www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Apklausa dėl miesto seniūnijų sujungimo gyventojų nesudomino

Praėjusią savaitę vyko savivaldybės gyventojų, kurių gyvenamoji vieta yra deklaruota Degučių, Mokolų ir Narto seniūnijose, apklausa. Jos tikslas buvo išsiaiškinti gyventojų nuomonę (pritarimą arba nepritarimą) dėl Marijampolės mieste esančių Degučių, Mokolų ir Narto seniūnijų sujungimo į vieną seniūniją. Paaiškėjo, kad Savivaldybės administracijos pastate visą savaitę vykusi apklausa gyventojų nesudomino – savo nuomonę pareiškė vos kelios dešimtys miesto gyventojų.

Savivaldybės administracijos pastate vykusi apklausa didesnio gyventojų dėmesio nesulaukė. Redos Brazytės nuotrauka.

Pirmadienį sužinojome, kad apklausoje, kurią inicijavo Marijampolės savivaldybės tarybos opozicijos atstovai, dalyvavo vos 79 gyventojai iš 36992 balsavimo teisę turėjusių asmenų. Iš balsavusiųjų 22 pasisakė už seniūnijų sujungimą ir 57 buvo prieš.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, paklaustas, kaip vertina šios apklausos rezultatus, „Suvalkiečiui“ teigė, kad jie nenustebino, nors skaičiai išties labai maži.

– Man ši opozicijos apklausa nuo pat pradžių atrodė abejotina ir susidarė toks įspūdis, kad ja norima supriešinti žmonės, o to padaryti nepavyko. Taryba jau buvo priėmusi sprendimą dėl seniūnijų sujungimo, bet įstatymai mus įpareigojo organizuoti apklausą, tą ir padarėme. Girdėjau priekaištų, kad ji surengta skubotai, kad pasirinktas netinkamas apklausos būdas, nes nebuvo galimybės savo nuomonę pareikšti internetu, bet noriu pabrėžti, kad būtent apklausos organizatoriai nurodė tokį jos būdą. Man apskritai keistai atrodo pati apklausos idėja, nes Savivaldybės administracijoje mes patys sprendžiame, kokius skyrius sujungti, kokias funkcijas galima tobulinti, ir seniūnijų sujungimas, nuo kurio paslaugos gyventojams nė kiek nenukentės, neturėtų būti sprendžiamas tokios apklausos, kuri primena pasityčiojimą, būdu, – aiškino meras.

Pasak jo, iš trijų seniūnų etatų pastaruoju metu yra užimti du: Narto seniūnijos seniūne dirba Dalė Sabaliūnienė, o Mokolų – Eglė Plikaitienė. Šią savaitę bus vykdoma atranka, kurios metu paaiškės, kuri iš jų taps naująja Marijampolės seniūnijos seniūne. 

Kodėl ši apklausa dėl seniūnijų sujungimo nepavyko, gal įstatymai yra netobuli, klausėme ir Seimo nario, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovo marijampoliečio Andriaus Vyšniausko.

– Noriu padėkoti kiekvienam marijampoliečiui, kuris tą karštą vasaros savaitę atėjo pareikšti savo nuomonės dėl seniūnijų sujungimo. Valdantieji dar kartą pademonstravo nenorą įsiklausyti į žmonių nuomonę, surengė apklausą skubotai, vasaros atostogų metu, nors galėjo palaukti rugsėjo. Tokia apklausa nėra referendumas, bet turbūt reikėtų ir Seime rengiant įstatymus pagalvoti, kaip patobulinti jos surengimo tvarką. Šįsyk ji vyko jau po to, kai Taryba buvo priėmusi sprendimą dėl seniūnijų sujungimo. Turbūt reikėtų tokio sprendimo galiojimą sustabdyti, kol paaiškėja apklausos rezultatai, – svarstė Seimo narys.

A. Vyšniauskas teigė, kad dar gegužės mėnesį opozicija ėmė galvoti, kad tokios apklausos reikia, kad būtina atsiklausti žmonių nuomonės. Tuomet dar nebuvo aiški jos organizavimo tvarka, nebuvo jos aprašo, kuris atsirado vėliau, jau priėmus Tarybos sprendimą.

Tokia apklausa iki šiol Marijampolėje dar nevyko, trūko patirties, tad A. Vyšniauskas neneigė, kad ir organizatoriai padarė klaidų, bet jų būtų buvę išvengta, jei kartu su valdančiaisiais būtų susėsta prie stalo ir ši padėtis aptarta. Turint daugiau laiko būtų buvusi galimybė organizuoti ir agitacinę kampaniją, labiau paaiškinti žmonėms apklausos esmę.

Pasak Seimo nario, jam nerimą kelia Marijampolėje vykstantys švietimo įstaigų, bibliotekų, dabar ir seniūnijų jungimo ar uždarymo darbai, nes tam valdančioji dauguma neturi mandato, apie tai nebuvo kalbama rinkimų metu jų programoje.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika