www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokia vasara be ledų!

Ledų vafliniame puodelyje per dieną pagaminama iki 300 tūkst. porcijų. Nuotraukos iš įmonės „ICECO ledai“ archyvo

Būtų kvaila klausti, ar mėgstame ledus, kai vasaros saulė svilina pakaušį. Aišku, kad mėgstame! Klasikinis plombyras, šokoladiniai, vaisinis šerbetas… Mes, lietuviai, gana ištikimi tradicijai – valgyti skanius, nors ir kaloringus ledus. Ir nėra ko čia lygintis su užsieniečiais, kurie labiausiai „šaldytas sultis“ mėgsta. O kol mes parduotuvėse stovime prie šaldytuvų ir neapsisprendžiame, kokius ledus šį kartą išsirinkti, jų gamintojai pluša ir apie vasaros atostogas turbūt net nesvajoja. Kad tik mums, reikliems pirkėjams, įtiktų!
Kalbiname Marijampolėje veikiančios įmonės „ICECO ledai“ marketingo vadovą Vytautą KUBOLĮ.

– Ar Rusijos karas Ukrainoje pakeitė įmonės situaciją?

– 2022 metais brango praktiškai visos mūsų naudojamos žaliavos bei energetikos kaštai: pienas, sviestas, pakuotės, elektra, dujos, degalai, o kartu – ir susijusios paslaugos: sandėliavimas, logistika, reklaminės medžiagos gamyba ir t. t. Nepamirškime, kad augo minimalus darbo užmokestis, taigi kartu augo mūsų darbo užmokesčio kaštai.

– Be abejo, skaičiavote, kiek procentų išaugo produkcijos kainos?

– Produkcijos kainą sudaro daug dedamųjų: mūsų tiekimo kaina, distributorių (logistikos įmonių, platintojų) kaštai, prekybos tinklų antkainis ir PVM (pridėtinės vertės mokestis). Noriu akcentuoti, kad mes kontroliuojame tik pirmąją dalį. Viešai žinoma ir tai, jog Lietuvoje itin didelę pardavimų dalį sudaro pardavimai akcijų metu. Viską susumavus, atskirų produktų kaina keitėsi nuo keliolikos iki keliasdešimt procentų, tačiau „ICECO ledai“ produkcijos kainos, mūsų vertinimu, augo mažiau nei vidutiniškai augo ledų kainos rinkoje.

– Ar pastaraisiais metais radote naujų rinkų? Gal jų sumažėjo? Ar anksčiau eksportavote ledus į Rusiją, Baltarusiją?

– Ledų nei iki karo, nei jam prasidėjus į Rusiją ar Baltarusiją neeksportavome. Daugiau nei pusę savo produkcijos eksportuojame daugiausia į Vokietiją, taip pat į Latviją, Estiją, Didžiąją Britaniją, JAV. Bendras rinkų skaičius nepasikeitė, o 2022-aisiais atnaujinome eksportą į Azerbaidžaną ir Kanadą.

– Vasara, kaip minėjote – sezono įkarštis. Ar priimate naujų darbuotojų šiam laikotarpiui?

– Įmonėje „ICECO ledai“ šiuo metu dirba 115 darbuotojų, didžioji dalis gamyboje. Nors vasaros sezono metu visuomet padidėja ledų gamybos poreikis, tačiau darbuotojus stengiamės išlaikyti visus metus. Šią vasarą dėl itin stipriai išaugusių pardavimų turėjome pasamdyti naujų darbuotojų. Taip pat šiemet suteikėme galimybę papildomai vasarą padirbėti jaunimui nuo 17 metų.

– Kiek ledų pagaminate per dieną?

Šių metų naujienos – dvigubai daugiau įdaro vafliniuose ledų rageliuose.

– Kadangi gaminame plačią gamą ledų – nuo ledų vafliniame ragelyje, puodelyje, indelyje su šaukšteliu, ant pagaliuko iki šeimyninių dėžučių, kibirėlių ar kelių porcijų ledų dėžučių – mūsų gamybos kiekiai bei galimybės varijuoja priklausomai nuo paties produkto, jo formos, svorio, supakavimo. Tačiau populiariausios pozicijos – ledų vafliniame puodelyje – pagaminame iki 300 tūkst. porcijų per dieną, tam tikrais atvejais net ir daugiau.

– Kiek rūšių ledų gaminate?

– Šiais metais gaminame apie 110 skirtingų rūšių ledų, iš kurių Lietuvoje prekiaujama apie 50 rūšių. Tai tikrai didelis skaičius, atitinkantis mūsų tikslą prekiauti ledais, tinkamais kiekvieno žmogaus skoniui. Mūsų vertinimu, „ICECO ledai“ Lietuvos rinkoje sudaro apie 8 procentus.

– Be abejo, pastebėjote, kurie ledai yra populiariausi Lietuvoje ir užsienyje?

– Lietuvoje savo pozicijos neapleidžia vanilinis plombyras vafliniame puodelyje, kuris, nors itin populiarus Baltijos šalyse, retai randamas Vakarų Europos, Skandinavijos ar kitose pasaulio šalyse. Plombyro kokybinis lygis Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, vertinant bendrai, yra apibrėžtas kaip aukščiausio kokybinio lygio iš pieno gaminamų ledų standartas, tačiau užsienio šalyse toks pavadinimas ir lygis net neegzistuoja.

– Ar gaminate ką nors specia­liai užsieniui?

– Lietuviai nuo seno mėgsta kokybiškus, geros sudėties plombyro ledus. Dėl šios priežasties Lietuvos rinkoje gaminame geresnės sudėties, daugiau pieno ir sviesto turinčius, plombyro ledams keliamus reikalavimus viršijančius vanilės skonio ledus vafliniame puodelyje. Tačiau šie ledai yra kiek per riebaus skonio užsienio šalims, todėl eksportui gaminame liesesnius ledus.

– Ar sukūrėte naujų skonių šiam sezonui?

– Šiais metais rinkoje galite rasti nauju prekės ženklu AURUM DOUBLE HAPPINESS pažymėtus ledus vafliniame ragelyje: šilauogių skonio su mėlynėmis bei vanilės skonio su karamelės įdaru, kuriuose rasite dvigubai daugiau įdaro. Nuo šių metų prekiaujame ananasų šerbetu indelyje su šaukšteliu bei kriaušių skonio ledais su kriaušių gabaliukais vafliniame ragelyje. Taip pat atnaujinome klasikinių ledų ant pagaliuko liniją bei pristatėme šokoladinius ledus su vyšnių įdaru traškiame vafliniame ragelyje.

– Ačiū už pokalbį ir linkime nepaliauti ieškoti naujų skonių!

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika