www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nuskambėjo pavasaris – vasara prie slenksčio…

…O atidžiau apsižvalgius – jau jį ir peržengė: daugybė gamtos reiškinių liudija nebe pavasario, o vasaros metą atėjus. Gegužė pažėrė saulės tiek, kad gamtai jos burtai visus ritmus sumaišė. Galėtum manyti, kad ir Marijampolės mieste šį mėnesį laikrodžiai pašėlusiu ritmu tiksėjo. Buvo begalė vyksmo – bėgome, ėjome, važiavome ir plaukėme; dainavome, šokome, parodas ir performansus dešimtimis skaičiavome, ir visa tai buvo tik įžanga. Nes kaip kasmet vasara vėl sutikta didžiausios miesto šventės renginiais (apie daugelį jų jau rašėme), kurių akcentas – „Cukrinis festivalis“.

Šiemet kviesta švęsti „drąsiai, garsiai ir ryškiai“ – taikantis ir į Lietuvos jaunimo sostinės ritmą, kuris, žinia, negali būti kitoks. Tačiau yra dalykų, kurie per daugybę metų tapo tradiciniai – nors šiemet kai kas vyko ir kitaip.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Pirmoji diena

Kol po savaitės darbų įvairūs kolektyvai puošėsi ir ruošėsi tradicinėms eitynėms į Jono Basanavičiaus aikštę, Kultūros centro dailės galerijoje Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Tarybos nariai susitiko su užsienio svečiais. Jų delegacijų vizitas per šventę – graži tradicija. Su Lenkijos Suvalkų ar Norvegijos Lešos savivaldybių, Vokietijos Bergiš Gladbacho bičiuliais bendraujama seniai, o štai su Ukrainos Červonogrado miestu bendrauti imta neseniai – sunkiu Ukrainai metu. Atvyko Marijampolės garbės pilietis Klemensas Rotingauzas iš Vokietijos, garbės pilietė iš Austrijos Brunhilda Sigl. Sveikindamas svečius meras pasidžiaugė, kad per ilgą laiką bendravimas ir bendradarbiavimas tapo tikra draugyste, kai dalijamasi naujomis patirtimis. Jis kvietė svečius dalyvauti šventės renginiuose, lankytis miesto erdvėse. Svečiai gyrė gražėjančią Marijampolę ir svetingus jos žmones, nes jau daug pamatė. Apsikeista dovanomis.

Kol vyko oficialus susitikimas, per miestą nusidriekė Marijampolės kultūros centro pučiamųjų orkestro ir „Arabesko“ šokėjų vedama eisena, kurioje buvo ir patys mažiausi – margi darželinukų būriai (tikri cukrinukai), ir solidžių organizacijų atstovai… Kol šio vakaro vedėjas Jonas Nainys juos visus jau aikštėje išvardijo ir pasveikino, praėjo nemažai laiko. Į gausiai susirinkusius marijampoliečius ir svečius kreipdamasis Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pasveikino su švente, linkėjo gerų įspūdžių ir kvietė lankytis nekasdieniškose miesto erdvėse, renginiuose. „Žmonių gausa – didžiausias įvertinimas organizatoriams, atlikėjams. Nusipelnėme švęsti, nes mūsų žmonės nuostabūs.“ Naudodamasis gausia auditorija meras padėkojo už jo palaikymą rinkimuose ir kvietė drauge dirbti, kad Marijampolė augtų ir stiprėtų.

Pirmas šio vakaro koncertas – „Desertas širdims“. Į „ne visai saldų“ ansamblį susibūrusios solistės Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė nuteikė lyriškai, tačiau kitų atlikėjų – grupės „Moon Rakoon“ ir Lino Adomaičio su grupe pasirodymai, taip pat ir nakties muzika kvietė ne tik drauge dainuoti, bet ir nesėdėti vietoje. Juo labiau kad vėjas, nepaisant pastarojo meto saulės, buvo žvarbokas… Bet nelijo! Lietus yra organizatorių galvos skausmas per visas lauke vykstančias šventes, be jo neapsieita ir ankstesnėse miesto šventėse.

Na, o atkakliausieji sulaukė ir fejerverkų (kas žino, gal kada juos prisiminę tik padūsausime, nes vis labiau kalbama apie draudimą…).

Antroji diena

Ji kažkam gal prasidėjo besvarstant, ką iš gausios programos pasirinkti pirmiausia, o tiems, kas tai ruošė, teko plušėti nuo ankstaus ryto – jeigu ne naktinėti… Ne taip jau paprasta sustyguoti daugiaplanį ir daugiašakį vyksmą, o kiekvienu konkrečiu atveju – vis kitus iššūkius įveikti.

Pasiryžusiems pamatyti ir patirti kuo daugiau reikėjo pasistengti, nes Jono Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose vyko baikerių pasirodymas – čia pat buvo eksponuojama karinė technika, senų automobilių klubo „Seni vežimai“ lobiai; vidurdienį prasidėjo linijinių šokių kolektyvų pasirodymas, skambėjo medžioklės ragų muzika, pasirodė mažųjų kolektyvai… O štai Poezijos parke kultūros ir mokslo įstaigos, įvairios organizacijos kvietė susipažinti su savo veiklomis ar tiesiog patirti smagių akimirkų, prisimenant, kaip atrodė mūsų gyvenamoji aplinka prieš keletą dešimtmečių ir apie ką svajojo tuometis jaunimas. Muziejininkai kvietė ne tik prisiminti, bet ir dalyvauti atraktyviose viktorinose. Šalia buvo įsikūrusi Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos atstovybė, atvykusi žurnalistų komanda kvietė padiskutuoti tema „Savame krašte pranašu būsi“. Kitose parko erdvėse galėjai susipažinti su medžioklės trofėjais ir paragauti ypatingos sriubos, išbandyti rankos tvirtumą ir akies taiklumą. Pasitaikė laimė pamatyti lanką mero rankose: intrigos visiems aplink buvo nemažai… Pasirodė, kad ranka tvirta ir akis taikli, varžybose nepralaimėtų. Mažieji žiūrėjo spektakliukus, pavakare čia vyko jaunimo performansai.

…Daugiau nei tris dešimtmečius su Marijampole besibičiuliaujantis Bergiš Gladbachas atsiuntė ypatingą dovaną: padovanojo klasikinės muzikos koncertą. Pilnutėlėje evangelikų liuteronų bažnyčioje koncertavo trys šio miesto simfoninio orkestro solistai: Romanas Saliutovas (fortepijonas), Michaelis Kibardinas (smuikas), Levas Gordinas (violončelė). Koncerto vedėja Eglė Alenskaitė papasakojo apie kiekvieno jų muzikinę karjerą – gastrolių maršrutai driekiasi per daugelį šalių. Skambėjo klasikų kūriniai, atlikti solo, instrumentinių duetų ir visų trijų atlikėjų ansamblio…

Vakaro koncertą, kurį vedė Zigmantas Baranauskas, pradėjo Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Audrius Pučinskas) ir Stepas Januška. Žinoma, visi laukė vos prieš savaitę kitą iš „Eurovizijos“ su neprastu rezultatu grįžusios Monikos Linkytės (ji koncertavo su Leonu Somovu), emocingą jos pasirodymą pakeitė Kastytis Kerbedis, o paskutinį akcentą dviejų dienų koncertų maratone skambiai uždėjo Vidas Bareikis su grupe.

…Sekmadienį anksčiau irgi vykdavo įvairių renginių – šį kartą Sekminių dieną rinktasi į šv. Mišias už Marijampolę ir marijampoliečius Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje. Mišias aukojęs klebonas Giedrius Juozas Bakūnas džiaugėsi gražėjančiu miestu ir dėkojo jo žmonėms, kvietė visus naujiems geriems darbams. Melstasi už taiką Ukrainoje ir pasaulyje. Mišiose giedojo Kultūros centro kamerinis choras „Suvalkija“ (vadovė Virginija Junevičienė).

…Buvo ir daugiau įvairių vyksmų – kas norėjo, tas pamatė ar sudalyvavo. Apie kai ką dar pakalbėsime vėliau.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika