www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gabrielės manymu, reikia nebijoti išbandyti naujus dalykus ir atrasti save skirtingose sferose

Šiais, 2023 metais, Marijampolei tapus Lietuvos jaunimo sostine, bus dalijamasi jaunų žmonių istorijomis, kuriose jie dalinsis savo pomėgiais, pasiekimais ir motyvacija veikti.

Savo istorija su mumis dalijasi Gabrielė Dulinskaitė – mažo verslo savininkė, kuri teigia, kad nereikia bijoti išbandyti save skirtingose sferose. Gabrielė didžiąją gyvenimo dalį manė, kad finansai yra jos sritis, tačiau vėliau suprato, kad reikia nebijoti išbandyti naujus dalykus ir finansus iškeisti į konditeriją!

– Gabriele, trumpai pristatyk save. Kokie penki žodžiai geriausiai apibūdintų Tave?

– Esu Gabrielė iš Marijampolės, gimiau ir augau čia. Studijuoti finansus išvažiavau į Kauną, tačiau finansai manęs nesužavėjo ir sugalvojau įkurti savo verslą – užsiimti konditerija. Šiuo metu mokausi konditerijos, baigiu šias studijas ir toliau siekiu ir sieksiu plėtoti savo verslą. Sugalvoti penkis žodžius, kurie apibūdintų mane, nėra pati lengviausia užduotis, bet galėčiau teigti, kad esu  nuoširdi, šilta, reikli, atsakinga ir mėgstanti vadovauti.

– Kodėl pirmoji Tavo pasirinkta profesija buvo finansai?

– Nuo penktos klasės žinojau, kad norėsiu stoti į finansus. Turbūt tuo metu gerai net nesupratau, kas yra tie finansai, bet man visada patikdavo matematika, tikslieji mokslai, nekęsdavau istorijos ir kitų pamokų. Taip ir likau prie finansų studijų. Studijose mokslai buvo pusė bėdos, nebuvo, kad nepatiktų visiškai, bet kai atėjo trečiasis kursas, supratau, kad reikia praktikos, juk kai baigsiu studijas, turėsiu eiti dirbti. Susiradau savanorišką praktiką SEB banke, padirbėjau ten, nes baigę finansų studijas žmonės dažniausiai dirba bankuose. Ir tada supratau… Ne, tikrai iš manęs nebus nei finansininkės, nei bankininkės, nenoriu visą dieną sėdėti prie popierių  ir varvinti akis į kompiuterį.

 – Kaip sugalvojai finansus pakeisti į darbą su konditerija?

– Kaip ir minėjau, atlikdama praktiką supratau, kad nenoriu sieti ateities su finansais. Tuo laikotarpiu prasidėjo pandemija, pirmasis karantinas. Atradau daug laisvo laiko namuose. Iš to neturėjimo ką veikti sugalvojau išmokti gaminti „macarons“. Tiesa, visada mėgau gaminti maistą. Pradėjau gaminti draugams, šeimai ir visiems kitiems. Vėliau tas ratas pradėjo plėstis, didėti. Po trečio kurso pradėjau individualią veiklą su savo konditerija. Toks gražus perėjimas ir įvyko!

– Kaip gimė Tavo verslo pavadinimas „Gabbi’ Pop desserts“?

– Labai daug buvo mąstymų, apmąstymų ir dvejonių. Pačiai buvo labai sunku sugalvoti. Į pavadinimo galvojimą buvo įtraukti ir draugai, ir šeima. Visi ant lapukų rašė savo siūlymus, kas kokį pavadinimą siūlo. Iš kelių pavadinimų sulipdėme. Draugė Miglė siūlė su „pop“, bet pradžia kitokia, kažkieno idėja buvo Gabi, taigi taip bendrai ir sudėjome. Mano pačios indėlio nelabai yra“, – su šypsena sako Gabrielė.

– Kaip reagavo šeima, kai baigusi studijas nusprendei nedirbti banke?

– Šeima jau seniai žinojo, kad nedirbsiu finansų srityje. Nors tėtis dar vis mėgsta pasakyti, kad visgi eičiau dirbti pagal specialybę ir nesukčiau galvos. Dirbant finansininke pajamos būtų pastovios, o ir užtikrintumas didesnis. Tėvams esu seniai pasakiusi, kad nieko nebus ir jiems teks susitaikyti su šia mintimi. Iš tikrųjų dabar jie mane labai palaiko.

– Ar buvo momentas, kai norėjai mesti šį darbą? Jei taip, kokios mintys tada kilo?

– Nebuvo nė vienos dienos, kai būčiau apie tai pagalvojusi. Man šis darbas labai patinka ir jaučiuosi labai gerai.

– Kokį mieliausią komentarą esi gavusi?

– Labai daug gaunu gražių komentarų, atsiliepimų. Kiekvieną atsiliepimą labai vertinu, branginu. Ypač daug atsiliepimų gaunu apie „macaronsus“. Pavyzdžiui, kad „macaronsai“ skanesni nei Paryžiuje. Praeitą savaitę gavau komentarą, kad seniai tokio skanaus torto neragavę! Mano klientų komentarai labai mane džiugina.

 – Kokių tikslų esi išsikėlusi sau, o gal savo verslui?

– Turiu daug tikslų, tačiau bijau garsiai kalbėti. Pagrindinis tikslas – atsidaryti jaukią savo desertinę, kuri būtų jauki, maža, savito stiliaus.

 – Ką patartum žmogui, kuris nežino, kuo nori būti gyvenime?

– Pirmiausia patarčiau nestresuoti ir per prievartą nebandyti visų įmanomų veiklų, kad atrastum save. Viskas gyvenime susidėlioja natūraliai, kaip turi būti. Reikia ieškoti savęs, bet ne per prievartą, nebūtina kiekvieną savaitę išbandyti naujas veiklas, kad atrastum save.

– Pasidalink trimis patarimais, kuriuos siūlytum jaunam žmogui pradedant verslą?

– Pirmiausia įsivertinti tai, kad reikės dirbti daug daugiau nei paprastai žmonės dirba valdiškame darbe, nes tavo valandų niekas neskaičiuoja ir viskas priklauso nuo tavęs. Taip pat suprasti, kad pradžioje neuždirbsi didelių pinigų ir dažnai net eisi į minusą. Be to, bus visokių žmonių kelyje, tokių, kurie bandys tave nuteikti priešiškai, kurie pavydės. Tačiau vis tiek patariu eiti savo keliu ir daryti tai, kas patinka.

– Ar greitu metu „Gabbi Pop desserts“ papildys savo asortimentą ir galime sulaukti naujienų?

– Taip, galiu drąsiai teigti, kad laukia nemažai naujienų. Turiu daug idėjų, minčių. Asortimentą neseniai papildė veganiškas tortas. Iš tikrųjų laukia daug naujienų, kurių aš kol kas neišduosiu!

– Kas Tau labiausiai patinka šiame darbe?

– Viskas! Dirbdama aš prarandu laiko nuovoką, atrodo, tik pradėjai dirbti, o jau nakties vidurys. Pats visas procesas, pasiruošimas yra itin įdomus. Patinka ir su klientais bendrauti, kai jie pasiima produktus ir matau šypsenas jų veide.

– Kiekvienas darbas turi ne tik pliusų, bet ir minusų. Kokį minusą įžvelgi šiame darbe?

– Pagrindinis minusas, manau, yra toks, jog negali nieko pasiruošti iš anksto, viskas turi būti šviežia ir gražu. Dažnai tenka dirbti naktimis, kad būtų šviežias produktas. Darbas su maistu yra labai atsakingas, yra įvairių užsikrėtimų rizikų. Taip pat išlaidų ir investicijų labai daug. Bet negali užsiprašyti didelės kainos už gaminį, nes žmogus nėra linkęs mokėti didelės sumos už pateiktą produktą.

– Ar būna bemiegių naktų, kai nerimauji dėl gaminių?

– Bemiegių naktų pasitaiko ir daug. Dėl gaminių negalėčiau teigti, kad pergyvenu, nes nemėgstu pasilikti visko paskutinei minutei. Pavyzdžiui, kad jau turi atvažiuoti  klientas, o aš dar tik įpusėjusi, aišku, jeigu taip daryčiau, manau, tikrai būtų panikos. Tačiau, žinoma, visko pasitaiko, ypač kai būna keli klientai vienu metu. Ypač prieš šventes, savaitgaliais pasitaiko tų bemiegių naktų. Kepu niujorkietiškus kruasanus ir mielines bandeles, čia tokie gaminiai, kuriems iš anksto neturi galimybės ruoštis, tai turi keltis 5 val. ryto, kad iki pietų jie būtų padaryti, nes vakare jų niekas nenori pirkti!

– Kuo šis darbas išskirtinis, kuo papildė gyvenimą? Ko išmokė?

– Šis darbas man yra išskirtinis viskuo. Pirma, gali dėliotis savo laiką, kaip tau yra patogu. Nori, dirbi ryte, nori, dirbi vakare. Šis darbas man suteikia pilnatvę, man visiškai pradingsta laiko nuovoka, aš darau savo ir nieko nematau aplinkui. Atrodo, pavargstu, tačiau tas nuovargis kitoks, tarsi jo net nejaučiu. Kiti grįžta po darbo ir nieko nenori, o aš, atrodo, galiu dirbti 15 valandų, bet vis tiek esu pilna jėgų vakare.

– Marijampolė – 2023 metų jaunimo sostinė. Ar teko girdėti, o gal net sudalyvauti sostinės organizuojamose veiklose?

– Apie tai, kad Marijampolė yra 2023 metų jaunimo sostinė, teko girdėti ir nemažai, bet sudalyvauti niekur dar neteko.

– Gabriele, jei turėtum pasiversti kažkuriuo šeimos nariu, kuriuo pasiverstum ir kodėl?

– Savimi. Iš tikrųjų juokas juokais, bet nenorėčiau pasiversti nė vienu iš jų. Man patinka mano gyvenimas, esu atradusi veiklas, kurios man patinka. Tikslingai siekiu savo tikslų ir stengiuosi įgyvendinti savo idėjas.

„Malonus jausmas kalbinti jaunus žmones, kurie siekia savo tikslų ir svajonių. Nuoširdus interviu įrodo, kaip svarbu yra nepasiduoti. Paprastas ir atviras pasikalbėjimas su Gabriele leido man ją pažinti kitomis spalvomis“, – teigė straipsnio autorė Miglė.

Tai viena iš Marijampolės mieste gyvenančių jaunų žmonių istorijų. Jeigu turi pasiūlymų, kokio Marijampolės jaunuolio istoriją turėtų išgirsti visi, parašyk info@vvpi.lt. Pasididžiuokime savo miestu, žmonėmis, kurie yra aplink mus. Marijampolė – jaunimo sostinė, ir mes tęsime savo veiklas, laukite įvairių renginių, susitikimų, straipsnių!

Kviečiame stebėti naujienas ir sužinoti naujų istorijų!

Straipsnio autorė – Marijampolės, Lietuvos jaunimo sostinės 2023, ambasadorė Miglė Bernotaitė.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika