www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gyventojai nori gatvėse vis daugiau kelio ženklų. Ar dėl jų gausos eismas bus saugesnis?

Į pirmą posėdį rinkosi naujos sudėties Marijampolės savivaldybės Saugaus eismo komisija. Komisijos pirmininkas – meras Povilas Isoda. Jo pavaduotoja – Savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėja Roberta Kelertienė.

Šioje sankryžoje Kauno kryptimi planuojama leisti sukti iš kairės ir vidurinės eismo juostų. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Prašo mažinti greitį

Marijampolietis Sigitas Mikuckas prašė Šilutės gatvėje įrengti greičio mažinimo kalnelį arba pastatyti kelio ženklus, ribojančius transporto priemonių greitį.

Gyventojo teigimu, Šilutės gatvėje eismas suintensyvėjo ir dėl to vaikams, pėstiesiems tapo nesaugu, kai Gedimino gatve važiuojantys vairuotojai, siekdami išvengti ilgesnio stovėjimo sankryžoje su reguliuojamu šviesoforu, ėmė trumpinti kelią. Važiuodami nuo Prienų jie suka į Šilutės gatvę, iš kurios Panevėžio gatve per gyvenamąjį rajoną patenka į Vasaros gatvę ir atvirkščiai.

Komisija nusprendė, kad greitis šioje gatvėje ir taip yra 50 km/h, tad nėra būtinybės rengti kalnelį ar dar mažinti greitį. Tiesiog vairuotojai turi važiuoti laikydamiesi Kelių eismo taisyklių ir visiems bus saugu. 

Sodininkų bendrijos ,,Papartis“ valdybos pirmininkas Toma Maumevičius prašė įrengti dar vieną greičio mažinimo kalnelį „Paparčio“ soduose. Jo teigimu, kitose gatvėse esantys tokie kalneliai priverstinai apriboja transporto priemonių greitį, čia gyventiems, ypač vaikams, saugiau. Komisija leido bendrijai savo lėšomis įsirengti greičio mažinimo kalnelį ir Paparčio 23-osios gatvėje, prie sklypo Nr. 18.

Matomumą pagerintų sferinis veidrodis

Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacijos vadovė Daiva Leonavičiūtė prašė įrengti sferinį veidrodį prie geležinkelio pervažos, esančios šalia Vasaros g. 20D sklypo. Jos teigimu, minėto sklypo gelžbetoninė tvora užstoja geležinkelio pervažos matomumą. Prašymui pritarta.

Marijampolietė I. Henrich prašė pagerinti matomumą Panevėžio–Suvalkų gatvių sankryžoje. Jos teigimu, šalia esančiame sklype susodintos aukštos tujos užstoja matomumą sukant pagrindiniu keliu nuo Panevėžio gatvės į Suvalkų gatvę. Nėra jokio kalniuko, kas pristabdytų automobilius, tad kiekvieną kartą, kai reikia važiuoti šia sankryža, neramu. Automobiliai lekia greitai. Prašymui nepritarta.

Monika Šulcaitė prašė pagerinti matomumą išvažiuojant iš J. Ambrazevičiaus-Brazaičio gatvės 15 namo kiemo. Pasak marijampolietės, prie išvažiavimo sustatyti šiukšlių konteineriai, šalia parkuojami automobiliai išvažiuojantiems iš kiemo į gatvę sukuria aklą zoną, nematyti, ar pagrindiniu keliu atvažiuoja automobilis. Dėl to buvęs ne vienas eismo įvykis, prieš kelias dienas jos mama pateko į avariją. Laimė, kad nukentėjo tik automobiliai.

Susiję įrašai

Komisija nusprendė J. Ambrazevičiaus-Brazaičio gatvėje sužymėti vietas, kur negalima parkuoti automobilių. Tikimasi, kad tai pagerins matomumą.

Išvažiuojant iš J. Ambrazevičiaus-Brazaičio gatvės 15 namo kiemo matomumą užstoja konteineriai ir kelkraštyje stovėti palikti automobiliai.

Prašymams nepritarta

Nepritarta Mindaugo Bartuškos prašymui leisti įsirengti kelio ženklą Nr. 304 (Krovininių automobilių eismas draudžiamas) prie įvažiavimo į sklypą, esantį Marijampolės sav. Rūdiškių k. Nr. 3. Anot gyventojo, pasiklydę krovininiai sunkvežimiai išmala teritoriją prie jo sklypo. Kadangi minėta vieta yra apsaugos zona, kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, sklypo savininkas šį klausimą turėtų derinti su šia institucija.

Taip pat nepritarta Andriaus Žimkaus prašymui Mokolų g., prie namų Nr. 32 ir Nr. 34 įrengti kelio ženklus „Sustoti draudžiama“. Pagal Kelių eismo taisykles ir taip draudžiama sustoti ir stovėti arčiau kaip penki metrai prie išvažiavimo ar įvažiavimo į kelią teritorijos.

Nepritarta ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vado plk. ltn. Andriaus Jacinos prašymui Vytauto g., atkarpoje nuo Vytenio g. iki Geležinkelio g., dešinėje pusėje, važiuojant nuo miesto centrinės dalies link Kalvarijos m., įrengti kelio ženklus „Sustoti draudžiama“. Šioje gatvės atkarpoje parkuojamas atvykstančių į batalioną karių transportas. Įrengus kelio ženklus, draudžiančius stovėti, automobiliai stovės daugiabučių kiemų aikštelėse, kur dar labiau pablogins šio rajono gyventojų automobilių parkavimo situaciją.

Komisija nepritarė ir Marijampolės savivaldybės administracijos Sasnavos seniūnijos seniūnės Nijolės Smilgienės prašymui įrengti pėsčiųjų perėją Sasnavos miestelyje Suvalkijos gatvėje. Pasak komisijos nario, Marijampolės apskrities VPK kelių policijos pareigūno Romualdo Bagdono, yra gana griežtos perėjų rengimo taisyklės. Turi būti tam tikri pėsčiųjų, automobilių srautai. Būtinas kryptinis apšvietimas, šaligatviai. Šioje vietovėje to nėra, todėl ir perėją nebus leista rengti. Tiesiog gyventojai atidžiau eis per gatvę, iš vairuotojų taip pat tikimasi geranoriškumo, saugiau važiuoti, pasaugoti pėsčiuosius. Nuspręsta ankstesnę perėją, neatitinkančią eismo saugumo reikalavimų, panaikinti.

Bus pertvarkomas eismas

Sodininkų bendrijos ,,Papartis“ valdybos pirmininkas T. Maumevičius prašė Liudvinavo miestelyje, Birutės gatvėje, prie įvažiavimo į sodų bendriją ,,Papartis“ įrengti kelio ženklą, ribojantį transporto priemonių masę. Jo teigimu, ženklas padėtų išsaugoti neseniai išasfaltuotų gatvių dangas. Prašymui pritarta.

UAB „Ecoservice“ regiono teritorijų priežiūros vadovės Jurgitos Akelytės-Svipienės prašymu dėl gatvių valymo darbų bus įrengti kelio ženklai, draudžiantys atitinkamomis dienomis ir valandomis tam tikrose gatvėse parkuoti automobilius.

Taip pat Saugaus eismo komisija svarstė sprendimus, kurie padėtų Kauno–Gamyklų–Stoties–Statybininkų gatvių sankryžoje automobiliams ja pravažiuoti greičiau. Šiuo metu minėtoje sankryžoje atvažiavus nuo miesto centro ir norint judėti Kauno kryptimi leidžiama sukti tik iš kraštinės kairės eismo juostos. Dėl to susidaro spūstys, ypač piko valandomis, nes dauguma transporto priemonių juda būtent link Kauno. Akcentavus, kad pasukus Kauno kryptimi yra dvi eismo juostos, svarstyta galimybė, leisti į kairę sukti iš dviejų eismo juostų: kraštinės, kaip buvo anksčiau, ir šalia jos esančios, kuria anksčiau buvo galima važiuoti tik tiesiai ir į dešinę. Trumpiau tariant, iš kairės eismo juostos bus galima sukti į kairę ir rikiuotis kraštinėje juostoje, iš vidurinės eismo juostos – sukti į kairę ir rikiuotis greta esančioje juostoje bei važiuoti tiesiai, sukti į dešinę.

Šioms permainoms ruošiamasi, bus paženklintos punktyrinės linijos, iš kurios juostos į kurią galima sukti, bus pakeisti sankryžoje ženklai, rodantys eismo kryptis. Apie visa tai gyventojai bus papildomai informuojami.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika