www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Laisvalaikio užsiemimai, padedantys slopinti depresiją

Gyvenimo būdas yra pirmas dalykas, kurį reikia pakeisti sergant depresija. Iš tiesų dažnai psichikos sutrikimas yra tik jau esamų somatinių organizmo problemų pasekmė. Daugiau apie būdus kaip galite padėti sau ar kitiems ištikus depresijai rasite internete, o mes apžvelkime trumpai nuo ko reikėtų pradėti.

Pasitaiko, kad ištikus pirmiesiems depresijos simptomams: esant įtemptam darbo grafikui, susirgus vaikui, atsiradus finansiniams sunkumams ir pan., kreiptis į specialistą nesinori. Bet kad ir kokios būtų priežastys, verta pradėti padėti sau. Turėtumėte pradėti nuo:

  • Teigiamos emocijos. Jeigu žmogui depresijos metu nepasireiškė skausmingas

jautrumas, tuomet galima apsupti save teigiamais įvykiais.Jie padės gyvenimą padaryti šiek tiek šviesesnį ir paskatins greičiau kreiptis į specialistą.

  • Fizinė veikla. Gydytojai vieningos nuomonės: depresija kur kas dažniau

išsivysto ne fizinį darbą dirbantiems žmonėms. Fizinio aktyvumo metu išsiskiria didžiulis hormonų (tarp jų ir serotonino) išsiskyrimas, kuris leidžia atsikratyti slogios nuotaikos. O kad sportinės treniruotės netaptų kankinimu nepasiruošusiam žmogui, reikia pradėti nuo mažo: žygių gryname ore.

  • Laisvalaikio organizavimas. Išbristi iš depresijos padės pomėgis, gali pakeisti

įkyrių minčių tėkmės kryptį. Jei seni pomėgiai neteikia malonumo, metas pradėti kūrybines paieškas ir išbandyti save naujoje srityje.

  • Mityba. Depresijos metu organizmas pareikalaus saldaus, riebaus. Apskritai

visko kas žalingiausia. Tačiau nepasiduokite. Būtina stengtis normalizuoti mitybą, įtraukti į ją daugiau vaisių ir daržovių, turinčių daug vitaminų.

  • Sveikas miegas. Dažnas depresijos pasireiškimas yra miego ritmo pažeidimas.

Esant tokiai būsenai, labai norisi miego, bet reikia suprasti, kad sveikas miegas – tai 8 valandos per parą

Šie veiksmai nepadės visiškai atsikratyti depresijos, tačiau gali padėti jiems progresuoti. Tačiau pakeisti požiūrį į susidariusias problemas yra gana įmanoma užduotis.

Ir papildomi būdai pakoreguoti nuotaiką bus:

  • Žiūrėti nuotaikingus filmus;
  • Skaityti knygas;
  • Bendrauti su maloniais žmonėmis;
  • Daugiau laiko praleisti gamtoje.

Depresijos metu daugelis žmonių pasirenka meditaciją. Tai padeda jaustis labiau atsipalaidavusiems. Tam tikra prasme yra atsakomybės už gyvenimo įvykius perdavimas Jėgoms: Dievybėms, Visatai ir kt.

Jei mylimam žmogui pastebite depresijos apraiškas, nelikite abejingi, darykite viską, kad jis išbristų iš nevilties. Emocinę paramą turintys žmonės daug lengviau įveikia depresijos epizodus ir grįžta į normalų, aktyvų gyvenimą.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika