www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pavojai tykantys vasarą…

Vaistininkai sako, kad atšilus orams, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka ieškodami profilaktinių apsaugos nuo vabzdžių priemonių arba tepalų, skirtų mažinti niežulį šiems jau įgėlus. O mes taip trokštam vasaros vakarus, savaitgalius praleisti gamtoje.

Kas provokuoja odos alergiją?

Kai kurie alergenai yra natūralūs (žiedadulkės, dulkės, gyvūnai), tačiau daugeliu atvejų odos alergiją gali sukelti dirbtinės medžiagos (kosmetika, valymo priemonės, dirbtiniai audiniai, automobilių išmetamosios dujos) arba maistas. Bet kuris iš jų gali išprovokuoti odos alergijai būdingas reakcijas, tokias kaip odos niežulys ir bėrimas.

Niežulys gali plisti į visą kūną ar tik į tam tikras jo dalis. Jis gali būti šiek tiek dirginantis arba toks stiprus, kad gali trukdyti normaliam darbui ir miegui.

Kraujasiurbiai puolantys mus gamtoje

Kiekvienas esame bent kartą „pabučiuoti“ uodo, tačiau yra ir daugiau vabzdžių, kurie sukelia įkandimus ir palieka bent kelias dienas besitęsianti niežėjimą. Odos niežulys, kurį sukelia vabzdžių įkandimai, paprastai praeina per kelias valandas ar dienas. Svarbu vabzdžių įkandimų nekasyti, nes kasydamiesi plačiau paskleidžiame į vidų patekusias vabzdžio seiles ar nuodus, taip prailgindami gijimą. Labai stipriai kasydami, galime pažeisti odos barjerą ir padidinti žaizdelės supūliavimo tikimybę.

Susilaikyti nuo kasymo ypač sunku mažiems vaikams. Patartina kirpti vaikų nagus trumpai, kad kasydamiesi mažiau pažeistų odą.

Dilgėlinė

Pasak gydytojų alergologų, dilgėlinė (lot. urticaria) – tai odos liga, kurios metu vystosi įvairaus dydžio bei formos niežtintis bėrimas. Niežulys gali būti ir lengvas,
ir itin skausmingas. Pūslės gali būti įvairaus dydžio, pavienės ar daugybinės, susiliejančios. Dilgėlinė gali būti ūmi, kai simptomai išnyksta per kelias minutes ar valandas bei lėtinė, kai simptomai išlieka kelias savaites, mėnesius ar net metus.

Dilgėlinė – tai liga, kuri remiantis 2012 m. Pasaulio alergijos organizacijos (angl. World Allergy Organisation (WAO)) atliktų tyrimų duomenimis, vienu ar kitu gyvenimo laikotarpiu paveikia apie 20 % žmonių.

Šios alergijos priežastys gali būti pačios įvairiausios, nes dilgėlinė gali pasireikšti dėl kai kurių maisto produktų, vaistų, vabzdžių įgėlimo, latekso gaminių, įkvėpus žiedadulkių, po kontakto su kai kuriais augalais ir pan.

Kaip nugalėti niežulį?

Gydymas priklauso nuo organizmo reakcijos ir nuo sudirgintos odos ploto. Pažeistą odos vietą reikia nuplauti švariu vandeniu, dezinfekuoti. Svarbu vengti kasymosi, siekiant išvengti odos barjero pažeidimo bei antrinės odos infekcijos. Esant išreikštam niežėjimui, gali būti skiriami antihistamininiai vaistai ar vietiniai gliukokortikosteroidai (hormonai).

Pirminiams niežulio simptomams slopinti rekomenduojama rinktis tepamus ant odos antihistamininius vaistus.

Vienas tokių – Frest® gelis. Tai naujas, tepamasis antihistamininis preparatas, naudojamas niežėjimui, susijusiam su dilgėline, dermatozėmis, vabzdžių įkandimais ir lengvu saulės nudegimu bei buitiniais nudegimais, malšinti.

Frest® gelio pagrindinė veiklioji medžiaga yra dimetindeno maleatas, blokuojantis histamino, kurį organizmas išskiria alerginių odos reakcijų metu, veikimą. Antialerginis ir niežulį mažinantis poveikis pasireiškia jau per kelias minutes po užtepimo. Frest® gelis neturi alkoholio, kvapiųjų medžiagų ir dažiklių, tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams ir net kūdikiams nuo 1 mėnesio.

Frest® galite įsigyti visose Lietuvos vaistinėse be recepto.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika