www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Magnetinė audra užklups jau pirmąją liepos dieną

Iliustracija iš interneto.

Ji įvyks liepos 1 dieną bei sieks 4 balus. Pasiruoškite jai laiku, nes tai tik pirmoji, bet ne vienintelė liepos mėnesį užklupsianti magnetinė audra.

Magnetinės audros taip pat smogs liepos 8, 12–13 dienomis. Ilgiausia magnetinė banga liepą truks net keturias dienas – 16–19 dienomis. Šių magnetinių audrų stiprumas numatomas 4–5 balų, tad nors audros ir nebus itin stiprios, vis tik turėtumėte susirūpinti savo savijauta, jei esate silpnesnės sveikatos asmenys.  „Jeigu balai siekia 3, tai saulės magnetinis laukas yra normalus, jeigu 4-5, tai yra jau riba, o jeigu skaičiai didesni, reikėtų sunerimti.

Paprastai žmonės ateina vedini psichogeninių skundų, padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos skausmų ir paūmėjusios migrenos“, – sakė šeimos gydytojas Irmantas Aleksa. Dažniausiai geomagnetinių audrų metu pastebimas poveikis centrinei nervų sistemai, sergantiems epilepsija gali padažnėti epilepsijos priepuoliai, gali pasireikšti migrenos priepuoliai. „Taip pat gali padidėti nervinė įtampa, dirglumas, susidarius tokioms aplinkybėms net ir smulkmena, į kurią anksčiau žmogus nesureaguodavo, gali išvesti iš kantrybės. Gali pasireikšti galvos svaigimas, miego sutrikimai taip pat labai dažni, kas vėlgi padidina irzlumo tikimybę. Būdingas ir nuovargis, kiti panašūs pojūčiai“. Vyresnio amžiaus asmenims gali pasireikšti ar sustiprėti ir sąnarių skausmai.

Moksliškai įrodyta ir tai, kad geomagnetinių audrų metu didėja insulto ir miokardo infarkto rizika: „Yra nustatyta, kad rizika patirti insultą geomagnetinių audrų metu, dieną prieš geomagnetines audras arba dieną po jų padidėja 19 proc. Labai panašiai ir su infarktais. Mūsų Lietuvoje atliktų tyrimų duomenys rodo apie 20 proc. didesnę riziką, pasaulinėje literatūroje nurodoma net iki 27 proc. didesnė rizika.“

Dažniausi magnetinės audros simptomai – Galvos svaigimas; – galvos skausmas; – pykinimas; – aukštas kraujospūdis ir karščiavimas; – stiprus silpnumas; – didelis mieguistumas; – raumenų ir sąnarių skausmas; – dirglumas; – lėtinių ligų paūmėjimas.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika