www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Gyventojai piktinasi: į konteinerius netelpančios šiukšlės bjauroja aplinką

Pirmadienio popietę sulaukėme marijampolietės, gyvenančios R. Juknevičiaus gatvėje, telefono skambučio. „Atvažiuokite prie Kokolos gatvės 1-ojo namo ir pamatysite koks šiukšlynas prie konteinerių, kiek maišų ant žemės prikrauta, popieriai mėtosi“, – sakė marijampolietė Dana. Gyventoja tikėjosi, kad bent iš ryto šiukšles išveš, kad neriogsotų maišai ant žemės, varnos nenešiotų atliekų po visą gatvę, bet jau keturiolikta valanda, o atliekų niekas neveža.

Į konteinerius netelpančias šiukšles gyventojai krauna šalia jų. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Nuvykę prie minėtų konteinerių aištelės prie Kokolos 1-ojo namo radome besidarbuojančius UAB „Ecoservice“ atliekų išvežėjus. Jie ką tik buvo atvažiavę, tad šiukšlių iš tiesų buvo pilni ne tik konteineriai, bet ir aplink jų aikštelę prikrauta įvairių spalvų maišų keliais aukštais. Kai kurie maišai jau prakiurę, vėjas nešiojo popierius, atliekas atakavo paukščiai. „Pamatytų koks svečias, gėda būtų. Jau iš vakaro šiukšlių buvo pilna aikštelė. Namų daug, ir iš R. Juknevičiaus gatvės neša, ir iš Kokolos, devynaukštis namas yra, tad pusė dienos ir konteineriai pilni atliekų. Tada kiti jas tiesiog krauna prie konteinerių. Be to, moteris pastebėjo, kad žmonės šiukšlių maišus palieka dar ir prie transformatorinės, nors ten konteinerių nebėra. „Jeigu situacija nesikeis, šiukšlių bus pilna visa R. Juknevičiaus gatvė, ir mokyklos parkelis. Važiuotų pro šalį koks ne vietinis gyventojas, gėdą apturėtume. O taip yra todėl, kad mišrioms atliekoms tiktai vienas konteineris skirtas. Kiti stiklui, plastikui, popieriams“, kalbėjo Dana.

Susiję įrašai

Jai pritarė šiukšles išvežantys darbininkai. Anot jų, anksčiau šioje atliekų surinkimo aikštelėje mišrioms atliekoms buvo skirtas penkių kubinių metrų konteineris, o naujasis tik vieno kubinio metro su trupučiu. Todėl šiukšlės ir netelpa. Antra problema, kad gyventojai dar nemoka į naujuosius konteinerius dėti atliekų. Šiukšles išvežantis darbininkas pasuko konteinerio dangtį ir parodė, kad šonuose dar tuščia, tilptų nemažai atliekų.

„Suvalkiečio“ pakalbinta Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros vyriausioji specialistė Inesa Mažėtienė, atsakinga už atliekų tvarkymo klausimus, paaiškino, kad mišrių atliekų konteineriai prie miesto daugiabučių išvežami kasdien. Tokia situacija prie Kokolos gatvės 1-ojo namo susiklostė po savaitgalio. Mišrioms atliekoms skirtas konteineris yra 2,5 kub. m. „Problemą žinome, analizuojame, jeigu situacija dar pasikartos, matysime, kad šiukšlės netelpa, statysime dar vieną konteinerį mišrioms atliekoms“, sakėvyriausioji specialistė.

Inesos Mažėtienės teigimu, stebina kitas dalykas. Kodėl gyventojai vis dar meta šiukšles prie transformatorinės, nors ten nebelikę konteinerių. „Atliekas išvežantys darbininkai teritoriją sutvarko, žiūrėk po pusdienio vėl maišų su šiukšlėmis primesta. Taip negalima elgtis, negalima teršti aplinkos ir mėtyti atliekas kur papuola. Yra konteinerių aikštelės. Paskui patiems gyventojams nemalonu. Mūsų darbuotojai stebi situaciją ir baus bet kur atliekas išmetančius žmones“, sakė vyriausioji specialistė.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika