www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Šį savaitgalį Lietuvos mažąja kultūros sostine tituluotoje Baraginėje – didžiausias metų renginys

Tradicinė vasaros šventė „Dainų ir šokių sūkury…“. Vakarės Smelstoriūtės nuotrauka.

Liepos 8 dieną Lietuvos mažąją kultūros sostinę – Baraginę – drebins didžiausias metų programos renginys. Jau daugiau nei 20 metų skaičiuojanti vasaros šventė „Dainų ir šokių sūkury…“ šiais metais kviečia švęsti bendruomeniškumą. Kiekvienas kraštas prasideda nuo žmonių, kuriančių šio krašto istoriją, kultūrą ir papročius. Todėl ir vasaros šventės programa yra sudaryta taip, jog sau tinkamos veiklos atrastų kiekvienas žmogus.

Bendruomeniškumo diena Baraginėje

10–18 val., Baraginės sporto aikštelė

Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacija lauks visų susidomėjusių bendruomeniškumo dienoje. Renginio metu žiūrovai galės artimiau susipažinti su Marijampolės savivaldybėje veikiančiomis kaimų bendruomenėmis, dalyvauti sportinėse estafetėse, o mažųjų renginio žiūrovų lauks pripučiami batutai ir putų patrankos.

Renginio organizatorius: Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacija.

Marijampolės meno mokyklos jaunųjų menininkų tapybos plenero paroda „Marijampolė jaunimo akimis“

10–14 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius

Renginio dieną pravartu apsilankyti ir Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriuje. Čia iki rugpjūčio 1 dienos veikia Marijampolės meno mokyklos jaunųjų menininkų tapybos plenero, vykusio birželio mėnesį Marijampolėje ir Baraginėje, paroda „Marijampolė jaunimo akimis“.

Plenero dalyviai savo darbuose įamžino Marijampolės miesto ir Baraginės viešąsias erdves, parkus, gamtą. Plenere dalyvavo 25 dalyviai – Meno mokyklos mokiniai ir mokytojai, sukurta apie 30 darbų.

Organizatorius: Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius, Marijampolės meno mokykla.

Prekybos ir amatų mugė

Nuo 18 val., Baraginės vasaros scena

Renginio dieną veiks prekybos ir amatų mugė. Mugės metu susirinkusieji galės pasimėgauti užkandžiais ir gėrimais, bus galimybė įsigyti pagal senovines tradicijas keptos duonos, pintų ir kalviškų gaminių. Mažieji renginio lankytojai galės įsigyti žaislų ar pasipuošti veido piešiniais, o suaugusiųjų lauks papuošalų prekeiviai.

Pramogos ir edukacijos vaikams

Nuo 18:30 val., Baraginės vasaros scena

Po linksmybių bendruomeniškumo dienoje, mažųjų renginio lankytojų lauks Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos darbuotojai, kurie kvies išbandyti save įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse. O šalia Baraginės veikianti medienos produkcijos įmonė „Juodeliai“ dovanoja vaikams klouno Tuko pasirodymą.

Didysis vakaro koncertas

Nuo 19 val., Baraginės vasaros scena

Kasmet pritraukianti didžiulį žiūrovų būrį, ir šiųmetė vasaros šventė „Dainų ir šokių sūkury…“ nepaliks abejingų – renginio metu pasirodys Marijampolės pučiamųjų orkestro projektas „Džiazo link“, lengvo džiazo grupė ,,Ne&vėjas“ ir Neringa Nekrašiūtė, svingo grupė „The Ditties“ ir Indie Pop grupė „Sisters On Wire“.

Vasaros šventės  koncerto metu žiūrovai galės prisidėti prie masiškiausio grupinio apsikabinimo rekordo, o vakarą vainikuos šventiniai fejerverkai. Gerą nuotaiką viso koncerto metu palaikys Neringa Nekrašiūtė.

Šviesų instaliacijos

Nuo 20 val., Baraginės viešosios erdvės

Prie Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus ir Pavasario g. – Parko g. sankirtoje esančiame parkelyje Baraginės miestelio gyventojus ir svečius pasitiks šviesų instaliacijos, atspindinčios vieną iš svarbiausių bendruomenių elementų – įvairovę.

Organizatorių informacija

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika