www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liepos pradžia – su vienybės ženklu

Šio mėnesio pirmoji diena, šeštadienis, pažymėta ypatingu renginiu: jau kuris laikas marijampoliečiai buvo kviečiami į paramos Ukrainai koncertą „Mėlyna geltona mūsų širdyse“. Organizatoriai – Šv. Mykolo arkangelo parapijos „Caritas“, UAB „Kadma“ ir Suvalkijos 4-oji šaulių rinktinė.

Prisidėti pinant maskuojamąjį tinklą galėjo kiekvienas. Ričardo Pasiliausko nuotraukos.

Ilga popietė marijonų vienuolyno sodelyje, kaip žadėta, buvo kupina vyksmo ir renginių: nuolat skambant muzikai buvo galima konkrečiai prisidėti prie paramos Ukrainai. Ne tik aukojant pinigus – nors tai labai svarbu, bet ir, tarkime, prisijungus prie maskuojamųjų tinklų pynimo. Ne vienas pirmą kartą pamatė, kaip realiai atrodo – ir kaip gaminami šie tinklai, ne vienas ir pats tai išbandė. Galėjai įsigyti įvairių suvenyrų ir ukrainietiškos atributikos, pinigėliu kitu prisidėdamas prie paramos. Laukė ne tik didelis koncertas, bet ir kareiviška košė (nors ir čia galėjai aukoti), kuria vaišino Suvalkijos 4-osios šaulių rinktinės nariai, ledai ar batutas. Besidomintiems ginklais irgi buvo ką veikti…

Pradžia – įdomu, kiek sukris į šią dėžutę?

Pradėdamas renginį visus pasveikino, organizatoriams ir visiems esantiems bei dar ateisiantiems dėkojo Šv. Mykolo arkangelo parapijos klebonas Giedrius Bakūnas, pabrėžęs, kad ir mažiausia auka yra labai svarbi, o mūsų pareiga nė minutei neužmiršti to, kas vyksta visai šalia. Vėliau pakalbintas klebonas akcentavo, kad nuo pat karo Ukrainoje pradžios stengiamasi prisidėti kuo tik galint, pasidžiaugė „Caritas“ veiklumu. „Ir šiam renginiui viskas buvo suruošta, sukoordinuota – man beliko tik pritarti. Bet patys besidžiaugdami gražia vasara turime nuolat prisiminti žmones, kuriems dabar labai sunku“, – sakė G. Bakūnas.

Koncertuoja ansamblis „Žiedė“.  

Koncertą pradėjo vokalinis ansamblis „Savito“, jį pakeitė ansamblis „Žiedė“ iš Meškučių, grupė iš Sasnavos „Deža-Vu“, Kazlų Rūdos kultūros centro kapela „Rudnia“, solistė Karolina Lebednykaitė, ilgą programą atliko Karolinos ir Ričardo Bagdanavičių duetas… Praėjus vos daugiau nei valandai nuo pradžios buvo paskelbta, kad surinkta 1625 eurai, buvo kviečiama ir aukoti, ir dalyvauti siūlomose atrakcijose – oras pasitaikė tarsi dovana.

Ne vienas norėjo įsigyti suvenyrų ar ukrainietiškomis spalvomis bei raštais puoštos atributikos.

Atvykęs laidos „Praeities žvalgas“ autorius Šarūnas Jasikevičius – žmogus, daugiau nei daugelis susirinkusiųjų žinantis apie situaciją Ukrainoje, pasidžiaugė marijampoliečių labdaros iniciatyva ir ragino nė minutei neužmiršti, kad gyvename šalia neprognozuojamos Rusijos. Todėl negalime atsipalaiduoti – turime išlikti budrūs. Svečias atvežė suvenyrų. Iš viso surinkta apie 6000 eurų, tačiau kiekvienas gali pervesti pinigų į „Caritas“ sąskaitą, paskyros grafoje įrašant „Auka Ukrainai“.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika