www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gegužės 24 d. “Suvalkietyje” skaitykite

0

Ratukuose sėdinčiam žmogui nėra mažų kliūčių, jas įveikti reikia jėgų

Marijampolietė V. K. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) į redakciją paskambino apsilankiusi Techninės pagalbos neįgaliesiems centre (TPNC) Marijampolėje, kuris įsikūręs Parko g. 13. Be pykčio, o tiesiog norėdama atkreipti dėmesį į kliūtis, kurias tenka įveikti ten norinčiam pakliūti neįgaliajam. „Negi mieste neatsirado patogesnės vietos?“ – svarsto moteris.

Gera žinia: pakeistas įstatymas dėl automobilių stovėjimo aikštelių prie daugiabučių namų

Vasario mėnesį „Suvalkietyje“ rašėme, kad praėjusiais metais įsigaliojo Žemės įstatymo pataisos, kuriomis ūkinę komercinę veiklą vykdantys ir kiti subjektai buvo įpareigoti už teisę statyti naujus ar rekonstruoti esamus statinius išnuomotuose valstybinės žemės sklypuose susimokėti atitinkamą mokestį. Įstatymas taikytas ir daugiabučiams namams. Dėl to gyventojai, ruošdamiesi teikti automobilių aikštelių rekonstrukcijos projektus Marijampolės savivaldybės finansavimui gauti, už statybos leidimą būtų privalėję mokėti tikrai nemažą mokestį. Dėl to šiemet iki vasario 1 dienos projektus turėjusios teikti daugiabučių namų bendrijos ar administratorių turintys daugiabučiai namai atsidūrė spąstuose.

Į šokio sūkurį sukvietė festivalis ir jubiliejus

Penktadienį Marijampolės kultūros centro scenoje sukosi šokėjai iš visos Lietuvos. Pakvietę juos į tradicinį respublikinį šokių festivalį „Draugų būryje“ marijampoliečiai šį kartą šventė ir Meno mokyklos choreografijos skyriaus 40-metį.

Visišką negalią turinčio Vytauto dilema: kaip išgyventi gaunant apie 400 eurų?

Mūsų visuomenėje šiandien vis dažniau kalbama, kad negalia neturi būti stigmatizuojama, kad visi – ir sveiki, ir sergantys, turi gyventi visavertį gyvenimą. Tačiau reali padėtis tokia, kad dažnai negalią turinčiam žmogui noras gyventi visavertį gyvenimą atsimuša į akliną finansinę sieną, kurios negali įveikti. Būtent finansai apriboja žmogaus galimybes. Tą puikiai rodo visišką negalią turinčio Vytauto Matusevičiaus pavyzdys. Apie Marijampolėje gimusį, užaugusį ir dabar čia gyvenantį 33 metų Vytautą Matusevičių didžioji dalis žmonių išgirdo tuomet, kai jis, nematydamas kitos išeities, įkūrė savo vardo paramos fondą ir paprašė visų galinčių finansiškai padėti. Tik tokią išeitį šiandien mato daugybės ligų prispaustas Vytautas. Bent minimali finansinė pagalba palengvintų jo kasdienybę.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika