www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liepos 4-ąją Marijampolėje – vasaros šventė senjorams!

Liepos 4 d., 15 val. Marijampolės Poezijos parke vyks senjorų vasaros šventė. Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa kartu su Marijampolės kultūros centru kviečia senjorus bei jų artimuosius švęsti brandų amžių ir turiningai praleisti popietę drauge – veiklų šventės metu netruks.

Kultūriniai renginiai

Liepos 4 dieną, antradienį, senjorų vasaros šventės organizatoriai kvies visus senjorus ir jų artimuosius švęsti pozityvią senatvę. Renginio metu netruks gyvos muzikos ir įtraukiančių veiklų – nuo sveikatos patikrinimų bei naujoms draugystėms užmegzti skirtų senjorų greitųjų pasimatymų, iki momentinių nuotraukų foto sienelės ir kitų staigmenų. Visos renginio pramogos nemokamos. 

„Jaunystėje mes visą dėmesį skiriame mokslams, vėliau susikoncentruojame į darbus ir laikome daug atsakomybės ant savo pečių. Tuo tarpu sulaukę senatvės, retas kuris išdrįstame ja pasidžiaugti – vertinti laiką sau, užsiimti mylimais hobiais, atrasti naujas veiklas, užmegzti draugystes. Mūsų „Senjoro“ programa siekia skleisti pozityvios senatvės idėją Lietuvoje, dėl to norime pakviesti visus senjorus ir jų artimuosius kartu atšvęsti šį gražų gyvenimo tarpsnį“, – sako Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programos vadovė Rugilė Bitautaitė.

Senjorų vasaros šventėje netruks kultūrinių veiklų. Jaukią muzikinę atmosferą kurs muzikinis ansamblis „Ygla“ ir atlikėja Gabrielė Goštautaitė. Renginyje dalyvaus ir Marijampolės senjorų bendruomenė Bičiuliai, kurie kvies susipažinti su centro veiklomis. 

Renginio dalyviai bus kviečiami išmėginti greituosius pasimatymus, skirtus susipažinti su naujais žmonėmis ir megzti draugystes. Jų metu senjorai bus pakviesti trumpiems, bet įtraukiantiems pokalbiams. O lengvesniam pokalbių užmezgimui dalyviai gaus korteles su įdomiais klausimais, kurie padės lengviau pažinti ratu besikeičiančius pašnekovus.

Taip pat viso renginio metu dalyviai galės nusifotografuoti prie „Papuoškim Tavo amžių“ foto sienelės su momentiniu fotoaparatu bei iš karto gauti nuotrauką prisiminimui – taip skleisdami pozityvios senatvės žinutę, kad brandų amžių reikia švęsti.

Susiję įrašai

Proga pasitikrinti sveikatą

„Renginyje dalyviai galės ne tik sudalyvauti kultūrinėse veiklose, bet ir pasitikrinti sveikatą bei susipažinti su socialinėmis paslaugomis vyresnio amžiaus žmonėms. Norime, kad šis renginys senjorams būtų visapusiškai naudingas. Juk pozityvi senatvė įmanoma tik tada, kai išlaikome balansą tarp fizinės ir emocinės sveikatos“, – sako R. Bitautaitė.

Socialinės globos namai „Giedruma“ atliks senjorams greituosius sveikatos patikrinimus, pamatuos kraujospūdį bei kvies į nesudėtingą kineziterapijos užsiėmimą – jo metu išmoktus pratimus senjorai galės lengvai atkartoti ir namuose. 

Prie renginio prisijungęs Marijampolės visuomenės sveikatos biuras primins pirmosios pagalbos pagrindus bei kvies išmėginti išmanų kūno analizatorių – šis prietaisas padeda nustatyti išsamią kūno sudėtį, raumenų, riebalų masę, skysčių kiekį, kaulų masę, medžiagų apykaitą ir kitus svarbius parametrus. 

O „Senjoro“ programos komanda, informacinėje palapinėje supažindins renginio dalyvius su senyvo amžiaus žmonėms priklausančiomis socialinėmis paslaugomis, padedančiomis užtikrinti ilgesnį kokybišką, savarankišką gyvenimą bei atsakys į klausimus apie jų gavimo tvarką. 

Renginys atspindi Marijampolės senjorų poreikius

Renginio idėja sulaukė ir didelio Marijampolės savivaldybės ir Kultūros centro palaikymo. Pasak vicemero Artūro Visockio, dažnai įsivaizduojama, kad dauguma senjorų mėgsta laiką leisti kur nors daržuose ar prižiūrėdami anūkus. Tačiau Marijampolėje gausu senjorų, kurie vis dar trykšta jaunatviška energija, vis dar mokosi naujų dalykų, keliauja, bendrauja, aktyviai dalyvauja renginiuose ir pilnomis saujomis mėgaujasi užtarnautu poilsiu.

 „Džiaugiuosi, kad mūsų mieste vyks toks nuotaikingas ir naudingas renginys senjorams ir net neabejoju, kad jis sulauks susidomėjimo, o galbūt net padės į veiklas įtraukti tuos, kurie iki šiol nedrįso  įsilieti į senjorų bendruomenę. Puiku, kad bus galima mėgautis pramogomis, smagiai leisti laiką ir išgirsti labai aktualių ir naudingų žinių“, – būsimu renginiu džiaugėsi vicemeras A. Visockis.

Organizatorių informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika