www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Vasara – išlaidų metas: kaip sutaupyti, neatsisakant pramogų?

Vasara – atostogų ir linksmybių metas, kai laiką norisi leisti gamtoje, pramogauti ar išskristi į seniai išsvajotas atostogas. Kaip nepamiršti finansinės drausmės ir mėnesio pabaigoje nelikti su pinigine, kurioje švilpauja vėjai? 

Tarptautinės finansų grupės IPF („International Personal Finance“) užsakymu gegužę atlikta Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad beveik 27 proc. respondentų mėnesio pabaigoje nebeturėjo lėšų, kurias galėtų atsidėti taupymui. Beveik pusė gyventojų į taupyklę įsidėjo itin mažą sumą pinigų. 

Anot finansų valdymo ekspertų, net ir šiltuoju sezonu, kada sumokame mažiau komunalinių mokesčių, būtina nepamiršti finansinės drausmės, o norint pasimėgauti vasariškais malonumais ir gerai praleisti laiką, visai nebūtina plačiai atverti piniginės. Keli patarimai ir idėjos padės ne tik sutaupyti, bet ir kokybiškai praleisti laiką.

Finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ Regiono klientų aptarnavimo vadovė Baltijos šalyse Donata Stoškuvienė vertina, kad vasara dažnam Lietuvos gyventojui reiškia ir vieną gausiausių išlaidų sezonų.

„Vasara – išlaidų metas, ypač atsižvelgiant į tai, kad daugelis vasarą būna suplanavęs ir ilgai lauktas atostogas. Pramogoms gyventojai dažniausiai leidžia turimas lėšas, tačiau tyrimas atskleidė, kad dalis žmonių nebijo ir pasiskolinti – 4 proc. teigė skolinęsi pramogoms, dar tiek pat skolinosi kelionėms. Džiugu, kad šiuo pavyzdžiu neseka daugybė žmonių, kadangi tai – ne pats atsakingiausias finansinis elgesys. Kiekvienam patarčiau siekti pramogauti savo biudžeto rėmuose ir vasarą, kad ir kaip norėtųsi, šių rėmų neištempti“, – rekomenduoja D. Stoškuvienė.

Anot jos, šiltasis metų laikas yra itin palankus metas atrasti finansiškai patrauklių pramogų. Patariama rinktis pramogas gamtoje – ir aktyviai praleisite laiką, ir dažnu atveju sutaupysite.

Pramogos gamtoje neištuštins piniginės

Tarp lengviausiai pasiekiamų ir tuo pačiu mažiausiai kainuojančių pramogų verta įtraukti miestų parkus, pėsčiųjų takus. Pasiimkite nedidelę užkandžių dėžutę ir su šeima lengvai ir nebrangiai susiorganizuosite smagią išvyką gamtoje. Norintys vandens pramogų, nesunkiai ras vieną ar kitą vandens telkinį aplinkiniuose rajonuose – juk Lietuva yra tikras ežerų ir miškų kraštas. Net 33,5 proc., šalies teritorijos užima būtent miškai, o ežerų čia galima surasti net kelis tūkstančius.

Jei parkų ar pasivaikščiojimo takų jūsų mieste ar rajone trūksta – sėskite į traukinį ar autobusą. Viešojo transporto kainos – įkandamos dažnam gyventojui, o netoliese tikrai rasite įdomių nacionalinių ar regioninių parkų maršrutų, lankytinų objektų.

Vietoje viešbučio – savarankiška nakvynė

Nemažą atostogų išlaidų dalį sudaro nakvynių viešbučiuose kainos, kurios aukštos infliacijos fone pastaraisiais metais sparčiai kilo ir dažnu atveju siekia ir 100 ar net daugiau eurų už vieną nakvynę. Šias išlaidas nesunkiai galima sumažinti pasirinkus savarankišką keliavimo būdą. 

Vasarą gamta ir oras kiekvienam suteikia galimybę pasinaudoti stovyklavimu. Įsigykite palapinę ir visą vasarą turėsite ne tik kilnojamą, bet ir nebrangią pastogę. Palapinę galėsite statytis kur tik rasite tam skirtą zoną, o biudžetas neribos nakvynių skaičiaus – gamtoje galėsite praleisti ilgesnį laiką. Palapinės įrengimas stovyklavietėse dažnai nė nekainuoja 10 eurų.

Kultūros renginių beieškant

Kultūros mėgėjai vasarą gali atrasti daugybę nebrangių, o kartais ir nemokamų pramogų. Šį sezoną gausu nemokamų koncertų – tereikia sekti renginių kalendorius. Be to, kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį daugybė muziejų bei galerijų nemokamai atveria duris lankytojams. Tai gali tapti puikia proga artimiau susipažinti su vietos menininkų darbais, istoriniais monumentais bei kartu su šeima turiningai praleisti laiką.

Išlaidas planuokite iš anksto

Pasak D. Stoškuvienės, atsakingas finansų valdymas neturi reikšti, kad pramogoms reikėtų neišleisti nė cento. 

„Jeigu leidžia galimybės ir susitaupėte sunkiai uždirbtus pinigus – žinoma, pamaloninkite pramogomis tiek save, tiek savo artimuosius. Tačiau čia svarbu pabrėžti išlaidų planavimą. Numatykite sumą, kurią ketinate išleisti pramogoms – pasitaiko, kad kartais nuvykę į kitą šalį ar pajutę atostogų dvasią, paleidžiame vadeles. Jei žinote, kad jums tikrai bus sunku valdyti išlaidas, galbūt rinkitės kelionių paketus, kur daugelis išlaidų įskaičiuota į kainą – taip žinosite, kad neišleisite daug daugiau nei planavote“, – pabrėžia ji.

IPF užsakymu agentūra „Kantar“ gegužę apklausė 18–65 metų gyventojus. Apklausa atlikta internetu.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika