www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kad svajonės pildytųsi, reikia svajoti

Dėl savo svajonės turėti nuosavą kirpyklą Vaida Valaitienė su vyru išvažiavo į Didžiąją Britaniją. Sugrįžusi net ne kirpyklą, o relaksacijos kampelį įkūrė su aštuoniais akvariumais ir daugybe nematytų neregėtų žuvyčių, varlyčių, vėžiukų ir kitų vandens gyvių. Suradusios laisvą valandėlę į kirpyklą moterys ateina ne tik plaukų tvarkytis, o tiesiog pasinerti į kitokį pasaulį ir mintimis plaukti vandenynais.

Apžiūrėti unikalią kirpyklą Griškabūdyje, Šakių r., išsiruošėme ir mes, „Suvalkiečio“ žurnalistai. Įspūdis nepakartojamas.

Vaidos Valaitienės kirpykloje sklando ypatinga ramybės aura. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Sugrįžo su vėžliukų pora

– Į Didžiąją Britaniją išvažiavome dėl mano svajonės – kirpyklos. Per ten praleistus aštuonerius metus dirbau įvairius darbus: ir kirpykloje, ir žuvų fabrike. Dėl to ilgai negalėjau valgyti žuvies. Anglijoje gimė Matas ir Miglė ir mudu su vyru nusprendėme grįžti į Lietuvą, nes čia mūsų namai. Dar išvažiuodami svajojome, kad grįšime, juo labiau žinojome, kad mūsų vaikai mokysis Lietuvoje, – pasakoja Vaida.

Į Lietuvą Valavičiai parvažiavo ne tik su pagausėjusia šeima, bet ir su vėžliukų pora. Apsistojo Griškabūdyje, miestelyje tarp abiejų tėviškių – Kauno ir Alvito. Kaimo, pasak moters, jiedu niekada nebijojo, o jaukų miestelį jau šiek tiek pažinojo, nes čia gyvena giminaičiai, kurie ir pasakė, kad parduodamas namas miestelio centre.

Seną, dar karo ir pokario įvykius menantį namą šeima prikėlė antram gyvenimui – viename gale gyveno, kitą nuo pamatų iki stogo tvarkė. Pirmiausia įrengė kirpyklą, kuri jau aštuonerius metus sėkmingai gyvuoja. Griškabūdyje gimė ir dukrelė Miltė, kuri dabar į mamos kirpyklą atsiveda savo draugus ir pasakoja jiems apie akvariumų gyventojus.

„Užeikit“, – tarsi kviečia senbuvis vėžliukas.

Svečius pasitinka Bigudukas ir Sruogelė

Tai – baliniai vėžliukai, kurie Vaidos kirpykloje jaučiasi kaip tikrieji šeimininkai: pasitinka ateinančius, nardo aplink kirpėjos kėdę, jeigu joje sėdi klientė – taikosi atsisėsti ant jos batų, išgąsdinę apsisuka ir kaukši į lauką. Jie tokie greiti, kad tik spėk sužiūrėti – buvo čia, jau, žiūrėk, kitur.

– Su mumis vėžliai jau 15 metų gyvena. Klientės jiems ir vardus išrinko, susišaukiančius su kirpykla: bigudukas – plaukų suktukas, ir plaukų sruogelė. Buvo tokie mažučiai, kaip degtukų dėžutės, o dabar štai kokie užaugo ir vis dar auga. Juos vienintelius ir parsivežėme iš Didžiosios Britanijos, – pasakoja Vaida.

Labiausiai sako buvo gaila palikti akvariumus, kurių turėjo septynis. Jų parvežimas būtų buvęs per sudėtingas.

Aštuonių akvariumų kirpykla

Meilė žuvytėms prasidėjo nuo klientės padovanoto 25 litrų akvariumo.

– Įleidome į jį auksinių žuvelių, tiksliau lietuviškų karosų, kurie greitai augo ir netrukus akvariumas jiems tapo per mažas. Pirkome didesnį, o po to dar kitą, ir dar kitą, į kuriuos įleisdavome vis kitokias žuvis, – pasakoja Vaida.

Dabar Valaičių namuose Griškabūdyje yra vienuolika akvariumų, aštuoni iš jų – Vaidos kirpykloje. Dar du laisvi, laukia naujų gyventojų. Nuo 25 iki 1300 litrų akvariumuose auga mažos ir didelės žuvys (30–70 cm), kiti vandens gyviai. Didžiausiame – didelės žuvys plėšrūnės: raja – vienintelė gėlavandenė, galinti gyventi akvariume, afrikiniai šamai, viejos, jaguariniai ciklidai, uaru, spalvingosios „Jack Dempsey“ žuvys. Mažesniuose – raudonieji ir rudieji vėžiai, krevetės, baltos afrikinės naguotosios varlės, žuvys „bučiuoklės“, „jaguarai“, „papūgos“, ancistrusai, sraigės helenos, vėžių šeimos, kurias sudaro dvi patelės ir patinas, krabas-voras, Senegalo drakoniukas, padangų rašto ungurys, šaminis ryklys, miniatiūrinės krevetės ir daug kitų. Vienas žuvis Vaida pirko, kitas su kitais akvariumininkais mainėsi, o tailandietišką šamą žmogus tiesiog paprašė priimti, nes šis netilpo akvariume.

Akvariumuose mažai žalumynų, daugiau dekoracijų – senų ąsočių, puodynių, kuriuose mėgsta slėptis žuvys. Juos Vaidai padovanojo klientės.

– Visos žuvys su charakteriu, todėl reikia žinoti, kurios gali gyventi kartu. Akvariume vyksta intrigų karai. Jos net plaukioja skirtinguose sluoksniuose, tik raja po visą akvariumą. Vienos auga lėtai, kitos greitai, yra trumpaamžės, gyvenančios tik 4 mėnesius. Didelės žuvys gyvena 6–8 metus, – pasakoja Vaida.

Akvariumuose nardo įvairiausios žuvys.

Vaida tiek daug žino apie savo augintines, kad klausytum ir klausytum jos pasakojimų. Ir apie žuvis, kaip jas augina patinėliai, ir apie vėžius, dedančius šimtus kiaušinių, iš kurių išgyvena tik vienetai, ir kokį maistą joms pati ruošia, kaip akvariumus prižiūri ir daug kitų paslapčių.

Moteris mielai bendrauja su apsilankiusiais kirpykloje – ne tik atėjusiais apsikirpti. Jai smagu, kad žmonės giria unikalų darbo ir hobio suderinimą, kai sako, kad kitos tokios kirpyklos nėra visoje Lietuvoje. Todėl ji mielai priima visus smalsaujančius, tik prieš atvykstant telefonu 8 646 32424 reikėtų suderinti laiką, kad kirpėja būtų laisva nuo tiesioginio savo darbo. Savo „žuvų kirpyklos“ nuotraukomis moteris dalijasi feisbuko puslapyje Vaida Vaida.

Griškabūdžio moterys neatsilieka nuo mados

V. Valaitienės kirpykla Griškabūdyje – vienintelė oficiali. Taigi klientų netrūksta – ne tik iš visų aplinkinių kaimų, bet ir iš Kudirkos Naumiesčio, ir Vilkaviškio, Pilviškių, Jurbarko, Šakių, netgi Vilniaus.

– Plaukus tvarkau visiems – vyrams, moterims, vaikams. Kerpu, dažau, darau šukuosenas. Tiesa, vaikinai pas mus ne tokie drąsūs, kaip didmiesčiuose, jie plaukų nedažo, negarbanoja. Užtai merginos, moterys kaskart nori naujovių, neatsilieka nuo mados. Visada patariu, kaip puoselėti plaukus, kaip juos prižiūrėti. Rekomenduoju, jei netrukdo žilumas, plaukų nedažyti, nes šiemet žili „ant bangos“. Įsitikinusios, kad būti labai balta blondine yra prabanga, nes norint, kad plaukai blizgėtų, reikia kaukių, apsaugos nuo saulės ir… nuolatinio šaknų dažymo, dabar šviesiaplaukės daugiausia renkasi šiaudų, gintaro, medaus atspalvius, dažo plonytėmis sruogelėmis, kad atrodytų kuo natūraliau. Drąsios merginos mėgsta eksperimentuoti, sukurti netikėtą įvaizdį – plaukų šaknis dažo ryškiomis spalvomis, pavyzdžiui, raudonai, o galus – juodai. Vis dar madingi ištiesinti plaukai arba lengvai sugarbanoti. Grįžta retro stilius – ryškios plaukų bangos, taip pat netvarkingi Pamelos Anderson kuodeliai, – šio sezono tendencijas apžvelgė kirpėja Vaida.

Nuotraukos iš pašnekovės albumo.
Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika