www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Poezijos parke vyšnios „sirpo“ skambant Vlado Bagdono dainoms

Ketvirtadienio vakarą marijampoliečiai ir miesto svečiai Poezijos parke susirinko pasiklausyti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vlado Bagdono. Atlikėjas ne tik džiugino savo kūriniais, bet dalijosi istorijomis ir prisiminimais iš savo gan ilgo muzikinio kelio. Šis koncertas buvo jau trečias 12-ąją kartą Marijampolėje vykstančio festivalio „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“ renginys, pritraukęs dar daugiau žiūrovų, kurie vasaros vakarais turi galimybę pasimėgauti koncertais miesto centre.

Kompozitorius Audrius Balsys ir dainuojantis aktorius Vladas Bagdonas. Redos Brazytės nuotraukos.

Dainuojamosios poezijos vakarą atidarė dainininkė Neringa Nekrašiūtė ir festivalio organizatorius Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas. Renginį vedusi N. Nekrašiūtė pasidžiaugė galinti išgirsti universiteto laikų dėstytoją savo gimtajame mieste. Praeities sentimentai ir pasididžiavimas, kad Marijampolė gali pasidžiaugti tokio lygio atlikėjų koncertais, skatino visus susimąstyti, kad vasaros ketvirtadienių vakarai būtų tikrai daug niūresni be tradicijomis apipinto renginio.

Parke susirinkus didžiulei gerbėjų miniai pritrūko sėdimų vietų, todėl daug žiūrovų atvyko pasiruošę – atsinešė savo kėdes, įsitaisė ant parko žolės ar stebėjo atlikėją parimę prie medžių. Toks gausus susidomėjimas tik įrodo festivalio sėkmę ir norą vasaros vakarais klausytis muzikos Poezijos parke šalia Vytauto Kernagio paminklo.

Poezijos parkas pilnas dainuojamosios poezijos gerbėjų.

Ketvirtadienio vakarą aktoriaus, dainininko Vlado Bagdono ir pianisto Audriaus Balsio surengtas pasirodymas prikaustė daugelio dėmesį. V. Bagdonas prisipažino, kad pirmą kartą dalyvauja šiame festivalyje ir neslėpė nustebęs, jog tokia gausi žiūrovų minia susirinko jo paklausyti.

Koncerto metu atlikėjas vis pasidalindavo prisiminimais iš daugiau nei du dešimtmečius trunkančio muzikinio gyvenimo. „Gavosi viena dainuška, tada antra dainuška“ ir dėl šios penktajame gyvenimo dešimtmetyje pradėtos kūrybos dabar galime klausyti šio atlikėjo dainų savo mieste.

Baigiantis koncertui V. Bagdonas visiems palinkėjo neskubėti, pasilikti, nes gyvenimas ir taip labai greitai prabėga.

Koncerto organizatoriai priminė, kad kitą ketvirtadienį (liepos 27 d.) 20 val. laukia jau paskutinis šio sezono festivalio renginys, kuriame klausytojai galės išgirsti Kosto Smorigino trio kartu su styginių kvartetu. Pasirodymai su styginių kvartetu visada yra itin įtaigūs, todėl suplanuotas toks paskutinis sezono renginys skatins vėl laukti kitų metų festivalio ir kitų atlikėjų.

Raminta Milašiūtė

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika