www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasarą Marijampolė pasitinka margaspalviais žiedai

Nuo ankstyvo pavasario ryškiaspalviai gėlynai džiugina marijampoliečius ir miesto svečius. Vytauto Didžiojo ir Poezijos parkuose, prie „Spindulio“ kino teatro ir kitose miesto erdvėse žydėjo daugiau kaip 8 tūkst. įvairių spalvų tulpių, apie 5 tūkst. geltonų, mėlynų, bordo smulkiažiedžių našlaičių. Po Vytauto Didžiojo parko veją „braidžiojo“ apie 10 tūkst. krokų, pasodintų pernai rudenį, o Poezijos parke spalvų paletę paryškino 500 narcizų.

Gėlės klombose sodinamos pagal UAB „Kelranga“ projektuotojų vizualizaciją. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Pasitinkant vasarą, gegužės pabaigoje, pradėtas vasarinių gėlių sodinimas. Kokie augalai puoš miestą, papasakojo Savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Sagaitienė.

Marijampoliečio dovana – 300 rožių

Miesto viešųjų erdvių gėlynais šiemet rūpinasi konkursą laimėjusi UAB „Ecoservice“, o Vytauto Didžiojo parką tvarko UAB „Kelranga“ darbuotojai. Jie ne tik sodina gėles, bet jas ir prižiūri, kad žiedai džiugintų visą vasarą. Gėlių sodinukus tiekia jų augintojas Aidas Jasiulevičius iš Šunskų sen. Dielinės kaimo.

Gėlių įsigijimui ir priežiūrai Marijampolės savivaldybė skyrė apie 130 tūkstančių eurų.

Praėjusią savaitę Vytauto Didžiojo parke UAB „Kelranga“ darbuotojai priėmė išskirtinę dovaną – 300 rožių „Leonardo da Vinči“, „Hansestadt Rostock“, „Stockholm“ veislių krūmų, kuriuos miestui dovanojo marijampolietis Aidas Jasaitis. Rugpjūčio mėnesį pražysiančios rožės nuspalvins rytinį parko pakraštį rausva, oranžine ir geltona spalvomis.

Violeta Sagaitienė kviečia pasigrožėti žydinčia Marijampole.

Priešais naująjį rožyną – jau ūgtelėjusios ankstesniais metais pasodintos rožės. Aplink jas – dar žydi mėlynžiedės našlaitės, o joms nužydėjus mėlynus žiedelius skleis levandos.

Pirmadienį triūsiantį prie naujojo rožyno sutikome UAB „Kelranga“ darbuotoją Kostantiną Dinkevičių, kuris prižiūri visus miesto želdinius – juos laisto, karpo, formuoja. Ypač džiugina Kostantino gražiai suformuoti visžaliai augalai prie Kultūros centro. O pirmadienio rytą Vytauto Didžiojo parke vyras iš cisternos gausiai laistė ne tik naujai pasodintus rožių sodinukus, bet ir žemės ruožą šalia jų, kur bus pasodinta vasarinių gėlių, suteiksiančių rožynui dar ryškesnį akcentą. Nors šiemet visiems augalams drėgmės labai trūksta, tačiau laistyti viso parko veją neleidžia finansinės galimybės.

Gėlynuose – daugiametės ir vienmetės gėlės

Prie centrinės klombos Vytauto Didžiojo parke pirmadienį triūsiančią Vidą Palubinskienę V. Sagaitienė pavadino pagrindine gėlynų sodintoja. Aštuntus metus UAB „Kelranga“ dirbanti moteris šiame parke visą šiltąjį periodą prižiūri gėlynus. Darbo tikrai daug. Atrodo, tik ką žydėjo tulpės, o dabar jas jau reikia iškasti, vietoje jų sodinti kitas gėles ir visą vasarą jomis rūpintis: išskabyti nužydėjusius žiedus, purenti aplink jas žemę, ravėti ir kt.

Parke, o ir visuose miesto gėlynuose vasarą žydės visažydės ir karališkosios begonijos, petunijos, serenčiai, kordilinos, irezinės, viksvuolės kleopatros, pelargonijos, patogeninės verbenos, celiozijos, margeniai, mėlynžiedžiai šalavijai, sprigės, lakišiai, „angelo sparnai“, žilės, kininės, šėriuotosios soruolės, levandos, sanvitalijos. Taip pat džiugins daugiametės astilbės, kraujažolės, rudbekijos, vilkdalgiai, viendienės, alūnės, malvenės, kininiai miskantai, vilnotosios notros, ežiuolės, varpotasis liatris. Žiedus svarins ir šluotelinės hortenzijos.

Spalvų ir žiedų paletė viename iš Vytauto Didžiojo parko klombų.

Beje, šiemet dešiniajame Šešupės krante, tarp A. Civinsko g. ir užtvankos suformuota žydinti pieva, kurios grožis atsiskleis kitais metais. Čia žydės ramunės, rugiagėlės, aguonos.

Miestą pagyvins gėlių piramidės, pastatomos vazos ir kabantys vazonai

Šią savaitę mieste vėl pražys gėlių piramidės. Jos stovės prie Kultūros centro, prie parduotuvės „Gulbė“, prie Rimanto Stankevičiaus progimnazijos, Kauno g., R. Juknevičiaus g., J. Ambrazevičiaus-Brazaičo gatvėse.

Visą vasarą Vida Palubinskienė rūpinsis Vytauto Didžiojo parko gėlynais.

Gėlių piramidėse ir pastatomose gėlinėse augs surfinijos, ipomėjos, pelargonijos, karpažolės. Kabančiuose vazonuose žydės šalavijai, gumbinės begonijos, šilingės, margeniai, surfinijos. Prie Kultūros centro pakabintuose loveliuose netrukus sužydės svyrančios pelargonijos.

80 naujų lovelių pakabinta ir ant R. Juknevičiaus g. tilto per Šešupę.Juose augs svyrančios pelargonijos, ipomėjos, dichondros, ašuotės.

Miestelėnai jau kuris laikas grožisi skaisčiai raudonais pelargonijų žiedais ir prie jų derančia žilių žaluma ant Vilkaviškio gatvės tilto. Deja, ir čia, ir kituose miesto gėlynuose pasodintos gėlės kai kuriems žmonėms, atrodo, labai „rūpi“ – vos tik pasodintos jos laužomos, raunamos, niokojamos. Tokiems „ravėtojams“ vertėtų prisiminti, kad miestas stebimas vaizdo kameromis ir už tokį „uolų“ darbą teks patiems „darbininkams“ susimokėti.

Be Kostantino Dinkevičiaus rūpesčio naujasis rožynas vargu, ar išgyventų.

Fontanai – ir grožis, ir atgaiva

Vandens srovės šokis saulės spinduliuose tarp įvairiaspalvių žiedų – pati gražiausia kaitrios vasaros puošmena. O tokių puošmenų Marijampolėje yra net keliose vietose: ir J. Basanavičiaus aikštėje, ir Poezijos, Vytauto Didžiojo bei Pašešupio parkuose, ir Kačių kiemelyje.

Pasimėgauti fontanų gaiva darbo dienomis galima nuo 11 iki 22 val., savaitgaliais – 10–22 val. Fontanus prižiūri UAB „Kelranga“: eksploatacijos metu šalina atsiradusius gedimus, sezono metu kiekvieną dieną surenka šiukšles, naikina dumblius, o kartą per savaitę išplauna baseinus, nuvalo apnašas.

Miestelėnams ir svečiams atsigaivinti J. Basanavičiaus a., Pašešupio, Vytauto Didžiojo ir Rygiškių Jono parkuose įrengtos gertuvės. Taigi pasidžiaukime gražiu savo miestu.

Spalvingas gėlių kilimas Vytauto Didžiojo parke.
Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika