www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kelionės baigėsi dėl suklastotų dokumentų

Ričardo Pasiliausko nuotrauka.

Šią savaitę Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai sulaikė tarptautiniais autobusų maršrutais vykusius užsieniečius, kurie bandė apsimesti ne tais, kuo yra iš tikrųjų.

Pasieniečiai ties Salaperaugio kaimu sustabdė patikrinti į Lenkiją maršrutu Talinas–Varšuva vykusį autobusą lietuviškais numeriais. Du iš keleivių pareigūnams pateikė 31 ir 44 metų Sakartvelo piliečių pasus. Pasieniečiai iš karto pastebėjo, kad keleivių veido bruožai nė iš tolo nepanašūs į asmens dokumentuose esančias nuotraukas. Abu tariamieji kartvelai buvo išlaipinti iš autobuso ir nuvežti į užkardą.

Per apklausą vyrai pasisakė esantys 24 ir 44 m. Irano piliečiai ir tikino, kad pasus į Rygos autobusų stotį jiems atvežė Afganistano pilietis. Už dokumentų klastotes iraniečiai teigė sumokėję po 1000 JAV dolerių.

Dėl svetimo dokumento suklastojimo ir panaudojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato arešto arba laisvės atėmimo iki 4 metų bausmę.

Sulaikyti iraniečiai buvo suimti dviem mėnesiams.

Po valandos tame pačiame kelyje tie patys pasieniečiai sustabdė dar vieną į Lenkiją maršrutu Talinas–Berlynas važiuojantį autobusą, registruotą Lietuvoje. Jame Ganos pilietis, manoma, 45 metų, pasieniečiams pateikė Belgijos piliečio asmens tapatybės kortelę.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika