www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Braškių ūkio pelnas –ir senoliams paremti

Kairelių kaimo braškynai atneša nemažai pelno. Bendruomenės archyvo nuotrauka
Kairelių kaimo braškynai atneša nemažai pelno. Bendruomenės archyvo nuotrauka

Birželį Prezidento Gitano Nausėdos komanda lankėsi Rokiškio rajone. Prezidentūros kanc­lerė Agila Barzdienė užsuko ir į Kairelių kaimo bendruomenę, kuri turi įdomų socialinį verslą – braškių ūkį. Jame uždirbtą pelną bendruomenė naudoja garbaus amžiaus žmonėms aplankyti ir remti, taip pat organizuoja koncertus, šventes, išvykas.

Kairelių kaimo bendruomenė veiklą pradėjo 2004 metais. Bendruomenės nariai rengia talkas, tvarko šešių kapinių teritorijas, keliauja po Lietuvą, turi daug kitų veiklų, kuriose aktyviai dalyvauja ir jaunimas.
Braškių ūkio iniciatyva bendruomenės nariams kilo 2019 metais, kai Vietos veiklos grupėms buvo galima teikti projektus socialiniam verslui kurti. Buvo parengtas socialinio verslo projektas, gavus lėšas suremontuotas pastatas, kuriame įsikūrė bendruomenės centras, buvo įsigyta braškių daigų ir traktoriukas braškėms priežiūrėti.

2020-ųjų gegužę braškes sodino daug vietos ir aplinkinių kaimų gyventojų, jas prižiūrėjo penki įdarbinti vietos žmonės, kitais metais dirbo dar po kelis žmones. Skinti braškių ateidavo vietos savanoriai, jaunimas.
Taip bendruomenė pernai uždirbo beveik 20 tūkst. eurų, kurie buvo panaudoti atlyginimams mokėti, bendruomenės materialinei bazei stiprinti, buvo aplankyti vyriausi senoliai ir jiems suteikta piniginė parama. Per Darbų pabaigtuvių šventę, kuri tradiciškai vyksta lapkričio mėnesį, piniginės padėkos buvo teikiamos ir labiausiai savanorišku darbu prisidėjusiems bendruomenės nariams, kaimo gyventojams, jaunimui.

Rugpjūtį ši bendruomenė, parengusi projektą Žemės ūkio ministerijai ir gavusi paramą, rengs šventę istoriniams įvykiams paminėti, kur bus pagerbti už laisvę žuvę kariai, tremtį išgyvenę žmonės.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika