www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Smurtautojas gali būti išprašytas iš namų

Per pastarąsias tris dienas policijos pareigūnai buvo bemaž dešimt kartų kviečiami į įvairius Marijampolės apskrities kaimus dėl smurto. Nuo alkoholio apsvaigę vyrai mušėsi tarpusavyje, skriaudė ne ką blaivesnes moteris. Jos kartais irgi griebdavosi smurto.

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Sekmadienį apie 23 val. pareigūnai vyko į Jūrės kaimą (Kazlų Rūdos sav.). Buvo pranešta apie aršų konfliktą šeimoje. Paaiškėjo, kad neblaivi (1,86 prom.) moteris su apgirtusia (1,53 prom.) dukra užsipuolė 60-metį vyrą ir tėvą.

Pareigūnai moterį sulaikė ir išsivežė į areštinę.

Nuo liepos 1-osios Lietuvoje pradėjo galioti naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Jame pirmą kartą numatomas apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis. Tad nuo šiol, esant tokio smurto rizikai, pilnametis asmuo, keliantis smurto pavojų, gali būti įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu gyvena kartu su pavojų patiriančiu asmeniu; nesilankyti šio asmens gyvenamojoje vietoje; nesiartinti prie jo ir kartu su juo gyvenančių asmenų.

Tokį orderį 15-ai dienų skiria policijos pareigūnas. Sprendimą jis turi priimti ne vėliau kaip per 12 valandų nuo pranešimo apie galimą smurtą artimoje aplinkoje gavimo. Orderis nustoja galioti po 15 dienų nuo jo paskyrimo arba kai pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto ir skiriama bent viena kardomoji priemonė.

Pareigūno skirtą orderį galima apskųsti teismui.

Per dvi savaitgalio paras šalies policija gavo 353 pranešimus dėl galimo smurto artimoje aplinkoje. Buvo paskirti 147 orderiai, įpareigojantys galimą smurtautoją išsikelti iš gyvenamosios vietos ir neieškoti ryšio su smurto riziką patiriančiu asmeniu.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika