www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kiek kainuoja netikras vairuotojo pažymėjimas? Daugiausia – ketveri metai už grotų

Kalvarijos savivaldybėje ir Pasvalio rajone pasieniečiai sulaikė du užsieniečius, kurie dokumentų patikros metu tikėjosi prasmukti su padirbtais vairuotojų pažymėjimais.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos.

Penktadienį Lietuvos–Lenkijos pasienyje, Salaperaugio kaimo (Kalvarijos sav.) apylinkėse, VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai patikrino iš Lietuvos išvykstantį automobilį „Ford Focus“ su suomiškais valstybinio numerio ženklais. Jį vairavo 44-erių metų Bulgarijos pilietis.

Dokumentų patikros metu dėl bulgaro pateikto vokiško vairuotojo pažymėjimo pasieniečiams kilo abejonių. Pirminiais duomenimis, šis dokumentas – visiška klastotė. Vairuotojas buvo nuvežtas apklausai, o automobilis – perduotas kartu su juo vykusiems asmenims.

To paties penktadienio pavakarę jau kitame regione – Pasvalio rajone, ties Škilinpamūšio kaimu, VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai patikrinti sustabdė Čekijoje registruotą automobilį BMW X5. Jį vairavo 26-erių Rusijos pilietė, turinti nuolatinį leidimą gyventi Nyderlanduose. Užsienietė VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens ir automobilio dokumentus, tačiau jos čekiškas vairuotojo pažymėjimas pasieniečiams iškart sukėlė įtarimų. Paaiškėjo, kad šis dokumentas – taip pat padirbtas.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus. Abiejų automobilių vairuotojai buvo uždaryti į areštinę, ryte po apklausų – paleisti. Griežčiausia įstatyme numatyta bausmė už šią nusikalstamą veiką – ketverių metų laisvės atėmimas.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Marijampolės ir Panevėžio apylinkių prokuratūrų prokurorai.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika