www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Patikimas negabaritinių krovinių gabenimas – sprendimas jūsų logistikos iššūkiams

Kriterijai, pagal kuriuos krovinys identifikuojamas kaip negabaritinis, yra jo plotis, ilgis ir aukštis. Taigi, jei vežamas krovinys, sumontuotas ant riedmenų, viršija 20 metrų ilgio, 2,5 metro pločio ir 4,0 metrų aukščio, tada jis automatiškai patenka į negabaritinių krovinių kategoriją. Tokioms prekėms priskiriamos, pavyzdžiui, jachtos, vėjo jėgainių sparnai, gręžimo įranga ar transportas (pavyzdžiui, žemės ūkio), tai yra tokie negabaritiniai kroviniai, kurių negalima gabenti įprastiniu transportu.

Tokių prekių gabenimas geležinkelių ar oro transportu yra sunkus ir brangus procesas, todėl būtent krovinių gabenimo keliais kaina yra pati prieinamiausia ir kartu ekonomiškiausia.

Negabaritinių krovinių gabenimo reikalavimai

Vežant negabaritinius krovinius, reikia laikytis galiojančių teisės aktų nustatytų taisyklių. Turi būti griežtai laikomasi gabenamų negabaritinių krovinių išdėstymo ir tvirtinimo tvarkos. Turi būti reikalingi lydintys dokumentai, taip pat turimi leidimai negabaritinių krovinių pervežimui. Taigi, negabaritinių gabaritų pervežimai yra laikoma viena sunkiausių krovinių gabenimo rūšių, todėl pradiniame etape aptariami įvairūs niuansai, susiję su šios rūšies pervežimų organizavimu ir įgyvendinimu.

Optimalių transportavimo maršrutų parinkimas

Optimalių transportavimo maršrutų pasirinkimas priklauso nuo krovinio specifikos, jo dydžio ir paskirties vietos. Krovinių gabenimas vykdomas viešaisiais keliais, todėl optimalių krovinių gabenimo maršrutų pasirinkimas priklausys nuo bendro maršruto pravažumo bei jo greičio ribos. Neįmanoma neatsižvelgti į individualias trasos ypatybes: asfalto dangos kokybę, nuolydį, važiuojamosios dalies plotį, esamus tiltus ir kt.

Taigi, sudarant maršrutą iš taško A į tašką B, būtina turėti aiškų supratimą apie visus AB kelius, kuriais galima gabenti krovinius. Jei yra keli sprendimai, prieš darant galutinę išvadą būtina pasverti privalumus ir trūkumus. Sudarant maršrutą dažniausiai atsižvelgiama į tai, kad kelionės laikas turi būti minimalus, o krovinio pristatymo laikas kuo trumpesnis.

Sutartis dėl negabaritinių krovinių pervežimo

Vežėjo įmonė, sudarydama sutartį dėl krovinių vežimo keliais, įsipareigoja pristatyti kliento krovinį iš vieno taško į kitą, užtikrinti krovinio vientisumą ir saugumą visos kelionės metu. Kiekviena krovinių vežimo kelių transportu sutartis sudaroma individualiai, atsižvelgiant į krovinio ypatybes, maršrutą, įtrauktų paslaugų – ekspedijavimo, apsaugos, pakrovimo ir iškrovimo – prieinamumą.

Užs.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika