www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Marijampoliečiai – JAV prezidento Džo Baideno palydoje

Trims Marijampolės autobusų parko vairuotojams – Remigijui Kunui, Jonui Leonavičiui ir Egidijui Medziukui – savaitė Vilniuje buvo ypatinga ir įsimins visam gyvenimui. Šie trys vyrai NATO viršūnių susitikime vežiojo kartu su JAV prezidentu Džo Baidenu vienu lėktuvu atskridusius Amerikos žurnalistus. Pasak jų, tokia galimybė važiuoti paskui galingiausios pasaulio valstybės prezidentą jo korteže pasitaiko kartą gyvenime ir ji tik įrodo, kad ir paprastas vairuotojas kartais gali jos sulaukti.

Vairuotojams R. Kunui, J. Leonavičiui ir E. Medziukui teko vežioti su JAV prezidentu atvykusius Amerikos žurnalistus. Redos Brazytės nuotraukos.

Marijampolės autobusų parko direktorė Dalytė Venčkauskienė „Suvalkiečiui“ sakė, kad į Autobusų parką kreipėsi renginio organizatoriai ir pasiūlė imtis tokio darbo. Direktorė mano, kad įmonės pasirinkimui įtakos turėjo ir tai, jog šiemet paėmęs paskolą Autobusų parkas įsigijo tris naujus „Mercedes Benz Sprinter“ markės mikroautobusus, be to, įmonė ir jos darbuotojai turi gerą reputaciją. Dar 2013 metais marijampoliečiai autobusu „Setra“ beveik tris savaites po Lietuvą vežiojo Europos Parlamento narius, kai Lietuva pirmininkavo Europos Sąjungai ir europarlamentarams buvo surengta ekskursija po mūsų šalį.     

Naujus autobusus įmonė įsigijo šiais metais.

– Dabar sulaukusi šio pasiūlymo ir labai apsidžiaugiau, ir pasididžiavau, nes mūsų įmonei tai reiškia labai daug. Mes atitikome užsakovų reikalavimus, kad transporto priemonės būtų naujos, su kondicionieriais ir panašiai, kad vairuotojai būtų nepriekaištingos reputacijos. Aš iš karto žinojau, kurie mūsų trys vairuotojai tiktų šiam darbui, nes juos labai gerai pažįstu. Už šiuos vyrus galiu guldyti galvą ir tikrai žinojau, kad jie nepadarys gėdos. Beje, du iš jų – Remigiūjus Kunas ir Jonas Leonavičius – buvę policijos pareigūnai, išėję į atsargą.

NATO viršūnių susitikimo metu sekiau, domėjausi, kaip jiems sekasi, nes autobusuose yra padėties nustatymo sistema GPS, tad mačiau jų judėjimą. Vyrai į Vilnių išvyko prieš renginį dar sekmadienį. Jie gavo smulkias instrukcijas, sostinėje buvo apgyvendinti, o autobusai buvo paimti į specialią aikštelę detaliai patikrai. Namo jie grįžo tik penktadienį kupini įspūdžių, o ten daugiausia važinėjo po miestą, vežė žurnalistus iš oro uosto į viešbutį, į „Litexpo“, kur vyko renginys, į vakarienę. Pati mačiau per televiziją, kaip mūsų autobusai su įmonės logotipais važiavo iš oro uosto tokioje kolonoje. Tai gerai matėsi ir tikrai, kaip vadovę, apėmė stiprus pasididžiavimo jausmas, – pasakojo direktorė.

Patys vairuotojai grįžo iš Vilniaus kupini nepamirštamų įspūdžių. Septynerius metus įmonėje dirbantis Remigijus Kunas prisipažino, kad parvažiavus namo dar jautėsi vidinis virpuliukas, o įspūdžiai iš NATO susitikimo – patys geriausi.

– Mes vežiojome žurnalistų korpuso, atskridusio su JAV prezidentu Džo Baidenu jo lėktuvu, narius. Šie žmonės žinojo kiekvieną prezidento žingsnį. Jie buvo labai geranoriški, tai savo darbo profesionalai. Po renginio sėdę į autobusą iš karto imdavo rašyti reportažus, o jei ko reikėdavo, pavyzdžiui, įjungti kondicionierių, pasakydavo. Grįžęs tikrai turėjau ką papasakoti šeimai ir artimiesiems.

Autobusai buvo specialiai pažymėti, jie detaliai patikrinti.

Panašūs ir kito vairuotojo – Jono Leonavičiaus – įspūdžiai. Vilniuje tomis dienomis patirtas emocijas net sunku nusakyti. Pasak jo, jaudulio buvo tikrai nemažai, bet viskas buvo labai gerai organizuota. Kadangi teko važiuoti JAV prezidento korteže, tai viskam ir vadovavo amerikiečiai. Vairuotojas džiaugiasi, kad turėjo tokią galimybę, ir yra įsitikinęs, kad Lietuvai tai buvo ypatingas įvykis, egzaminas, kurį mūsų šalis puikiai išlaikė.

Trečiasis vairuotojas Egidijus Medziukas pabrėžė, kad toks šansas gyvenime tikrai jau turbūt nepasikartos, o įspūdžiai yra patys geriausi, jokių nesklandumų nepasitaikė, darbas buvo atliktas gerai.

– Kai išgirdau apie tokį pasiūlymą ir galimybę, žinoma, kad buvo didelis noras sudalyvauti ir pamatyti, nes renginys išties ypatingas. Tikrai neįsivaizdavau, kad galėsiu patekti į Amerikos prezidento palydą, važiuoti viename korteže, matyti džiugiai nusiteikusius ir gatvėse mojuojančius žmones. Žinau, kad tomis dienomis buvome pačioje saugiausioje vietoje pasaulyje, ir tie įspūdžiai bei prisiminimai išliks visam gyvenimui, – šypsojosi Egidijus.

D. Venčkauskienė įsitikinusi, kad šis užsakymas prisidės prie įmonės žinomumo, be to, vairuotojai įgijo neįkainojamos patirties, ir tai labai svarbu.

Palikite komentarą

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika