www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Automobilio saugumas prasideda nuo efektyvaus stabdymo

Stabdžių sistema yra vienas iš svarbiausių komponentų bet kurioje motorinėje transporto priemonėje. Ne be reikalo jisyra kruopščiai tikrinama atliekant technines ar registracijos apžiūras. Net geriausios padangos neatliks savo vaidmens, jei stabdžių sistema neveiks. Šio komponento nepaisymo pasekmės gali būti siaubingos. Apžvelkime kaip veikia stabdžių sistema, ką reikėtų žinoti savarankiškai tikrinant jos būklę.

Stabdžių sistemos konstrukcija trumpai

Populiariausios stabdžių sistemos yra pagrįstos diskiniais ir būgniniais stabdžiais. Struktūriškai jie labai skiriasi vienas nuo kito. Dėl efektyvumo arba šilumos išsklaidymo būgnų sistemos, buvusios populiarios, pamažu pereina į praeitį.

Nepaisant didelių abiejų sprendimų dizaino skirtumų, veikimo principas iš esmės yra tas pats. Transporto priemonės greitis sumažinamas iki visiško sustojimo vyksta dėl trinties. Diskinių stabdžių sistemos atveju stabdžių trinkelės sugriebia diską, sukurdamos pasipriešinimą (trintį), dėl kurio transporto priemonė visiškai sustoja. Stabdžių trinkelių judėjimą sukelia stūmoklis, kurį atitinkamu slėgiu išstumia stabdžių skystis. Paspaudus stabdžių pedalą, pagrindinis cilindras sukuria slėgį.

Automobilio stabdžių suportas ir ar stabdžių detales įmanoma pasikeisti patiems?

Stabdžių diskų keitimas nėra itin sudėtinga užduotis. Internete gausu vaizdo vadovų, kuriuose žingsnis po žingsnio parodoma, kaip tai padaryti patiems. Nepriklausomai nuo automobilio markės, žingsniai yra labai panašūs. Tačiau turėtumėte atsiminti keletą taisyklių: Diskus keičiame poromis – nepriklausomai nuo to, ar, pavyzdžiui, buvo pažeistas ar sulenktas tik vienas. Taip pat verta apsvarstyti galimybę pakeisti stabdžių kaladėles ir suportus. Pasirūpinkime ir švara; reikia nuvalyti tiek stebulę, tiek apkabas, kad sumontuotos trinkelės galėtų laisvai jose dirbti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į guminių žarnų, tiekiančių stabdžių skystį, stūmoklio ir tarpiklių būklę.

Stabdžių apkabos

Suportas – kaip rodo pavadinimas – skirtas stabdžių disko trinkelėms prispausti. Presavimas atliekamas stūmokliu ar stūmokliais. Jų judėjimą sukelia siurbiamas stabdžių skystis. Stūmoklis pirmiausia prispaudžia vieną trinkelę prie stabdžių disko. Plaukiojančių suportų atveju antroji stabdžių apkabos trinkelė spaudžiama per apkabos korpusą kitoje fazėje.

Priklausomai nuo paskirties, galite rasti vieno stūmoklio arba kelių stūmoklių suportus. Paprastai sportiniuose automobiliuose naudojami kelių stūmoklių suportai dėl geresnio veikimo ir didesnio stabdymo efektyvumo.

Užs.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika