www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nuo žolių vaduojama Šešupė

Marijampoliečiai, praėjusį ketvirtadienį pastebėję nuo miesto senosios užtvankos Šešupe iš lėto plaukiantį „laivą“, nusidžiaugė, kad upė išsivaduos nuo žolynų gausos.

Marijampole vingiuojančią Šešupę nuo žolių išvaduoti ruošiamasi per dvi savaites. Redos Brazytės nuotrauka.

Miestą puošianti, miestiečius gaivinanti Šešupė traukia dėmesį. Juo labiau šiemet, kai karštis tiesiog veja prie vandens. Ne vienas, matydamas vešlias žolių „kasas“, plūduriuojančias vandens paviršiuje ir tarsi stabdančias upės bėgimą, paspėliodavo: padės jai kas ar nepadės. Atidesni netgi prisiminė, kad pernai upė nebuvo valoma.

– Pernai upės nereikėjo šienauti, nes vasara buvo lietinga, vandens lygis aukštas ir žolės pačios nugulė ant dugno. Šiemet – priešingai, vanduo nusekęs, jo lygis žemas, o orai palankūs žolėms augti, tad upę būtina gelbėti, – sako UAB „Kelranga“ apželdinimo darbų meistrė Aušra Kušlevičienė.

Nors vandens augalai šiemet iš nusekusios upės išlindo gana anksti, tačiau darbai pradėti tik dabar, nes vandens telkinių šienavimas Vyriausybės nutarimu galimas tik nuo liepos 1 d.

Taigi nuo praėjusio ketvirtadienio iš Vilniaus į Marijampolę pargabenta amfibija atsargiai pjauna upės dugne įsišaknijusius augalus, šiek tiek pasmulkindama jų šaknyną. Nupjauti augalai išimami iš upės ir sandėliuojami ant kranto. Iš čia UAB „Kelranga“ technika juos išveš į Panausupio žaliųjų atliekų aikštelę utilizuoti (kompostuoti).

Anksčiau Šešupė šienaujama būdavo nuo senosios užtvankos iki Pašešupio parko. Šiemet atstumas pailgėjo iki Gėlyno gatvės. Iš viso – apie 5 kilometrai. Šią atkarpą numatyta išvalyti per dvi savaites. Upė taps švaresnė ir dar labiau patrauklesnė ir pakrantėje pavėsio ieškantiems, ir gaiviame jos vandenyje besiteškenantiems.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika