www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Ketvirtadienį Marijampolėje vaistinėlių negalėjai nusipirkti niekur

Vairuotojai iki šiol nepasirūpinę atnaujinta vaistinėle, dabar blaškosi po prekybos centrus. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Nuo šių metų liepos 1 d. visoms registruotoms kelių bei geležinkelių transporto priemonėms yra privaloma turėti naujos komplektacijos vaistinėles. Nors prieš porą mėnesių naujos komplektacijos vaistinėlių buvo prekybos centruose, vaistinėse ir internetu galėjai užsisakyti už normalią kainą, vis tiek paskutinėmis birželio dienomis prasidėjo pirkimo bumas. Iki liepos 1-osios likus kelioms dienoms vaistinėlių jomis prekiavusios įmonės nebeturėjo ir nežadėjo greitai gauti. Tokia situacija Marijampolėje buvo ir prekybos centruose, ir vaistinėse.

Prekybos centrai vaistinėles išpardavė

Pasidomėti, ar tikrai Marijampolėje nebėra galimybės įsigyti naujos komplektacijos vaistinėlių, paskatino skaitytojo skundas, kad šią savaitę niekur jų negalima įsigyti. „Galvojau rasiu prekybos centre „Moki-veži“. Ten visą laiką vaistinėlių buvo, o pridavęs senąją naują galėjai įsigyti ir pigiau. Pasikalbėjau su draugu. Jis pasigyrė paskutines pirkęs iš vakaro. Bandžiau laimę internetinėje parduotuvėje „Varlė.lt“. Sakė, gali užsakyti, bet bus tik kitą savaitę, jau po liepos 1-osios. Ir dar neaišku, kiek tų vaistinėlių gaus“, – pasakojo marijampolietis Vytas.

Tad „Suvalkiečio“ žurnalistai nusprendė pasižvalgyti vaistinėlių po prekybos vietas. Negi tikrai jų niekur neįmanoma nusipirkti, kai prieš porą mėnesių galėjai nors vežimu vežti. Net ir degalinėse jomis prekiavo, beveik visuose prekybos centruose, nekalbant jau apie vaistines.

Marijampoliečiai dar vis dovanoja senąsias vaistinėles ukrainiečiams.

„Moki-veži“ prekybos centre du vyrai kaip tik apie tai diskutavo. Vienas iš jų džiaugėsi, kad vaistinėle pasirūpino iš „kalno“, mokėdamas apie dvidešimt kelis eurus, kitas bėdojo, kad iš anksto nepuolė pirkti, manė, kad jeigu jau toks reikalavimas yra, tai ir vaistinėlių turi būti. „Visą laiką tiko senos, o dabar jau netinka, tai nors pasirūpintų, kad be vargo nusipirktum“, – pyko Vincas.

Prekybos centre specialioje dėžėje dar matėsi senų, gyventojų ukrainiečiams suaukotų vaistinėlių. Administratorė Ligita paaiškino, kad šiuo metu prekybos centre nėra vaistinėlių, bet nuramino, kad penktadienį dar žadėjo atvežti. Numanoma kaina – 23,95 euro. Pasak administratorės, akcija, kai pridavęs seno pavyzdžio vaistinėlę, naująją nusipirkti galėjai pigiau, jau nevyksta, bet geros širdies žmonės tebeaukoja, jei dar niekam neatidavė.

„Senukų“ prekybos centre pardavėja paaiškino, kad naujo pavyzdžio vaistinėlės šiuo metu – didžiausias deficitas. „Neturime net kur užsakyti, prekybos bazėse jų nebėra. Žadėjo, kad bus po liepos 15-osios. Pabandykite pasiskambinti į Kazlų Rūdoje, Kalvarijoje esančius mūsų filialus, gal dar kokią vieną kitą ir rasite“, – sakė prekybininkė.

„Norfos“ prekybos centre sutikta sutuoktinių pora Asta ir Gintas pasakojo, kad praeitą vasarą už dvidešimt kelis eurus atnaujintą vaistinėlę įsigijo Raseinių „Norfoje“, todėl dabar ramūs. Tad tie, kas neatidėliojo šio klausimo iki paskutinės minutės, išlošė.

Vaistinės – be vaistinėlių

Apsilankę „Camelios“, vaistinėse Marijampolėje „Norfose“  išgirdome tą patį – vaistinėles išpirko.  „Eurovaistinės“ filialuose Marijampolėje taip pat vaistinėlių nebuvo.

Pasak Klaipėdos gatvėje įsikūrusios „Norfa“ vaistinės vaistininkės Jolantos Kavaliauskienės, didysis vaistinėlių pirkimas prasidėjo praeitą savaitę. Išpirko visas: ir pigesnes, ir brangesnes. „Greitai jų ir neturėsime, nes sandėliuose nėra. Dabartinėmis prognozėmis – tik liepos viduryje“, – sakė vaistininkė.

Čia pat eilėje laukęs pirkėjas teiravosi, gal galima atskirai įsigyti turniketų. Vaistininkė patvirtino, kad jų yra, bet pirkti neapsimoka. Vieno turniketo kaina apie 17 eurų, o už du jau susidaro 34, dar pridėjus ledo maišelius ir vienkartinę veido kaukę gaivinimui, teks mokėti ir 44 eurus, nebent ateitų „laimės valandomis“, tuomet bus pigiau – 35 eurai.

Vaistinėlę jau turintis Algimantas Šeimys – ramus, o Vincas Nockiūnas dar ieško, kur ją įsigyti.

Pasak Vytauto gatvėje esančios „Camelia“ vaistinės vaistininkės, paskutinę vaistinėlę, nepaisant to, kad ji kainavo arti 40 eurų, pardavė vakar vakare. Dar kelias darbuotojos buvo pasilikusios sau, pagal užsakymus, ketvirtadienį per pietus nebuvo jau nė vienos. Kada jų dabar gaus – kol kas mįslė.

Liudvinavo vaistinės vadovė Elvyra Liepinienė pasakojo, kad nebuvo užsakiusi daug vaistinėlių, nes niekas taip labai jų ir nepirko. Kelias turėjo ir pardavė. „Šiomis dienomis ir šimtą būtume pardavę, toks poreikis buvo, bet jau neturėjome“, – kalbėjo E. Liepinienė.

Pareigūnai žada būti tolerantiški

Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad vairuotojai naujajai tvarkai pasiruošti turėjo laiko nuo 2020-ųjų gruodžio iki šių metų liepos 1 d.

Atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams, šiek tiek sumažėja pleistrų bei tvarsčių rūšių, atsiranda spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui (atliekant dirbtinį kvėpavimą).

Nuo liepos 1 d. vairuotojams, kurie neturės atnaujintos vaistinėlės, gali grėsti bauda nuo 10 iki 12 eurų.

Pasak Marijampolės apskrities Kelių policijos viršininko Rolando Gylio, be abejo, pareigūnai atsižvelgs į pasikeitusią tvarką ir pasižiūrės, ar jos laikomasi, bet tikrai bus tolerantiški, nuo pat pirmos dienos nepuls skirti baudų.

Naujosios sudėties pirmosios pagalbos rinkinį taip pat svarbu turėti atliekant automobilio techninę apžiūrą. Jei vaistinėlė automobiliui nėra tinkamai sukomplektuota ar joje nėra visų reikiamų komponentų, fiksuojamas „nedidelis trūkumas“. Tai nesukelia didelių trukdžių gauti teigiamą patikros išvadą (jei nėra kitų techninių trūkumų) ir vairuotojai teisėtai gali dalyvauti kaip eismo dalyviai. Tačiau transporto priemonės savininkas ar valdytojas yra įpareigojamas savarankiškai nedelsiant šį trūkumą pašalinti – pakartotinai atvykti į TA stotį nereikia.

Turintiems seno modelio vaistinėlę ir įsigijus du turniketus, šias vaistinėles galima naudoti iki 2024 m. sausio 1 d. Pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti ir vienkartinis šalčio maišelis yra rekomenduojami, tačiau iki 2024 01 01 neprivalomi.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika