www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vairuotojai iki liepos turi įsigyti naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėles

„Senukų“ prekybos centre irgi prekiaujama vaistinėlėmis. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Nuo šių metų liepos 1-osios įsigalios ne kartą atidėtas reikalavimas vairuotojams automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus mėnesiui su trupučiu, daugėja susirūpinusių, kur reikės nusipirkti pirmosios pagalbos rinkinį. Jų šiuo metu yra daug kur. Vaistinėlėmis prekiaujama ne tik vaistinėse, bet ir kai kuriuose prekybos centruose, degalinėse.

Už netinkamą pirmosios pagalbos rinkinį ar vaistinėlės neturėjimą transporto priemonėje vairuotojams bus taikoma administracinė atsakomybė – bauda nuo 10 iki 12 eurų.

Naująjį vairuotojų pirmosios pagalbos rinkinį sudaro: 10 sterilių pleistrų, pleistras ritinėlyje, sterilus spaudžiamasis tvarstis, penki nesterilūs tvarsčiai, du prilaikomojo trikampio formos tvarsčiai, pirmosios pagalbos žirklės, dvi specialios antklodės, 10 sterilių žaizdų tvarsčių, ketverios vienkartinių pirštinių, dvi pirmosios pagalbos kaukės gaivinimui, du vienkartiniai šalčio maišeliai, du turniketai ir pirmosios pagalbos teikimo aprašymas, turniketo naudojimo taisyklės.

Pasak Marijampolėje, Klaipėdos gatvėje, įsikūrusios „Norfa“ vaistinės vaistininkės Rasinos Kisielienės, žmonės vis dažniau teiraujasi, ar yra naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlių, kokios jų kainos, bet pirkti dar neskuba.

Vaistininkė R. Kisielienė sako, kad visi turime mokėti teikti pirmąją pagalbą.

Vaistinėlės išrikiuotos lentynoje, jų kaina – 38,95 Eur. Atskirai galima vaistinėje įsigyti ir turniketų. Vieno kaina 8,27 Eur.

– Aš pati nusipirkau visą vaistinėlę, nes rankiojimas reikiamų priemonių sudaro beveik tokią pat kainą. Pirkau, kai tik gavome, tada dar kainavo 50 eurų, bet dabar esu rami, kad viską turiu. Teko dar ir kursus išklausyti, kaip suteikti pirmąją pagalbą, kaip naudotis turniketais. Atsinaujinti žinias visada gerai. Senąją vaistinėlę atidaviau, kai rinko pirmosios pagalbos priemones Ukrainai, tad irgi buvo prasminga, kad kažkas jomis pasinaudos, – kalbėjo R. Kisielienė.

„Senukų“ prekybos centre Marijampolėje taip pat prekiaujama naujos komplektacijos vaistinėlėmis. Su lojalumo kortele jos pigesnės beveik per pusę. Pasirinkimų yra įvairių. Gali rinkinį įsigyti už 32,99 Eur, už 39,59 Eur, o su lojalumo kortele – 24,99 Eur. Gali rinktis vaistinėlę ir už daugiau kaip 40 eurų, tik pravartu turėti lojalumo kortelę.

Kasininkė sakė, kad pastaruoju metu jaučiasi pirkimo pagyvėjimas, žmones perka atnaujintus rinkinius.

Atskirai prekiaujama ir turniketais.

„Viada“ degalinėje pardavėja, paklausta, ar prekiauja vaistinėlėmis, sakė, kad dar likusi viena ar dvi. Rinkinio kaina – 45 Eur.

„Eurovaistinė“ internete pirmosios pagalbos rinkinius su nuolaida pardavinėja po 27,92 Eur, yra ir brangesnių – 34,99 Eur.

Atskirai prekiaujama ir pirmosios pagalbos gaivinimo kaukėmis. Su nuolaida vienos kaukės kaina– 90 centų. Pirmosios pagalbos antklodė kainuoja 4,89 Eur, turniketas – 8,39 Eur. 

Specialistai pataria vaistinėlėms netaupyti perkant jas turguose ar pas perpardavinėtojus internete. Gali tekti susimokėti paskui dar kartą, nes svarbu žinoti, kad pirmosios pagalbos rinkiniuose esančios medicinos priemonės turi būti paženklintos privalomu atitikties ženklu CE. Jis patvirtina, kad medicinos priemonės pagamintos laikantis nustatytų saugos reikalavimų, atliktos būtinos atitikties vertinimo procedūros, o pati priemonė yra saugi.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

Neišmeskite senojo pavyzdžio vaistinėlių

Nuolat su labdara į Ukrainą vykstantys savanoriai prašo vairuotojų, keičiančių senojo pavyzdžio vaistinėles į naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius, tinkamas naudoti senojo pavyzdžio vaistinėles atnešti į Marijampolės šv. arkangelo Mykolo parapijos „Caritas“ būstinę (J. Bendoriaus g. 2) arba į UAB „Kadma“ (Vasario 16-osios g. 5, Marijampolė). Jos pravers Ukrainos kovotojams ir civiliams gyventojams.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika