kumelionių gatvėje. Kelių policininkai tikrino, ar vairuotojai blaivūs, ar tvarkingai važinėja dviratininkai ir paspirtukininkai, ar važiuojama prisisegus saugos diržus, ar nekalbama telefonu.

Mums stebint reidą neįkliuvo nė vienas neblaivus vairuotojas. Pasak pareigūnų, dažniau išgėrusių prie vairo nustatoma ankstyvais rytais, negu pasibaigus darbo dienai. Vadinasi, iš vakaro būna stipriai gerta. Neretai apie pastebėtus neblaivius vairuotojus policijai praneša piliečiai. Taip pat stebima tendencija, kad vis rečiau užfiksavus neblaivų asmenį šis bandytų visokiais būdais išsisukti nuo bausmės.

Pareigūnai penktadienio popietę stebėjo ir po pamokų į namus dviračiais, paspirtukais grįžtančius moksleivius. Galima pasidžiaugti, kad visi važiavo tvarkingai, prie sankryžos ar pėsčiųjų perėjos nulipdavo nuo transporto priemonės ir ją persivarydavo. Pareigūnams moksleiviai sakė žinantys šiuos reikalavimus ir jų paiso. Pasak A. Leonavičiaus, daugiau pažeidimų paspirtukais važinėjantys asmenys daro mieste.
Kelių policijos pareigūnų teigimu, šiuo metu vairuotojai dažniausiai nusižengia ne vien viršydami greitį. Nemažai atvejų, kai sankryžose, reguliuojamose šviesoforu, į sankryžą įvažiuojama degant geltonam šviesoforo signalui. Geltonas – draudžiamas šviesoforo signalas, už jį gresia nemaža bauda.

Taip pat dar vis daug stebima pažeidimų pėsčiųjų perėjose, kuomet vairuotojai nesustoja prie perėjų. Aišku, Kelių eismo taisyklių neretai nesilaiko ir pėstieji. Dauguma visų šių atvejų fiksuojama ne viešo patruliavimo metu. Taip pat dar daug vairuotojų vairuodami negali apsieiti be telefono, nors ir sekundei prarastas dėmesys gali kainuoti brangiai. Baudos už šį pažeidimą nemažos. Įkliuvus antrą kartą galima mėnesiui netekti teisės vairuoti.

„Suvalkiečio“ kalbinti vairuotojai, beje, sakė netikintys, kad padidintos baudos, dar griežtesni greičio apribojimai užkirs kelią skaudžioms eismo nelaimėms. Gyventojų nuomone, reikia daugiau dirbti su didžiausiais pažeidėjais, juos kontroliuoti, griežčiau bausti. Pastaruoju metu keliuose beveik nematoma policijos pareigūnų, prioritetas – neviešas patruliavimas, bet praktika rodo, kad nepaisant viską apimančios kontrolės, rezultatai ne tokie, kokių norėtųsi.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika